Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Különböző egyházak tárháza!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Namazu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 20. 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imelda írta:
Mállottviksz néne írta:
Az istentisztelet vége felé a lelkész megkérdezte nyáját:
- Hányan bocsátottatok meg az ellenetek vétkezőknek?
Mindenki feltartotta a kezét, kivéve egy törékeny idős hölgyet.
- Jones asszony!? Ön elzárkózik attól, hogy megbocsásson ellenségeinek?!
- Nekem nincs egyetlen ellenségem sem - mondta kedvesen mosolyogva az
apró hölgy.
- Asszonyom, ez igen szokatlan. Megkérdezhetem, mennyi idős is Ön?
- Kilencvennyolc múltam - felelte az ősz matróna.
- Kedves asszonyom, megkérhetem, hogy jöjjön ki ide a gyülekezet elé, s mesélje el nekünk, miképpen lehetséges, hogy valaki majdnem százéves, és nincs egyetlen ellensége sem?
Az aranyos néni kitotyogott a lelkész mellé, szembefordult a gyülekezettel, és csak ennyit mondott angyali mosollyal:
- Túléltem a rohadékokat!

kicsit off, de nem annyira Wink Wink Wink Wink

off, vagy nem off.. találó! laughing3

Egyetértek Imeldával Wink
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Magna
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 20. 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

M.néne sztorija nagyon-nagyon-nagyon tanulságos!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
LDS girl
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

bocs hogy ilyen későn írtam szóval valaki kérdezte hogy minek hatására lettem mormon. azért mert nm találtam a helyem mert nem voltak a katolikusok között barátaim és nem is ismertem igazán senkit a miséken max csak az időseket. szóval hiába imádkoztam nem kaptam választ gazság szerint nem is kerestem meg nem is tzdtam hogy lehet választ kérni Istentől.
most viszont tudom mit szeretek és tudom hogy fantasztikus érzésem van amikor az Úr-ral beszélgetek. egy hatalmas melegség és forróság fog el.
amikor bemegyek a gyülekezetembe akkor is boldog vagyok mert szeretettel fogadnak és van egy csomo testvérem nővérem és anyámSmile
hálsá vagyok Istennek hogy ide kerültem mert mostmár tudom mi a fontos nekem.
puszi mindenkinek!
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És milyen gyakran jársz a gyülekezetbe?
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LDS girl írta:
sziasztok!

bocs hogy ilyen későn írtam szóval valaki kérdezte hogy minek hatására lettem mormon. azért mert nm találtam a helyem mert nem voltak a katolikusok között barátaim és nem is ismertem igazán senkit a miséken max csak az időseket. szóval hiába imádkoztam nem kaptam választ gazság szerint nem is kerestem meg nem is tzdtam hogy lehet választ kérni Istentől.
most viszont tudom mit szeretek és tudom hogy fantasztikus érzésem van amikor az Úr-ral beszélgetek. egy hatalmas melegség és forróság fog el.
amikor bemegyek a gyülekezetembe akkor is boldog vagyok mert szeretettel fogadnak és van egy csomo testvérem nővérem és anyámSmile
hálsá vagyok Istennek hogy ide kerültem mert mostmár tudom mi a fontos nekem.
puszi mindenkinek!

vannak akiknek gyülekezet kell hozzá hogy beszéljenek Istennel vannak akik megtalálják önmagukban az utat az urhoz.igy vagy ugy mindenképpen örülök hogy tudod már mit szeretsz.
LDS girl
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

minden vasárnap Istentiszteletre. de amikor csak lehet és vannak programok megyek ha van időm. most a templomi felkészítőre járok. szeretnék májusban a templomba menni.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LDS girl írta:
sziasztok!

minden vasárnap Istentiszteletre. de amikor csak lehet és vannak programok megyek ha van időm. most a templomi felkészítőre járok. szeretnék májusban a templomba menni.

Kedves LDS girl! Mit takar az, hogy szeretnél májusban a templomba menni? Gondolom, a felkészítés ehhez szükséges. Elmondanád, mit tanultok? Már ami elmondható belőle... Smile
LDS girl
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 10. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIA!

magyarországon sajnos még nincs Szenttemplom annak ellenére hogy cövek lett, budapest győr székesfehérvár és kecskemét. Freiberg-en van a legközelebbi ahova szeretnék menni. májusban van az út. miről szeretnél tudni? a templomban végzett szertartásokról nem beszélhetek. márcsak azért sem mert még ne voltam és nem végeztem. de az egyházról beszélhetek ha érdekel.
majd írj de elérhetsz itt is: ann_horvath@hotmail.com ez az msn címem.
puszi mindenkinek:)
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 11. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LDS girl írta:
SZIA!

magyarországon sajnos még nincs Szenttemplom annak ellenére hogy cövek lett, budapest győr székesfehérvár és kecskemét. Freiberg-en van a legközelebbi ahova szeretnék menni. májusban van az út. miről szeretnél tudni? a templomban végzett szertartásokról nem beszélhetek. márcsak azért sem mert még ne voltam és nem végeztem. de az egyházról beszélhetek ha érdekel.
majd írj de elérhetsz itt is: ann_horvath@hotmail.com ez az msn címem.
puszi mindenkinek:)

Köszönöm, hogy válaszoltál. Smile
Egyelőre olyan kérdéseim lennének, amik esetleg érdekelnek mást is, úgyhogy maradnék a fórumnál... Smile
Nem szándékom "vallatni" téged. Amit a szertartásokról mondtál, az számomra idegen. Katolikusként ahhoz szoktam, hogy a hatéves kisgyermeket oktatják, elmagyarázzák az ő szintjén miben vesz részt a templomban. És amire azt mondjuk, hogy "hitünk szent titka" az az ostya és a bor átalakulása Jézus testévé és véréve. Nem az átalakulás ténye a tiok, az nyilvános, hanem a mód, ahogyan ez végbemegy ott a hívők szemeláttára.
Tudod mit, Smile inkább olyanokat kérdezek, amire talán könnyebb a válasz... Kik mutatnak be áldozatokat? (bárki/felnőtt/beavatott...) Kik vehetnek részt az áldozat bemutatásokon? Mi az, hogy szent templom? Mi az, hogy cövek?
Nagyon tájékozatlanok a kérdéseim, de annyire kevés ismertem van az egyházatokról, a vallásotokról, hogy nem igazán tudok értő kérdéseket megfogalmazni, viszont érdekel. Előbb-utóbb csak kialakul valami kerek a kérdések-válaszok során. Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZUFI
Idézet:
Hamvas Béla
SZUFI

Talán nem is nevezhető szemléletnek, a látásnak egészen más neme, elragadtatás, leegyszerűsítés, átszellemülés, kívánság, hogy az embert megérintsék, nyugalom. A legnagyobb erőfeszítés arra, hogy az ember eggyé váljék és ha lehet szemtől szemben álljon azzal, amit szentély rejt. De ha az ember odanézne, semmit sem látna. Mégis, a nagy látnokok ilyen hasonlatokkal utalnak arra, hogy Istenhez miképpen kell közeledni és aki ezt az utalást elérti, ha a szentélyig hatol felőle tényleges tapasztalatot tud szerezni. /Plotinos. Enn. VI./

Négy ilyen pszichológiai remekművet ismerünk. Patanjali yogasutráit, a zen-t, a szuf-t, és a chasszidizmust. A különbségek nagyok, nagyobbak alig lehetnének, az archaikus India, a buddhista Kína és Japán, a mohamedán arabok, és a lengyelországi lengyelek között. De nem volt kor és hely, amikor a szellemi egészség ne lett volna időszerű. Az egészség pedig mindíg a vallás jegyében állott. És egy valamiben mind a négy megegyezik, az a tudás, amellyel az embert a felszabadulásban segíti. A filozófiák hozzájuk képest, mint a zen mester mondja, csak arra valók, hogy a gyermekek sírását csitítsák. Itt valami más történik. Az érzelmek teljességének utat nyitnak, éspedig mindennemű előzetes elv nélkül és ezzel az embert független egésszé teszik. Ma ezt a tevékenységet individuációnak is hívják. Ha valamit meg akarsz érteni, mondja a zen, semmit sem szabad mástól elfogadnod. Akárkivel találkozol kívül vagy belül, öld meg. Ha Buddhával találkozol öld meg Buddhát, ha pátriárkával találkozol öld meg a pátriárkát. Csak így válhatsz szabaddá. Semmi ceremónia, semmi mák, semmi jócselekedetek. Semmi intézményesség, semmi elv, princípium, tétel. El sem képzelhető nagyobb feszültség, mint a yogi és a hatalom között. A hatalom senkit sem kedvel kevésbé, mint a független embert, a yogi pedig senkit nem kedvel kevésbé, mint a hű szolgát. A feszültségben a hatalom marad alul, mert amije van, csupán a hatalom.

http://www.tradicio.org/hamvas/szufi.htm
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/adorjan5.html#2
Adorján Imre
Alapvető különbség három monoteista vallás közt

Idézet:
Mindhárom vallás lényegét tekintve monoteista, magyarul egyistenhívő, de a köztük feszülő alapvető eszmei különbségek feltárása magyarázatot adhat napjaink kulturális, társadalmi és politikai világeseményeinek okaira.

hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lux Éva
IDŐTLEN IDŐ: A ZEN

Idézet:
A zen filozófia alapját a maháyána buddhizmus "univerzális Buddhaság" elmélete adja, amely szerint minden élőlény eredetileg Buddha-természettel rendelkezik, amelyet azonban elhomályosítanak az érzékcsalódások.

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lux.html
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://lists.c3.hu/~bocs/eletharm/toynbee/toynbee.htm
A vallás, ahogyan a történész látja
Arnold Toynbee
1952 és 53-ban az Edinburgh-i egyetemen tartott ,,Gifford Lectures' kurzus alapján írta: Arnold Toynbee

,,Időt csak idő győz le.' (T. S. Eliot: Four Quartets, ,,Burnt Norton' II, ad fin.)

TARTALOMJEGYZÉK

Bevezetés

I. RÉSZ / A nagy vallások hajnala

1. A történész szemével

2. A természetimádás

3. Emberimádás: a helyi közösségek bálványozása

3. Függelék: ,,moloch' és molk

4. Emberimádás: egy világállam bálványozása

5. Emberimádás: egy önelégséges filozófus bálványozása

6. A fejlettebb vallások megjelenése

7. A magasabb rendű vallások és a bálványozott világbirodalmak találkozásai

7. Függelék: keresztény vértanúk a római katonai szolgálat ellen

8. A magasabb rendű vallások eltérítése lelki küldetésüktől evilági feladatokhoz

9. Összeütközés a magasabbrendű vallások és a filozófiák között

10. A vallásos intézmények bálványozása

II. RÉSZ / Vallás egy elnyugatiasodó világban

11. A modern nyugati civilizáció befolyása

11. Függelék: a vallásos fanatizmustól történt tizenhetedik századi elfordulás lelki árának XVII. századi előrejelzései

12. A korai modern kereszténység világmegvetése

12. Függelék: két tizenhetedik századi nyugati megfigyelő véleménye a nyugati kereszténységről, mint a nyugati imperializmus eszközéről

13. A nyugati keresztény életút csődje és a tizenhetedik századi nyugati ellenhatás a nyugat keresztény örökségével szemben

13. Függelék: a nyugati keresztény örökség elleni tizenhetedik századi nyugati reakció kortárs megnyilvánulásai

A. Morális méltatlankodás

1. A vallásháborúk pusztító hatásai

2. A vallási vezetőknek erőszakra hajlamosnak kell lenniük

3. A hitvitázóknak részrehajlóknak kell lenniük

4. A hatalom türelmetlenséget szül

B. Értelmi kétségek

1. Az emberek könnyen becsaphatók

2. A vakbuzgók naivitása

3. A kereszténységnek a kinyilatkoztatástól kell függnie, míg a manicheizmus az értelemhez tartja magát

4. Ha a keresztény teológia igaz, Isten szörnyeteg

5. A nevetségesség tőre

14. A nyugati élet tizenhetedik századi elvilágiasodása

14. Függelék: a tizenhetedik századi nyugati forradalom kortárs megnyilvánulásai a tekintélyelv és annak alkalmazása ellen a megfigyelés és kísérletezés módszereiben

A. Lázadás a tekintélyelv ellen

B. A kísérletező és megfigyelő módszerek elfogadása

15. Egy szekularizált késő-modern civilizáció világarányú elfogadása

15. Függelék: kortárs kifejeződései nyugat tizenhetedik századi elfordulásának hagyományos vallási türelmetlenségétől

A. Pogányok és atheisták nem voltak rosszabbak a keresztényeknél

16. Két újra felállított görög-római bálvány

17. A legyőzhetetlen műszaki szakember bálványozása

18. Vallási perspektíva a huszadik század világában

18. Függelék: tizenhetedik századi visszahatás nyugaton a vallási türelmetlenséggel szemben

A tizenhetedik századi indítékok helytállása a huszadik században

Az erőszakhoz folyamodás alkalmas lehet arra, hogy ellenállást váltson ki, ami visszaüthet a támadóra

A vallási összetűzés közkellemetlenség, ami könnyen válik közveszéllyé

A vallási viszály bűnös, mert felébreszti a vadállatot az emberi természetben

Vallást nem lehet erőszakkal belenevelni senkibe se. Nem létezik olyan hit, ami nem önkéntes

Az Abszolút Valóság titok, amelynek több megközelítése van

A különböző megközelítéseket kutató zarándokok azonos cél együttkeresői

19. Feladat: az emberiség vallási örökségének lényegét tisztítsuk meg a nem-lényeges elemektől

20. Énünk, szenvedés, énközpontúság és szeretet
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/toynbee1.html
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekességképpen:

http://www.gerlo.hu/hvall/enci/online.html
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt sajnálom, hogy a vallások általában az emberek miatt elvesztik hitelüket. Eredetileg római katolikus vagyok, és 8 éven keresztül kötelező volt hittanra járnom, legalább minden vasárnap misére. Miután kikerültem általánosból kb 3szor jártam templomban (24 vagyok). Szerintem az ilyen kényszer nem tesz jót semelyik vallásnak, hogy a gyerek aki csak annyit fog fel, hogy végig kell ülni ez hosszú unalmas szertartást, mert elfordul tőle. Itt még meg kell jegyeznem, hogy a faluban az osztálytársam a papnak (szintén katolikus) a lánya volt, ezt a papot később elküldték mert felpofozott egy öreg takarítónőt. A soron következő pap felakasztotta magát, adósságai voltak, és pedofíliába keveredett.
A vallást fontosnak tartom, mert a legfontosabb értékeket közvetíti, de nem hiszem, hogy az embereknek vallásukat hiteltelenné kellene tenni.
Vallásos vagyok a magam módján, de a római katolikus vallást nagyon távolinak tartom magamtól.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő
12 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.