Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A tánc, mint...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
delina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 31. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
delina írta:
La Bruja Enamorada írta:
Jah, én balettal kezdtem, aztán latin táncok, de nem bírta a térdem, úgyhogy áttértem a hastáncra. Smile

Pont azt akartam kérdezni hogy valaki hastáncozik-e? Ugyanis mostanában nagyon érdekel ez a táncfajta, és szeretnék rá járni is. Mesélnél róla nekem valamit? Rolling Eyes Embarassed

ajánlom figyelmedbe a hastáncos topicot Wink
http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=149

Köszi Embarassed

color
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 30. 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanahiliel írta:
mancs írta:
Vanahiliel írta:
mancs írta:
Vanahiliel írta:
Én néptáncolok, de emelett járok társastáncra is.
Szerintem a tánctanulásnál az a fő, hogy az agyban meglegyen a lépés, a figura... Én ha nem tudok megcsinálni egy mozdulatot, az többnyire azért van, mert nem jöttem rá a technikájára, a kicsi fejecskémmel nem tudtam megérteni...
Egyébként szerintem az is nagyon fontos, hogy sokszor lássunk kívülről az adott táncot, mert így könnyebben rá lehet érezni, észre lehet venni annak a ellegzetességeit. Nem szabad egyből nekiugrani. Nagyon sokáig kell figyelmesen nézni. A néptáncban szerintem erre a videófelvételek a legjobbak, másfajta táncoknál nem tudom annyira, de ez mindenképp csak jó lehet... (persze csak akkor ha "hiteles" egy felvétel..)

én is néptánc Smile
(kiskoromban magyar, majd ír, skót, görög, de most már főleg délszláv)

Huhh! Minden elismerésem a tiéd! Én egyenlőre a magyart tanulgatom gőzerővel, de teljesen nyitott vagyok más népek táncaira is. Szóval ki tudja még, mit tartogat a jövő... Smile Smile Rolling Eyes

a magyar nagyon jó alap az összes többihez, de ha igazán nehezeket akarsz tanulni, akkor meg kell próbálni a délszláv (pl makedón) táncokat, majd a végén a bolgárt Smile
Ha bpesti vagy akkor sok lehetőséget tudok mondani, ahol megnézheted (ingyen is) ezeket a táncokat, vidéken is van néhány helyen néha lehetőség...

A bolgárt az nagyon bírnám (ismerek egy zenekart, akik balkáni népzenét - köztük bolgárt is - játszanak és már a zene is elvarázsolt). Szóval a budapesti "táncházakat" talán megnézném.. Na most jól beleugrottam a közepébe Razz Razz Embarassed Embarassed

http://www.hellasz.hu/mydros/balkanbuli.html

itt megtalálod a futó bulikat... ...majd' mindegyiken én is ott vagyok Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 31. 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm, a Besh-O-Drom milyen zenét játszik pontosan?
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 31. 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Hmm, a Besh-O-Drom milyen zenét játszik pontosan?

balkánit kis hangszereléssel...
miért, kipróbálnád a délszláv zenét (küldjek)?
Arishima
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 05. 22:44    Hozzászólás témája: Re: A tánc, mint... Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
"...egy vízszintes irányú vágy függőleges kifejeződése"

Ugye ismeritek ezen idézetet? Wink

Mi mindent lehet a tánccal kifejezni? Van-e olyan tánc, amit csak azok tudnak eltáncolni, akik szerelmesek? Kell-e egyfajta vibráció a táncpartnerrel? Mi köze az erotikának a tánchoz? A kettő együtt jár?

Vélemények? Wink

Nagyon érdekes kérdés. Nemrég ért véget egy kapcsolatom, nem volt hosszú, de nagyon megszerettem őt, csak sajnos ő nem viszonozta.

Egy táncos szórakozóhelyen ismerkedtünk meg, és nagyon jól tudtunk együtt táncolni, mert vonzódtunk egymáshoz. Két hét múlva szintén nagyon jól tudtunk együtt táncolni, barátaink szerint is.
Nagyon éreztük egymást, teljesen egyszerre mozogtunk, tökéletes összhangban voltunk egymással és a zenével. Úgy éreztem, hogy ez a pasi nagyon jól táncol, nagyon jól vezet tánc közben és én nagyon könnyedén tudom őt követni.

Aztán eltelt néhány hét, nem mentünk táncolni, randizgattunk, és ő közölte, hogy neki mégsem jövök be, mint nő.

Megint elmentünk táncolni, és én nem tudtam táncolni vele. Leblokkoltam, úgy éreztem, hogy nem tudom követni, nem éreztem a ritmust, nem tudtam, hogy mit kéne lépnem, és képtelen voltam táncolni vele. Már nem volt meg az összhang, és nem működött a tánc. Pedig a pasi még mindig jól táncol, én is, de együtt már nem tudunk.

Más pasival tudtam táncolni aznap este, ő is tudott táncolni más lánnyal, de egymással nem tudtunk. Crying or Very sad

Akkor lett vége.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.