Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg lelkek (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marha jó helyen tartunk, az öreg lelkektől a szintezésig jutottunk el.

A cikkben viszont szó van arról, hogy ezek az "öreg lelkek" miképpen lógnak ki a sorból...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

A cikkben viszont szó van arról, hogy ezek az "öreg lelkek" miképpen lógnak ki a sorból...

Látod?, és légy büszke milyen szinte tartó lelkek járnak a fórumra Smile Cool
Ja a cikkben szereplő mondatok amik arra utalnak miképpen lógnak ki azzal nem értek egyet, én ezért nem reagáltam. A cikk írójának attól még lehet igaza.
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ha együtt indultunk, akkor egyesek miért tapasztaltak többet?

"Minden út Rómába vezet." Smile
És sztem nem többet v kevesebbet - szimplán MÁST. Wink
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Mállottviksz néne írta:

Látod?, és légy büszke milyen szinte tartó lelkek járnak a fórumra Smile Cool
Ja a cikkben szereplő mondatok amik arra utalnak miképpen lógnak ki azzal nem értek egyet, én ezért nem reagáltam. A cikk írójának attól még lehet igaza.

pedig a lényeg az volna, hogy elmondd Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Lélekszintentartó topik" ez jóóóóóó thumbright thumbright thumbright thumbright
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
hangya írta:
Ha együtt indultunk, akkor egyesek miért tapasztaltak többet?

"Minden út Rómába vezet." Smile
És sztem nem többet v kevesebbet - szimplán MÁST. Wink

A MÁS-ban nincs benne az öreg lélek - fiatal lélek különbségtevés. Viszont tapasztalatból tudom, hogy ilyen bizony létezik. Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki némely gyermek bölcsességének csak tisztelettel tud adózni.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

te hogy írnád le, milyen az a gyerek aki "öreg lélek"? Saját szavakkal ..
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

nem vagyok a szavak embere Embarassed
de szerintem ilyen lehet:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Nagyobb bölcsességgel, a dolgokra való jobb rálátással rendelkezik, mint amit a tapasztalatai alapján várni lehetne. Mondhatom úgy is, bölcsebb, nagyobb rálátással rendelkezik, mint a korosztálya.
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez ide kívánkozott... a kedvenc részem. "Mesterem" olvasta fel anno...

- Isten bármely töredéke lehetsz. Amelyik csak akarsz – mondtam a kicsi léleknek. Te vagy az Abszolút, amely megtapasztalja önmagát. – Isten melyik általad választott megnyilvánulását kívánod most megtapasztalni?

- Tehát van választásom? – kérdezte a Kis Lélek.

- Igen. Megtapasztalhatod Isten bármely megnyilvánulását, önmagadként, benned és rajtad keresztül.

- Rendben, felelte a Kicsi Lélek. – Akkor a Megbocsátást választom. Szeretném Teljes Megbocsátásként megtapasztalni önnön lényemet.
Képzelheted, mekkora kihívás volt ez, hisz senkinek sem kellet megbocsátani. Tökéletességet és Szeretetet teremtettem.
- Senkinek sem kell megbocsátani? – kérdezte némiképp hitetlenkedve a Kis Lélek.

- Senkinek – ismételtem. - Nézz körül. Látsz-e nálad kevésbé tökéletes, kevésbé csodálatos lelket? – erre körbefordult, és meglepetten látta, hogy köré gyűlt a mennyország valamennyi lelke.

Jöttek a Királyság legtávolibb zugából is, mert hallották, hogy a Kis Lélek rendkívüli párbeszédet folytat Istennel.
- Értem. Senki sem tökéletlenebb nálam! – kiáltott fel a Kis Lélek. – Akkor hát kinek bocsássak meg?

Erre egy lélek kilépett a tömegből. – Nekem megbocsáthatsz – mondta ez a barátságos lélek.

- Miért? – kérdezte a Kis Lélek.

- A következő életedben olyan dolgok fognak történni, amiért megbocsáthatsz – válaszolta a Barátságos Lélek.

- De miért? Mit tudsz tenni ellenem Te, a Tökéletes Fény teremtménye, hogy meg kell majd neked bocsátanom?

- Ó – mosolyodott el a Barátságos Lélek – biztosan kitalálunk majd valamit!

- De miért? – a Kis Lélek nem értette, hogy miért akarná egy ilyen tökéletes teremtmény annyira lelassítani a rezgését, hogy tényleges gonoszságot tudjon tenni.

- Egyszerű – magyarázta amaz. Megtenném, mert szeretlek. – Szeretnéd magad Megbocsátásként megtapasztalni. Nem? – Egyébként te is megtetted értem ugyanezt.

- Én? – ámuldozott a Kis Lélek.

- Persze. Nem emlékszel? Teljesek voltunk te meg én. A Fel és Le, a Bal és Jobb. Mi voltunk az Itt és Ott, a Most és Akkor. Voltunk Kicsik és Nagyok, Férfiak és Nők, Jók és Rosszak. Minden voltunk. A Minden. Megegyeztünk, hogy mindketten külön-külön megtapasztaljuk Isten legfőbb részeit. Mert megértettük, hogy…
- …amikor az Vagy, ami Nem vagy, akkor, ami Te Vagy, az nem Te Vagy! Nem létezhet meleg nélkül hideg, bánat nélkül nem lehetsz boldog, a „gonosz” nélkül nem ismerheted a „jó”-t. Ha valami akarsz lenni, akkor fel kell bukkannia valahol a világban ennek a valaminek vagy valakinek az ellentétének, hogy ez a valami, - bármi legyen is – létrejöhessen.

A Barátságos Lélek ezután elmagyarázta, hogy azok az emberek Isten Különleges Angyalai és az az állapot Isten külön ajándéka.

- Egyetlen dolgot kérek cserébe – jelentette ki a Barátságos Lélek.

- Akármit kérhetsz! – kiáltotta a Kis Lélek. Alig bírt magával az izgalomtól, hogy végre Isten bármelyik megnyilvánulását megtapasztalhatja. Megértette Isten tervét.

- Abban a pillanatban, amikor ütlek-verlek, és a leggonoszabbakat művelem veled, amit csak el tudsz képzelni, … emlékezz, hogy ki is vagyok valójában!

- Ó! Nem fogom elfelejteni! – ígérte meg a Kis Lélek. – Találkozunk a Tökéletességben, melyben egyek vagyunk, és mindig emlékezni fogok rá, ki vagy. Mindig!

/Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel/
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mállottviksz néne írta:
Nagyobb bölcsességgel, a dolgokra való jobb rálátással rendelkezik, mint amit a tapasztalatai alapján várni lehetne. Mondhatom úgy is, bölcsebb, nagyobb rálátással rendelkezik, mint a korosztálya.

Én még mindig azt szajkózom, h nem nagyobb... csak "más"... Azt, h öreg és fiatal, mi találtuk ki, amikor feltaláltuk az időt és a lineáris gondolkodást... hogy megértsük ezt ... .ezt az egészet.

Persze szeretném azt is leszögezni, h a témában MINDENKINEK igaza van. Sőt, bármilyen témában mindig igaza van mindenkinek. (Feltéve, ha létezik olyan, h igazság...) A saját szemszögéből. És ezért nagyon jók az eszmecserék. Mert azt a bizonyos saját kis látószöget tágítják.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy olvasgattam az eddig elhangzottakat, nem hagy nyugodni egy gondolat! Ugyan úgy mint az emberi test, rendelkezik egy bizonyos sámú sejttel, úgy A LÉLEK is rendelkezik emberi lelkekkel.
Minden testi sejtünk bizonyos ritmus szerint megújul. Van olyan sejtünk, amielyik gyorsabb ritmusban újul megm van amelyik egész lassan...vagy talán egyáltalán nem? Elhal és kész...

"Amint fenn, úgy lenn" elve alapján... talán ugyan így lehet ez a lelkekkel is? Wink

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Ahogy olvasgattam az eddig elhangzottakat, nem hagy nyugodni egy gondolat! Ugyan úgy mint az emberi test, rendelkezik egy bizonyos sámú sejttel, úgy A LÉLEK is rendelkezik emberi lelkekkel.
Minden testi sejtünk bizonyos ritmus szerint megújul. Van olyan sejtünk, amielyik gyorsabb ritmusban újul megm van amelyik egész lassan...vagy talán egyáltalán nem? Elhal és kész...

"Amint fenn, úgy lenn" elve alapján... talán ugyan így lehet ez a lelkekkel is? Wink

Felfogható elképzelés. Végülis miért ne lehetne egy számunkra ismeretlen szerveződés, kapcsolat, összefüggés, együttműködés a lelkek között, ami eggyel-kettővel-??? magasabb szinten nyilvánul meg. Rolling Eyes
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán nem vág tökéletesen ide, de elég sok felvetett témát érint a Spektrumon mostanában műsoron lévő film: Darabokra hulló világ. Én még csak részleteket láttam belőle, de a "minden mindennel összefügg" gondolatát elképesztő szemlélettel tárja elénk.
Bocs, néne, ha offoltam, de lehet, hogy mégsem.

Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:
Talán nem vág tökéletesen ide, de elég sok felvetett témát érint a Spektrumon mostanában műsoron lévő film: Darabokra hulló világ. Én még csak részleteket láttam belőle, de a "minden mindennel összefügg" gondolatát elképesztő szemlélettel tárja elénk.
Bocs, néne, ha offoltam, de lehet, hogy mégsem.

Mikor? Hol? Az a másik műsor is nagyon tetszett amit írtál, meg is néztük mindet, tudod, a... nem jut eszembe a címe.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.