Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Örökbefogadás...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 19. 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az intézet sajnos, senkinek nem jó megoldás.Egy közeli ismerősöm, mondhatni barátom intézetben nőtt fel.Ugy gondolja a mai napig is hogy jobb volt, mintha a családja nevelte volna.Meséli, hogy mikor először kapott olyan ruhákat, amit senki nem hordott előtte, milyen boldog volt.Aztán azt is elmesélte, hogy mikor kikerült az intézetből és először akart vásárolni, előtte egy fél órát tipródott a bolt előtt, nem mert bemenni.Előre elgondolta, hogy mit fog mondani, arra mit válaszolnak majd, és az egész komoly trauma volt neki.És ez csak egy apróság az itézeti gyerekek életéből! Egy olyan apróság, ami nekünk természetes.Megrázó volt hallgatni!
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 28. 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mikor még kicsi lány voltam egy időben a dédimhez is jártam nyaralni nyaranta és ott ismertem meg egy velem egyidős lányt,akinek legalább 3 tesója volt akkor(már nem emlékszem pontosan).Egyszer azt mondta nekem:"tudtad,hogy én nem úgy születtem,mint a többi gyerek?"-nagyon megdöbbentem nem értettem miért mondja aztán elmagyarázta,hogy neki nincsenek szülei nem volt anyukája aki megszülhette volna. Shocked
Ekkor tudtam meg,hogy egy intézetből hozták őt el és hogy van ott még neki testvére,meg hogy a nevelőszülei megint örökbe akarnak fogadni egy gyereket de nem a testvérét és neki nem esett jól,mert nagyon hiányzott neki az öccse és még csak meg sem látogathatta.Hozzátenném a többi gyerek is örökbefogadott volt,ami nem is lenne rossz,de szerintem az az anyuka és apuka már akkor sem volt képes eltaratani azokat a kis szegényeket. Confused Sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
trapiti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 13. 01:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feléleszthetnénk ezt a topikot Smile Annyi a tévhit a témában... Rolling Eyes

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 16. 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

trapiti írta:
Feléleszthetnénk ezt a topikot Smile Annyi a tévhit a témában... Rolling Eyes

Akkor rajta, írj!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 16. 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=104&alrovat=132&cikkid=17226
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 30. 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nagyon sokéig afféle küldetésnek tekintettem, hogy nevelőszülő legyek. (Nem örökbefogadó, hanem nevelőszülő!) Sajnos nem olyan emberhez mentem hozzá, aki ebben támogatni tudna engem, pedig ez nagyon nagy vágyam volt mindig is. Azt hiszem, ez olyasmi volna, ami nagyon fontos lenne nekem, mégsem adatik meg. Sajnálom, hogy ez kimarad az életemből - pedig általában meg tudtam valósítani amit elterveztem.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 30. 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Én nagyon sokéig afféle küldetésnek tekintettem, hogy nevelőszülő legyek. (Nem örökbefogadó, hanem nevelőszülő!) Sajnos nem olyan emberhez mentem hozzá, aki ebben támogatni tudna engem, pedig ez nagyon nagy vágyam volt mindig is. Azt hiszem, ez olyasmi volna, ami nagyon fontos lenne nekem, mégsem adatik meg. Sajnálom, hogy ez kimarad az életemből - pedig általában meg tudtam valósítani amit elterveztem.

Még nincs vége az életednek Néne!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.