Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A csók
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:38    Hozzászólás témája: A csók Hozzászólás az előzmény idézésével

Csók - képekben, írásban
Színesben és fekete-fehérben
Gyengéden vagy szenvedélyesen
Erotika, ugyanakkor egészséges is
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolatok a csók eredetéről

„A csók nem kevésbé természetellenes, mint az, hogy az emberek ruhákat aggatnak magukra.”- állítja Vaughn Bryant, a Texas de College Station antropológiaprofesszora. A csók, ahogy azt a következő példa is mutatja, kultúrafüggő. Bár Mangria sziget lakói számára a csókolózás egészen a XVIII. századig, az európai telepesek érkezéséig ismeretlen volt, az ott élőknek mégsem jelentett soha problémát szerelmük, szenvedélyük kimutatása. Manapság is találunk olyan társadalmakat, ahol nem szokás csókolózni. A nyilvános csók Japánban és Kínában tabu. Vaughn Bryant szerint a csók népszerűsége érzéki voltában rejlik. Az ajkak, a száj, testünk egyik legérzékenyebb erogén zónája, telis-tele idegvégződésekkel. A csók érzéki öröm, testi gyönyör. Csókolózás közben endorfinok, örömhormonok árasztják el testünket, amitől akár a hetedik mennyországban is érezhetjük magunkat. Ráadásul a nyál bizonyos összetevői nagy valószínűséggel szintén komoly szerepet játszanak a csábításban. Bryant állítása szerint ez a két nemet összekötő rejtélyes szexuális alkímia vezet el minket a csók eredetéhez. A tudós szerint a csók arra szolgál, hogy a másikról íze alapján információt szerezzünk. Kezdetben feltehetőleg nagyon hasonlított egy inuit népszokáshoz, az „eszkimópuszihoz”, ami abból áll, hogy a másik arcán található izzadságmirigyeket megszagolják. A Csendes-óceáni szigeteken szintén élnek hasonló szokások. Képzeljük csak el az első európai felfedezők meglepetését, látván, hogy a bennszülöttek nem csókkal üdvözlik egymást, hanem orrukat dörgölik egymás arcához…

A fentieknek a következő a magyarázata: illatunk meglepően sok mindent árul el rólunk, elsősorban a másik nem számára. „Illatunk valójában immunrendszerünk testi fenotípusa”- magyarázza Rachel Herz, a New Yorkhoz közeli Brown egyetem pszihológusa. Sőt, szaglásunk lényegi összeköttetésben áll érzelemközpontunkkal. „Biztos vagyok benne, hogy számos nagy találkozás hátterében az illatok állnak” – fűzi hozzá a szakember.

A csók ma már sok mindent jelképezhet. Lehet például a szenvedély csókja, az életé, lehet a halál csókja, de lehet esküvői csók is. Napjainkban már nem jelent életre szóló köteléket, viszont néhány kellemetlen meglepetést tartogathat számunkra: egy felnőtt szájában körülbelül 278 különböző baktériumtörzs tenyészik.
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

perdy
mátrix

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(Fodor Ákos)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kézfogástól a csókig megtett lépés hatalmas. A csók az a a mozzanat, amikor a szexuális izgalom először jelentkezik együtt egymás társaságában. Úgy tűnik, minden amit meg lehet érinteni, az a fej, a haj, a nyak. Nyaktól lefelé már minden egy kissé veszélyes és tiltott. Ez az első alkalom, amikor - a csók által - ki merik mutatni a fizikai szexuális vonzalmat a tiszta érzelmek mellett. Néhányan meg is akarják mutatni mindenkinek, hogy őket már megcsókolták.
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A csók a szerelem beszéde. Kérlek, gyere ide és beszélgess velem!"
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hozzászólás legutóbb alexa által 2006. 11. 16. 12:01-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Bugristigris
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A férfi imád csókolni, a nő imádja, ha csókolgatják. Tetőtől talpig. Kedvese szája, nyelve itt-ott elidőz egy ideig. De hol a legtovább?

Nyak - 39%
A testrész hajlatai, bőre simasága vonzza a pasi tekintetét és ajkait. A legtöbb nő nyaka annyira érzékeny, hogy megcsókolása mindig kiváltja a férfi remélte reakciót. Nem csoda, hogy szerintük egy nő bízik bennük, ha hagyja, hogy megcsókolják a nyakát. Másrészt a dolog azért is olyan vonzó, mert a nő (parfümjének) illatát itt lehet a legjobban érzékelni.

Ajkak - 27%
A második helyre szorult csókos testrész még így is nagyon népszerű, főleg azért, mert a férfi csókja itt nyer "kézzelfogható" viszonzást. Ennélfogva, valamint a nyelv uralkodó szerepe miatt az ajkak fontos elindítói a szexuális aktusnak.

Mellek - 10%
A keblek iránti vonzódás ösztönös dolog, állítólag a csecsemőkori szopásra vezethető vissza. Amúgy meg a férfiak nem mindig vannak tisztában azzal, hogy sikerült-e izgalomba hozni partnerüket. Azonban a mellbimbó egyértelmű reakciója azonnal eloszlathatja kétségeiket.

Combok - 6%
Itt is jól érzékelhető a nő izgalma. A "kilátásról" nem is beszélve.

Homlok - 5%
Kedves és ártatlan terület ez, de a jól elhelyezett csók mégis arra serkenti a nőket, hogy sürgessék a folytatást.

Térdhajlatok - 3%
Érdemes felfedezni ezt az elhanyagolt területet. A kilátás nagyszerű és közel van sok mindenhez.

Has - 3%
Ha a csók nyomán gyomorkorgás hallható, a férfi tudja, hogy siethet az aktussal, mert a partnere éhes. Ha síri csend van, reménykedhet abban, hogy partnere egy jó darabig mással lesz elfoglalva, és nem gondol a gyomrára.

Nemi szerv - 3%
Az orális szex szerelmesei valószínűleg előkelőbb helyre sorolták volna.

Fenék - 3%
A férfiak nagy része nem a közkeletű felszólítás miatt szereti ezt a domborulatot.

Fülcimpa - 1%
Egy kis suttogással és forró lehelettel együtt igazi a csók. Ilyenkor lehet szerelmes szavakat és bókokat a partner fülébe suttogni. A szép szavak, a száj és nyelv munkája egész biztosan nem marad hatástalan.
ha gyűlölöm, akkor szeressen."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Bugristigris
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha gyűlölöm, akkor szeressen."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erdélyi Gábor: Csók

Ahogyan a hátadhoz simultam nem láttalak! Éreztem…a várakozás, vonzódás, könyörgő fesztelenségét, a vágytól pirultam! Rohant a vérem, menekült a csókom, megállt a tarkódon. Nem láttalak. Csak hallottam nyögésed, szorítottalak és rohant a csókom körbe-körbe a tarkódon... vonagló testedet szorítva erősen, félve, hogy elijeszt az ajkam, ölelésem. Aztán csak a hangok… halk, majd erősödő kéjek... feszülő tested melege szorult hozzám remegve... titkai az éjnek. Izzó vas az olajban keményre edződik…forró, szinte éget a sóhajod! Hirtelen megmarkol kezed remegés, ájulás, halál, újjászületés…Hol jártál? - lassú éledés az ágyban - csak egy csók volt a tarkódon... én mást nem csináltam.
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 16. 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hozzászólás legutóbb alexa által 2006. 11. 16. 12:24-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.