Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Környezetbarát/olcsóbb takarítás - házi praktikák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 21. 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
Mona írta:
Én is, de kipróbálni drágának tartom azt a 8-10ezer forintot.
Viszont megnéztem a .hu oldalt, és ott lehet rendelni 400 ft-ért termékmintát. Ez 5 modósiót tartalmaz és két mosásra elegendő.

tesztelted már azóta, Mona ?

Smile nem, el is felejtettem. Most jutott eszembe, ahogy olvastam a topikot.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 21. 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
stabil írta:
Mona írta:
Viszont megnéztem a .hu oldalt, és ott lehet rendelni 400 ft-ért termékmintát. Ez 5 modósiót tartalmaz és két mosásra elegendő.

De a termékmintára a megrendelést most elküldtem....
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 29. 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha valaki tud angolul, akkor itt lehet nézelődni a témában
http://www.freedompondmoonworks.com/pb/wp_82882629.html
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 29. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imelda írta:

hmm.. kipróbáltam ezt a sütőpor+citromlé kombinációs felmosást Smile úgy tűnik működik..
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 29. 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imelda írta:
imelda írta:

hmm.. kipróbáltam ezt a sütőpor+citromlé kombinációs felmosást Smile úgy tűnik működik..

Ez rendben van, de kalkulálok. A citromlé nagyjából a tisztítószer árával azonos összeg és erre még rájön a sütőpor.... Ebbizony nem olcsóbb! Rolling Eyes
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 29. 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
imelda írta:
imelda írta:

Ez rendben van, de kalkulálok. A citromlé nagyjából a tisztítószer árával azonos összeg és erre még rájön a sütőpor.... Ebbizony nem olcsóbb! Rolling Eyes

ez valóban nem az olcsó módszerek közé tartozik, viszont az olcsó és környezetbarát párositást még én sem leltem meg Confused
ZsakbaMacska
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 30. 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pár hónapja kerestem illatszerboltokban (már amit még nem váltott ki a dm és a rossman) nagyobb kiszerelésű szódabikarbónát. anyukám mesélte, hogy régebben ezzel mostak és szép volt tőle a ruha. mostanában újból lehet látni a reklámokban, azt hiszem a tominál (a szóda erejével Smile ), ezért szerettem volna venni nagyobb kiszerelésűt.

tudtok valahol ilyen boltot? akár a neten is.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 30. 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZsakbaMacska írta:
pár hónapja kerestem illatszerboltokban (már amit még nem váltott ki a dm és a rossman) nagyobb kiszerelésű szódabikarbónát. anyukám mesélte, hogy régebben ezzel mostak és szép volt tőle a ruha. mostanában újból lehet látni a reklámokban, azt hiszem a tominál (a szóda erejével Smile ), ezért szerettem volna venni nagyobb kiszerelésűt.

tudtok valahol ilyen boltot? akár a neten is.

Macsek! Biztos, hogy szódabikarbóna, NaHCO3? Mert az én emlékeimeben szóda Na2CO3 szerepel. Nem ugyanaz!! A szódával a vizet lágyítottuk meg, hogy a mosószappan habozzon benne és ne túrós szürke üledékként üljön bele a ruha szálai közé. Ha emlékezem, akkor az első - második ujjperceimen levő mart sebek jutnak először eszembe a szódás mosásról.

Meg volt a Trisó, ami ilyen karbonátos, foszfátos só, lemosásra, mosogatásra használtuk, lúgos oldatot képezett a vízzel és szintén gyilkolta a kéz bőrét.

Ha ez a választék, akkor inkább szennyezem a környezetet!!
ZsakbaMacska
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 30. 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igazad van hangya, szóda lenne az a szódabikarbóna Smile
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 30. 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én legutóbb az összes ablakot sima ecettel pucoltam meg és ragyogott minden tőle! Szerintem tuti!
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 30. 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziámi cica írta:
Én legutóbb az összes ablakot sima ecettel pucoltam meg és ragyogott minden tőle! Szerintem tuti!

Igen! Ecetes ablakmosás tuti tipp. thumbright Mikor még az újságok papírra készültek ólomfestékkel, akkor újságpapírral fényesítettük, az volt a legtutibb. Dehát ezek a mai újságok..... már ablakpucolásra sem alkalmasak! Crying or Very sad Maradt a puharuha.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 28. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Mona írta:
stabil írta:
Mona írta:

De a termékmintára a megrendelést most elküldtem....

Mona van valami újabb fejlemény?
Tud mosni a mosódió?
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 28. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze Rolling Eyes odaállítod a szennyes mellé, és közlöd vele: tessék mosni! a többi meg megy magától.. Cool Laughing Embarassed
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 28. 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én kiszuperált, kimosott spricnibe - szórófejes flakonba - ecetet töltök.
Ezzel lefújom a mosdókagylót és rajtahagyom picit az ecetet.
Utána durva szivaccsal ledörzsölöm.

A tükröket is hasonló módszerrel homályosítom ki a fürdőben: ecetes fújás, majd mosogatószeres lemosás.

A konyhai lefolyót - amiben egyébként külön szűrő van és rácsot is használok - a következőképpen tartom karban.
Szódabikarbonát szórok bele, majd ecetet töltök rá.
Kb. negyed óra volna egy nagy fazék lobogó forró vízzel leöblítem.

Évekkel ezelőtt ezreket költöttem T*****ware edényekre.
Az volt az ígéret, hogy ebben tovább eláll minden, mert annyira tiszta műanyag és nem veszi át a szagokat Rolling Eyes
Egy frászt.
Sima műanyag edényt is tudok szagtalanítani.
Ha pl. savanyúság szaga van, akkor durva minőségű sót teszek vízbe és abba áztatom.
Az ételszagot pedig az ecetes spricnivel tüntetem el: miután elmosogattam és elöblítettem az edényt, befújom és újból elöblítem.

Sajnos, erre a célra csak patikai ill. étkezési szódabikarbónát tudok beszerezni.
Jó lenne, ha lehetne külön erre a célra szürke minőségű ecetet és szódabikarbónát kapni.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 28. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tükör nem (vagy legalábbis kevésbé) homályosodik/párásodik, ha átdörzsölöd (száraz) szappanal, majd azt áttörlöd..
(náluk bevált.. imádom a gőzfürdőt) -de ki kell tapasztalni, milyen gyakran kell átnenni.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.