Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Különböző egyházak tárháza!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
LDS girl
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 04. 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

bocs hogy eddíg nem jelentkeztemn. csak elég beteg voltam elkapott az infulenza. remélem ti jól vagytok.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 04. 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LDS girl írta:
sziasztok!

bocs hogy eddíg nem jelentkeztemn. csak elég beteg voltam elkapott az infulenza. remélem ti jól vagytok.
Szia! Remélem, most már jól vagy! Smile Mi jól vagyunk, köszönjük, mi Béres cseppet szedünk. Laughing Laughing
LDS girl
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 05. 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

a béres cseppe lég jóSmile az öcsém is szedte mijor leukémiás volt. lányok van köztetek agi egerben él?
puszi mindenkinek. Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 07. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wink
Nem is olyan régen olvastam valahol, hogy az ember életét egy hegyvidékes tájhoz hasolították...
Vannak utak, vasutak és alagutak amin kerestül az ember biztonságosan áthaladhat. (ezek a nagy egyházak párhuzamai) Lassan de bizotsan minden különösebb megpróbáltatás és veszély nélkül leéli az ember az életét. De ezzel arányosan talán elmarad belőle a "felfedezés öröme" a nagy indulatok és megpróbáltatások továbblendítő katartikus élménye.
Vannak olyan emberek akik ezt az utat választják. Igen ám, de ők csak esetleg messziről megszemlélhetik a csak gyalog megközelíthető "egyéni út eredménye" ként megélt istenközeli élményeket. Tehát azt hiszem mindenki életében el kell, hogy jöjjön (előbb vagy utóbb) ezen élmények vágyának érzése. Ilyenkor az ember kiszáll a végállomáson és... elindul...

Vannak ilyenkor (különböző lelki gyakorlatok, szekták, tanfolyamok, guruk) amik "fogaskerekű"ként, drótvasútként, liftként magasba röpítik az embereket... de itt is eljön az a pont, amikor az embernek csak egyedül kell tovább haladnia, gyalog... Persze ha nem fordul vissza! Vagy nem szédül bele a hirtelen válltozásba!
Wink
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 07. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Wink
Nem is olyan régen olvastam valahol, hogy az ember életét egy hegyvidékes tájhoz hasolították...
Vannak utak, vasutak és alagutak amin kerestül az ember biztonságosan áthaladhat. (ezek a nagy egyházak párhuzamai) Lassan de bizotsan minden különösebb megpróbáltatás és veszély nélkül leéli az ember az életét. De ezzel arányosan talán elmarad belőle a "felfedezés öröme" a nagy indulatok és megpróbáltatások továbblendítő katartikus élménye.
Vannak olyan emberek akik ezt az utat választják. Igen ám, de ők csak esetleg messziről megszemlélhetik a csak gyalog megközelíthető "egyéni út eredménye" ként megélt istenközeli élményeket. Tehát azt hiszem mindenki életében el kell, hogy jöjjön (előbb vagy utóbb) ezen élmények vágyának érzése. Ilyenkor az ember kiszáll a végállomáson és... elindul...

Hiaklo, de jó hogy ezt leírtad! Exclamation
Ugyanis: kisgyerekkoromban volt valamiféle Isten-hitem. Tudod, az ősz szakállas öregúr......Aztán már serdülő korom óta oltva voltam az ezoterikus nézetekkel, belenőttem szinte. Rengeteg irodalmat elolvastam: vallás, különféle nézetek, gyógyítások, gyógyhatások, különféle szervezetek. Mostmár megtudom (talán mondhatom bátran) különböztetni azt az irodalmat, ami valóban arról szól amiről kell. Ami ad egy bizonyosságot az embernek - hogy valóban minden EGY!
De! Elvesztem az útkeresésben. Azt mondom, hogy az eszem tud, de a lelkem....hol a hitem? Nem is tudom hol hagytam el......erre a hetekben jöttem rá, hogy amit én bizonyosságnak hittem, az talán nem a bizonyosság, hanem a hit hiánya. Most vagyok ott, amiről írtál: hogy vágyom, hogy megéljem azt az igazi hit-érzést.

Nagyon irigyelem azokat, akik feltétel nélkül tudnak hinni, akiknek sikerült átélni a felfedezés katartikumát....
Halacska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 07. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korábban én is útkereső voltam, már ami az univerzum összefüggéseit illeti. Aztán olvastam a hindu filozófiáról, és felkiáltottam: ez az! ennek így kell lennie! Persze már megtanultam (a magam kárán), hogy semmiféle eszmerendszert vagy nézetet nem szabad 100%-ig elfogadni, de a hindu világkép rendkívül szimpatikus és logikus a számomra.
Azóta valami nyugodt biztonsággal érzem, hogy rájöttem sok igazságra. És itt az érzésen van a hangsúly. Sok dologban hiszek ugyanis, de azt, hogy az egész univerzum egy tőről fakad, hogy mandannyian ugyanonnan jövünk, hogy a fák a testvéreink és lelkük van, hogy a világban minden mindennel összefügg (és még sok "sületlenséget") - nos ezt érzem és nem hiszem. Ez akkor most hit, vagy mi???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 07. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érzem és hiszem...... Confused sok mindent érzek én is, de a hit más.....
Halacska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 07. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:

Hát ez az. Számomra eléggé elmosódtak a határok. De tudod, soha nem szoktam ezen gondolkodni. Fő, hogy a lelki békém rendben van, és ugyan kell-e ennél több?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 07. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valahogy eleitől fogva tudom, hogy létezik irányítás a rendszerünkben. A fogalmazás szándékos. Az változott nagyon az idők során, hogy az irányítás a kezdeti tanítóbácsiból milyen stádiumokon ment keresztül a tudatomban. Volt egy nagyon nagy váltás. Amikor a természettudományok tanulása során logikával, ésszel felfogtam valamit, amit nem is neveznék hitnek, nevezetesen azt, hogy véletlenségből ez nem alakulhat ki. Az összes többi, hogy hogyan működik, mik a szabályok, vannak-e szabályok, az velem együtt alakul. Halacskához hasonlóan én is "disztingválni szoktam, mint Börcsök a bográcsban", vannak a leírt elméletek között olyanok, amik közelebb állnak hozzám, vannak, amik távolabb. De a meggyőződés, a tudás, hogy a világ és az élet ilyen formában véletlenül nem jöhetett létre, ez marad.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 16. 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halacska írta:
Mona írta:

Hát ez az. Számomra eléggé elmosódtak a határok. De tudod, soha nem szoktam ezen gondolkodni. Fő, hogy a lelki békém rendben van, és ugyan kell-e ennél több?

Lehet, "túlgondolkodom" a dolgokat.......
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 11. 06:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és hol a tolvajok kiássák és ellopják. Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják. Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a szivetek is."
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 16. 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing hit+remény+szeretet=közösség....=? vallás???? Rolling Eyes
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 17. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Namazu írta:
Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházának rövid története

Joseph Smith: Krisztus újkori tanúja

....

Pfőjj, egy mormon szomszédom nekem is volt Indiában, agymosott állatja.
Engem nem érdekel, mennyire új egy vallás vagy hány tagja van egy felekezetnek, ha a külsőségekre összpontosít, vagy épp a kacifántos történetekre, lehet tízezer éves is kétmilliárd hívővel, az szekta és kész.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 17. 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
...
... csakhogy akkor még nem ismertük az ezotéria szót és néprajznak neveztük ezt).

Boldog idők. Mennyi jó, mindenki előtt ismert jelentésű, biztonsággal használható,pontos kifejezezésre alkalmas szót szorított ki az ezotéria, ráadásul bitorlóként, hiszen ezek a dolgok, amikre ma használják, a legritkább esetben ténylegesen belsőkörösek.

Mállottviksz néne írta:
Aztán találkoztam sok más vallással az életlem során. A krisnásokkal is szimpatizálok, mindig pompásn érezem magam köztük, ünnepeken, Somogyvámoson, szóval az egy klassz rendszer, érthető, tiszta, csak nem az enyém.

Hanem az amerikaiaké. Sok-sok indiai külsőséggel, hogy eladható legyen azok számára, akik vágynak az egzotikumra, de félnek a tényleg idegentől.

Mállottviksz néne írta:
Én a valódi bölcsességet - talán furcsának fogjátok találni - az Iszlámban találtam meg. Na nem az az Iszlám, amit a hírekből ismersz, az valami furcsa elegye szokásoknak, emberi butaságnak, és agresszióval vegyült. Az iszlámnak - is - van misztikus ága, ami a spiritualitás útján, az emberen át jut el Istenhez, ez pedig a Szufik útja.

Va egy 1500 éves tradíció, melynek útján ma is járhatunk. Ez Mohamed Próféta idejére vezethető vissza. Sajnos egy idje Budapesten már nincsenek tanítások. Ez az iskola - mindig is óvakodott attól, hogy magát hitnek nevezze, vagy vallásnak hívja - éppen azt tanítja, hogy egység van a vallások között, s a Szufi út híd a vallások között.

Akit érdekel, bátran kérdezhet -tudom, hogy nem szokványos ebben az agresszióval telt világban az iszlám gyökereket keresni.

Én is érdeklődéssel olvasom a Mormonos dolgot, gyakorlatilag a Mormonos témáról csak annyit tudok, hogy lehet többnejűnek lenni Smile

Hozzámugyan nem áll közel az iszlám, mint ahogy az idősebb testvérei sem, de a sok tudatlan fika miatt már jó ideje szimpatikus mégis. Éstény,hogy miközben megköveteli a hitterjesztő háborút, sokkal toleránsabb volt a többi vallással szemben, mint a kereszténység, noha az utóbbi hirdette,hogy aki kardot fog, kard által vész el.
Amúgy Joe Smith szintén írástudatlan volt, csak Mohameddel ellentétben vele kapcsolatban föl sem merült, hogy ezt szimbolikusan kellene érteni. Very Happy

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 09. 11. 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A különböző szakácskönyvek (főzési-ételkészítési módszerek) biztosítják a test táplálását...
A léleknek is "enni kell" talán a különböző vallások segítik ezt ...?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő
13 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.