Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg lelkek (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

első kérdésre, nyugodtan becézhetsz Aquának Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Namazu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
Szia hana!

Egy külföldi öregek otthonában dolgoztam, lelkileg nagyon megviselt, de végre egyszer olyan dolgot csináltam aminek úgy láttam, hogy értelme van.
Nehéz volt minden nap olyan emberekkel mosolyogva sétálni és játszani, akik alzheimeresek, néha megbomlottak és olyan állapotban vannak, hogy bármelyik nap az utolsó lehet számukra.
Egyszóval, nem bántam meg, hogy ott dolgoztam, de örültem mikor vége volt, mert iszonyatos lelkierő kell hozzá, hogy minden nap az elmúlással találd magad szembe. De ha felkészültél rá, mindenképpen megéri.

Sejtem milyen lehettél. Az én anyukám idősek otthonában dolgozik, ő is hasonló dolgokat él át.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
első kérdésre, nyugodtan becézhetsz Aquának Smile

Köszi, az olyan aranyos, és erős, és tiszta. Szóval jó! Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 23:23    Hozzászólás témája: Re: Öreg lelkek Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
Nekem a hugommal kapcsolatban van ilyen érzésem, illetve volt már jóval korábban is. Most 12 éves (én 24) és úgy érzem rengeteget tanultam róla a szeretetről, érzések kimutatásáról és az életről. Olyan szavakat használ, olyan témákról tud sokat, amin sokszor otthon is megdöbbenünk. Gyakran előfordul, hogy például számítógépes ügyekben tőle kérünk segítséget, ami elég vicces, lévén mi tanultuk, ő pedig nem Smile. Ezen kívül hatalmas szeretet árad belőle, és bármikor meghallgatja és átöleli azt, aki szomorú. Aggódunk miatta, mert főleg csetes barátai vannak és iskolán kívül nem jár át játszani barátnőihez vagy osztálytársaihoz.
Hasonló tapasztalataim saját életemben is vannak, hogy nem érzem magam a korosztályomba tartozónak, de ez abból is adódhat, hogy nyugdíjasotthonban dolgoztam egy ideig, és ott "öregedtem". A küldetésemet még én is keresem, de ami késik nem múlik, tudom, hogy a megfelelő pillanatban felismerem. Rájöttem, hogy a túl sok töprengés gyakran csak káoszhoz és fejfájáshoz vezet Smile

Szia! Ahogy olvastam írásod, sok vonatkozásban a fiam jutott eszembe - ált. iskolában nagyon itthonülős volt, kortársait túl gyerekesnek találta... nem piszkáltam/zavartam, biztos voltam, eljön az ideje, mikor megtalálja társaságát és már az lesz a bajom, keveset van itthon... Bekövetkezett... Laughing Laughing
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Szia! Ahogy olvastam írásod, sok vonatkozásban a fiam jutott eszembe - ált. iskolában nagyon itthonülős volt, kortársait túl gyerekesnek találta... nem piszkáltam/zavartam, biztos voltam, eljön az ideje, mikor megtalálja társaságát és már az lesz a bajom, keveset van itthon... Bekövetkezett... Laughing Laughing

Így legyen ebben az esetben is Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.