Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A "másik" gyereke
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 01:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biojulika szólásáról jutott eszembe.
Azt mondják, a börtönökben a gyerekek ellen vétőknek és az anyagyilkosoknak van különösen nehéz helyzetük, őket a rabtársaik extra szivatják. Azok a rabok járnak élen benne, akiket az anyjuk ellökött, akár csecsemőkorukban.
Szóval a méltatlan szülőanyához való viszonyt valahogy ezen a tükrön keresztül kellene szemlélni.
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
Hogy a párom lánya már megint átverte a fejemet! Már ötödik éve ezt csinálja! Néha úgy érzem, ennek elviseléséhez már nem elég a párom iránt érzett szeretet sem. :ogre:

Szia "nagycsaládos"!

Először is a legfontosabb, hogy most nem szabad feladnod. Azt gondolom, hogy közel vagy a "célodhoz". Hosszú idő telt el azóta, hogy együtt vagytok és ismeretlenül meg vagyok győzödve arról, hogy nem csak negativ tapasztalatokkal gyarapodtál.
Ebben a korban - nem hiába hivják lázadó korszaknak - nagy szüksége van a tiniknek a biztos családi háttérre. Mivel nálatok is érinti ezeket az éveket nagy türelemre, nyugodt, higgadt gondolkodásmódra van szükség, mely átfogóan beleépíti a mindennapos problémákba az előrelátás lehetőségét.
Mire is gondolok.
Minden amit a tini tesz, valahol egy hiányképet takart az életében. Ezen kell átlátnod és úgy alakítani a válaszodat-reakciódat, hogy ezt ne mélyítsed mégjobban.
Kérdeznék egyet Tőled? A párod és közötted egyetértés van? Hagyjátok, hogy a gyerek közétek álljon, feszültséget generáljon?
Nehéz látatlanban bármiféle tanácsot is adni. Minden számodra negativ hozzáállás a "lányod" részéről egy egy feladat amit meg kell érteni, kibogozni a szálait és átjárhatóvá tenni a szeretetet a válaszaidban.
Ha nem megterhelő és írnál privát üzenetet vagy emailt amiben kifejted a mindennapos problémás" eseteket igyekszem korrekt válaszokat /hasonló tapasztalatokkal rendelkezem/ adni ami természetesen nem feltétlenül adja a megoldás kulcsát az esetedre, de talán közelebb kerülsz valamilyen szinten ennek a problémádnak a megoldásához - magához a "Lányodhoz".

szeretettel
Kriszti
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:
Hogy a párom lánya már megint átverte a fejemet! Már ötödik éve ezt csinálja! Néha úgy érzem, ennek elviseléséhez már nem elég a párom iránt érzett szeretet sem. :ogre:

van elképzelésed róla, hogy miért hazudik? Hátha közelebb vinne a gyógyításhoz... Rolling Eyes

Hát persze hogy tudom. Mert vissza akar menni az anyjához. Ott ugyanis nem kellene tanulnia, nyugodtan csavaroghatna naphosszat, senki rá nem szólna(megjegyzem:senkinek nem hiányozna, akár éhen is halhatna). Nem véletlen, hogy a bírónő nekünk ítélte. Én kis naív meg próbálok belőle embert nevelni.

Szia!

Ebben a korban a gyerekek azért hazudnak mert nem találják a biztos pontot az életükben. Pláne válás, bírósági macerás hónapok után eléggé zavarosan látják a jövőjüket.
Az addig felálított kialakított jövőkép romjain át nem látják tisztán a biztos hátteret ami elengedhetetlen ahhoz, hogy őszintén megtudjanak nyilvánulni bármilyen kérdésben amit felvetődik a mindennapjaikban.

Nem szabadna igy gondolnod, hogy "kis naív " vagy.
Harcolsz és küzdesz azért hogy megszeressen. Igaz?
Mi lenne ha hagynád hogy Ő közelítsen? Természetesen úgy, hogy a mindennapi teendőkbe bevonod, döntésjogot adsz a kezébe, hogy érezze fontos a véleménye, mert lehet hogy ő nem szereti a szalámis vajas kenyeret, csak épp üresen szeretné megenni egy paradicsommal.

Kriszti
Vissza az elejére
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:

van elképzelésed róla, hogy miért hazudik? Hátha közelebb vinne a gyógyításhoz... Rolling Eyes

Hát persze hogy tudom. Mert vissza akar menni az anyjához. Ott ugyanis nem kellene tanulnia, nyugodtan csavaroghatna naphosszat, senki rá nem szólna(megjegyzem:senkinek nem hiányozna, akár éhen is halhatna). Nem véletlen, hogy a bírónő nekünk ítélte. Én kis naív meg próbálok belőle embert nevelni.

Hirtelen felmerült kérdések.
Lehet, hogy a leány szereti az édesanyját? A válás során őt megkérdezte valaki, hogy mit szeretne? Lehet, hogy nem akar "ember" lenni?

Na ez meg a másik amiből elegem van! Mindenki ezzel kezdi, hogy őt sajnálja! Pedig ha elmesélném, hogy mi mindent végig csináltam miatta... Volt pár ember akinek csak pár dolgot meséltem el a hosszú repertoárból, hát a végén azt mondták igazam van. De persze használható tanácsot senki sem tud adni.Na és persze ha nem gyerek lenne hanem felnőtt, akkor máskép gondolnák az emberek a dolgot. Csak az, hogy gyerek, még nem menti fel a tettei következményei alól! Valahol gyerekkorban kéne elkezdeni ezt is megtanulni, nem!?

Teljesen igazad van "nagycsaládos",
a gyerekeket a tetteik következménye nem menti fel őket a felelősség alól, csak annyi a különbség, hogy legtöbbször ezeket a problémákat a felnőttek reakciói váltják ki náluk. Ritka az az eset amikor "önhibára" vezethető vissza.
A gyermekekek a legőszintébb lények a földön akik mindenféle kertelés nélkül mondják meg a véleményüket /ami olykor sértő is a felnőttek számára/de valahol egy iránymutató, mert ha megbántott biztosan van valami alapja, ha így reagálunk rá.

hangya felé az utolsó válaszod már inkább Rólad szólt mint a problémáról ....

"Hát persze hogy tudom. Mert vissza akar menni az anyjához."

Nemrégiben olvastam egy tanulmányt pont ez volt a fő kérdés benne, miért ragaszkodunk annyira az édesszüleinkhez. Sok felnőttet és gyereket kérdeztek meg akik eléggé brutális körülmények között nevelkedtek. Mindegyik válaszban a -szeretet- volt a fő tényező. Reménykedtek benne, hogy ha más nem de ők meg tudják változtatni azt a helyzetet amit a szülő/k/ teremtettek mint élethelyzet maguk és családjuk számára.

Közöttük egy kapocs van ami összetartja őket bármi is történik velük az életük folyamán.
Hagyni kell, hogy a gyerek rájöjjön a a két élethelyzet /édesanyánál és nálatok / közötti különbségre. Negativ-pozitiv tapasztalataival idővel tisztánlátással fog a jövőre tekinteni és ebből, ha őszintén és szeretettel álltál a dolgokhoz te jössz ki "győztesen".

Krisz
Vissza az elejére
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscipő írta:
nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:

Hirtelen felmerült kérdések.
Lehet, hogy a leány szereti az édesanyját? A válás során őt megkérdezte valaki, hogy mit szeretne? Lehet, hogy nem akar "ember" lenni?

Na ez meg a másik amiből elegem van! Mindenki ezzel kezdi, hogy őt sajnálja! Pedig ha elmesélném, hogy mi mindent végig csináltam miatta... Volt pár ember akinek csak pár dolgot meséltem el a hosszú repertoárból, hát a végén azt mondták igazam van. De persze használható tanácsot senki sem tud adni.Na és persze ha nem gyerek lenne hanem felnőtt, akkor máskép gondolnák az emberek a dolgot. Csak az, hogy gyerek, még nem menti fel a tettei következményei alól! Valahol gyerekkorban kéne elkezdeni ezt is megtanulni, nem!?

Teljesen igazad van "nagycsaládos",
a gyerekeket a tetteik következménye nem menti fel őket a felelősség alól, csak annyi a különbség, hogy legtöbbször ezeket a problémákat a felnőttek reakciói váltják ki náluk. Ritka az az eset amikor "önhibára" vezethető vissza.
A gyermekekek a legőszintébb lények a földön akik mindenféle kertelés nélkül mondják meg a véleményüket /ami olykor sértő is a felnőttek számára/de valahol egy iránymutató, mert ha megbántott biztosan van valami alapja, ha így reagálunk rá.

hangya felé az utolsó válaszod már inkább Rólad szólt mint a problémáról ....

"Hát persze hogy tudom. Mert vissza akar menni az anyjához."

Nemrégiben olvastam egy tanulmányt pont ez volt a fő kérdés benne, miért ragaszkodunk annyira az édesszüleinkhez. Sok felnőttet és gyereket kérdeztek meg akik eléggé brutális körülmények között nevelkedtek. Mindegyik válaszban a -szeretet- volt a fő tényező. Reménykedtek benne, hogy ha más nem de ők meg tudják változtatni azt a helyzetet amit a szülő/k/ teremtettek mint élethelyzet maguk és családjuk számára.

Közöttük egy kapocs van ami összetartja őket bármi is történik velük az életük folyamán.
Hagyni kell, hogy a gyerek rájöjjön a a két élethelyzet /édesanyánál és nálatok / közötti különbségre. Negativ-pozitiv tapasztalataival idővel tisztánlátással fog a jövőre tekinteni és ebből, ha őszintén és szeretettel álltál a dolgokhoz te jössz ki "győztesen".Krisz

Hát ez az!!!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Régen járt itt nagycsaládos... Rolling Eyes Remélem, nincs baj náluk.
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Régen járt itt nagycsaládos... Rolling Eyes Remélem, nincs baj náluk.

Nincs!? A párommal átbeszéltük a dolgot, mint már annyiszor. Abban legalább egyetértettünk, hogy nem hagyjuk a kapcsolatunkat tönkretenni. Hogy napi szinten ez hogy fog működni, azt még nem tudom. Köszönöm a sok hozzászólást, megpróbálok rájuk sorban reagálni. Ami így hirtelen eszembe jutott:
1. szóval ez már eleve egy vesztett ügy volt( egy gyerek hét éves koráig nevelhető)?!
2. az igazi anyjával nem is akartam felvenni a "versenyt", néhányan még csodálkoztak is miért nem szólít anyának, mire mindig azt mondtam, hogy elég nagyok már ahhoz, hogy tudják, nem én vagyok az anyjuk
3. arról, hogy mit lehet és mit nem, nagyon sokat lehetne mesélni pl. amikor összekerültünk folyton vérzett az orra, de sem szalámit, sem húst nem volt hajlandó enni, sőt időnként arra is úgy kellett rávenni, hogy egyáltalán bármit egyen, míg meg nem untam és azt nem mondtam, hogy márpedig amit eléd teszek, azt megeszed és ezek után elmúltak az orrvérzései, illetve csak nyáron, miután hazajönnek az anyjuktól, van ilyen gond, de a rendes táplálkozás és egy kis vitamin csodákra képes,
de volt, hogy testszerte piros foltokkal jött haza, amit az anyja gombásodás elleni krémével kezeltek, nálunk pedig rendbejött a szappanos melegvizes zuhanyozástól! Szóval hol a határ a lazaság és a megengedés, illetve a szabályok és a szigor között, ezt szerintem másként éli meg egy gyerek és másként egy felnőtt. A felnőtt már tudja azt is, amit még egy gyerek nem láthat előre, hogy pl. érettségi nélkül ebben a mai világban elég nehéz boldogulni, és amikor én azt látom, hogy ő egyébként négyes-ötös tanuló, ha segítek neki( mellesleg ő ezt szekálásnak éli meg), akkor felmerül a kérdés, hagyjam rá? Hagyjam, hogy átbukdácsolja a sulit? Aztán pedig ha majd nem tud hova elhelyezkedni, vagy csak minimálbért fog keresni( lásd a lazacokat) akkor majd én fogom mindig segíteni? És neki miért legyen megengedve, hogy ha nem akar, akkor ne tanuljon, amikor a másik három gyerek napi szinten megküzd (szekálás nélkül is!) a tanulással és igyekszik kihozni magából a maximumot. Ami nem mindig a legjobb, mégis meg merik mondani, mégsem fordul meg a fejükben, hogy letagadják!
4. és végül a szeretetről... talán ez a legnehezebb kérdés, nem is tudom hol kezdjem, talán ott, hogy voltam gyerekpszichológusnál, akinek azt mondtam, elmúlt a szeretetem iránta, mire azt válaszolta: az, hogy itt vagyok nála és próbálok megoldásokat keresni, ez jelenti azt, hogy még nem múlt el a szeretetem a "lányom" iránt. Mégis úgy érzem, nap mint nap fogy ez a szeretet, főként azért, mert a szeretet is adok-kapok módon működik,úgy mint egy szerelemben, és ahol csak mindig én adok, ott előbb-utóbb meghal!
Vissza az elejére
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furán hangozhat, kedves Nagycsaládos, de a szeretet sztem inkább adok rendszerben működik. Helyesebben úgy működik egyáltalán.
A hugommal nehezen jöttünk ki, most nem kezdem el részletezni, miért. (Röviden: nagy korkülönbség, versengés, más mentalitás, .....)
Eldöntöttem, h szeretem. És azáltal, h én önként letettem a fegyvereimet, le is sikerült fegyvereznem a kis bubót! Razz Döbbenetes volt megtapasztalni, h a Szeretet valóban működik!
Néha kizökkentem, akkor megint visszacsúsztunk a marakodásba, kikészítve anyát ezzel. Aztán okos lett: elkezdte használni az én "fegyveremet", ha hülye voltam. Very Happy Így aztán egész jól elvagyunk... Mostanság már nem fegyverkezünk. Csak szeretünk. Adunk, és furamód nem várunk el egymástól. Semmit...

És ez jó. Smile
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kedves nagycsaládos annyi sok okosságot próbálunk mondani de minden élethelyzet más.én csak azt tudom hogy én egy"lázadó"gyermek voltam és a lázadásom nemtanulásban és az édesanyámnak való ellentmondásban tükröződött.ugy éreztem hogy nem szeretnek ésmindenki más fontosabb és én csak maradjak csendben ne tünjek ki semmivel ha lehet minnél kevesebb gondot okozzak.persze ez nem igy volt csak mint gyermek én ezt igy éltem meg a féltékenységtől amit a testvérem iránt éreztem igy láttam.ezzel csak azt szeretném mondani hogy a gyerek másként látja a dolgokat mint mi.amikor te ugy érzed hogy mindent megteszel és erődön felül próbálsz neki segiteni azt ő valószinű egész másként éli meg és értelmezi.talán erről az oldalró próbáld megközeliteni.sok szerencsét és kitartást kivánok
egy napon megfogja köszönni.
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 10. 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon köszönöm, hogy elmondhattam mi bánt és a sok hozzászólást, amivel megpróbáltatok segíteni. Érdekes volt olvasni, milyen különféle nézőpontokból látjuk a dolgokat. Tanulságos volt ez számomra. És tényleg sokat segített! love7
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 11. 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
Nagyon köszönöm, hogy elmondhattam mi bánt és a sok hozzászólást, amivel megpróbáltatok segíteni. Érdekes volt olvasni, milyen különféle nézőpontokból látjuk a dolgokat. Tanulságos volt ez számomra. És tényleg sokat segített! love7

Én is mondanék egy-s mást, bár sokat hozzátenni nem tudok. A gyakorlati életben csak annyit javallok, hgy szigorú, igazságos és tartós keretek között lehessen mozogni a gyereknek. Legyen szó néha az édesanyjűról, annak jó tulajdonságairól is, hogy apa miért szerette őt korábban, s később meg miért inkább téged (kettőtök közti kapcsolatot is helyrepofozhatja, ha ezt tisztába teszitek) és mik azok a dolgok amiket a férfiak (apa) jónak tart és mik amiket nem. (Ezt persze jó, ha apamondja el, de nem kiselőadásban, hanem valahogy folyamatosan, az élet folyásával egyszerre adja át, egy film kapcsán, vagy ilyenek) nem szabad hogy ellentétként feszüljön ez közted és exnej között, hanem csak párhuzamokat állítson ez igen fontos.

A boldogulás témaköréről: Olvasd el a "Gazdag papa szegény papa" című könyvet, és kicsit másként fogod szemlélni a minimálbéres meg a tanult ember modelljét, és talán lazítasz egy kicsit a gyeplőn.
Engedd hogy utáljon, de attól még szeretettel húzd meg a kereteket. (Nem korlátokat, hanem kereteket. A korlát korlátoz, a keret csak díszt ad a képnek és ha a kép nő, a keret bővíthető!!)

Az iskolai előmenetel nem minden, bár igen fontos. Jó lehet, ha a tanáraival is beszélsz, és ők is képesek együttműködni a motivált tanulásban, hogy a gyerek ne rémes szekálásnak élje meg az egészet, hanem valami örömet is leljen benne.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Furán hangozhat, kedves Nagycsaládos, de a szeretet sztem inkább adok rendszerben működik. Helyesebben úgy működik egyáltalán.
A hugommal nehezen jöttünk ki, most nem kezdem el részletezni, miért. (Röviden: nagy korkülönbség, versengés, más mentalitás, .....)
Eldöntöttem, h szeretem. És azáltal, h én önként letettem a fegyvereimet, le is sikerült fegyvereznem a kis bubót! Razz Döbbenetes volt megtapasztalni, h a Szeretet valóban működik!
Néha kizökkentem, akkor megint visszacsúsztunk a marakodásba, kikészítve anyát ezzel. Aztán okos lett: elkezdte használni az én "fegyveremet", ha hülye voltam. Very Happy Így aztán egész jól elvagyunk... Mostanság már nem fegyverkezünk. Csak szeretünk. Adunk, és furamód nem várunk el egymástól. Semmit...

És ez jó. Smile

thumbright thumbright thumbright
Megemelem a kalapomat.Csodálatos dolgot írtál.Nagyon nagy problémám van egy 11 éves tanítványommal.A fegyveredet fogom használni "ellene",és elhiszem neked,hogy ebben az esetben is működni fog.

sunny fx
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
dorotthy írta:

És ez jó. Smile

thumbright thumbright thumbright
Megemelem a kalapomat.Csodálatos dolgot írtál.Nagyon nagy problémám van egy 11 éves tanítványommal.A fegyveredet fogom használni "ellene",és elhiszem neked,hogy ebben az esetben is működni fog.

sunny fx

..pontosan.. Wink ..ez segíthet......és működhet.. Wink .ha működteted
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 13. 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az osztályom 7.-es,tele vagyunk nevelőapákkal,nevelőanyákkal.Nagyon elgondolkodtató dolgokat mesélnek nekem.
Tökéletesen tudják a helyzetüket,pontosan ismerik az elvárásokat,legfőképpen a határaikat,amiket éppen addig feszítenek,amíg lehet.Gyönyörűen megvitatják a lehetőségeiket,a szülők kijátszhatóságát,az érzelmi zsarolás ezeregyféle módját.Nem kell ezt a korosztályt úgy tekinteni,hogy jaj,hogyan is feleljek meg neki.Igen,szekálásnak élik meg a segítségnyújtást,az én csak jót akarok neked,majd meglátod,mi lesz belőled stb...hegyibeszédeket.Órákig tudnám mesélni a napi információkat,amit rámzúdítanak.Szégyellhetném,de néha annyira jót derülök a bölcsességükön.Jót elnevetgélnek egymás túllihegett reakcióján.Megtárgyalják a maguk sajátos szlengekkel teli nyelvén,hogy ki miért volt köcsög,hogy elszalasztott egy jó kibúvót,de ítélkeznek is kirívó bátorság hallatán.
A legtöbben azt mondják,hogy ha békén hagynák őket,ha nem kellene állandóan viselkedni,megfeleni,sokkal zavartalanabb lenne az élete a családnak.Utálják azt,amikor azt bizonygatja a nevelőszülő,hogy ő nem szól bele a nevelésébe.Közben átlátnak a szitán.Szerintük az a jó megoldás,ha a nevelőszülő úgy viselkedik,mintha ő lenne az igazi.Mégpedig azért,mert ő él velük állandóan,a szülő társává választotta.Nem vendég,aki nem szól bele semmibe,mert este úgyis hazamegy.És általában utálják,ha apának vagy anyának kell szólítani azt,aki nem az.Nagyon érzékenyek az őket érintő,a szabadságukat korlátozó intézkedésekre.Elvárják,hogy ha nincs kedvük beszélgetni,akkor ne faggassák őket,ne hallagassák ki a telefonbeszélgetésüket,ne olvassanak bele az msn-en folytatott eszmecserébe.
Egyébként pedig tökéletesen tisztában vannak azzal,hogy a szülők jót akarnak nekik,de olyan jó eszetlennek lenni,böfögni,káromkodni,belerúgni a tesóba,osztályfőnökit kapni,verekedni,elkésni......hadd ne soroljam.Azt szokták a fejemhez vágni,hogy én mondtam,hogy sokfélét meg kell tapasztalni ahhoz,hogy el tudjuk dönteni,mi az érték számunkra.És tényleg én mondtam.

Summázva:türelem,megértés,szeretet,némi cinkosság,kamaszul gondolkodás. Megéri.

sunny fx
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 14. 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alex írta:
főnixmadár írta:

..pontosan.. Wink ..ez segíthet......és működhet.. Wink .ha működteted

Igen, Alex, maximálisan egyetértek - működtetni kell! Smile

A problémás gyerekekről még annyit, h aki "elviselhetetlen", annak általában saját magával van baja, különben nem növesztene tüskéket. Így igazán megdöbbentő, ha azt kell látniuk, minden hülyeségtől, kiszámíthatatlan reakciótól és tüskétől függetlenül, ők is szerethetők... Hihetetlenül hálásak tudnak lenni. De csak akkor, ha valóban őszinte az elfogadás és a nyitottság.

Az pedig, h mi miért nem jöttünk ki a hugommal.. nos, gyönyörűen tükröt tartott elém, amit az én egócskám nehezen tolerált. Innen adott volt az ellenséges érzület, hiszen, amit saját magamban nem tudok elfogadni, az borzasztóan tud irritálni másban. Úgyhogy első körben magamat kellett elfogadnom, h igen, ilyen és ilyen vagyok, kár más szerepben tetszelegni...

Szócsatáink a mai napig vannak, de abszolút barátságos, házi mérkőzések. Razz És jó kedvvel tesszük, nem bántjuk meg egymást; egyrészt mindketten tudjuk, h mire megy ki, másrészt mindkét részről ott van mögötte a szeretet.

Most anyukám pasijával játsszák azt, amit régebben mi játszottunk. Naggyon fasírtban vannak... Folyamatosan sértegetik, bánták egymást... Sad És külső szemlélőként látom, hogy ugyanúgy tükröt tartanak egymásnak, ugyanúgy ugyanaz irritálja őket a másikban.

Remélem, lesz valamelyiknek annyi esze, hogy leteszi a fegyvert és simán elfogadja a másikat olyannak, amilyen, mert ő is emberi lény: se nem több, se nem kevesebb. UGYANOLYAN. És kedves "nagycsaládos", akármenilyen nehéz is, azért mégiscsak a nagyobbnak illik okosabbnak lenni... Tudom, nehéz, mert tekintély, tartás, felnőttség, ki vagy te, még csak gyerek, ne szólj be(le), stb... DE ő is ember. Szerethető. Feltétel nélkül.

(Amikor kamaszokról van szó, mindig eszembe jut ad Addams Family filmből egy jelenet - apuka aggódott a kamasz lányuk miatt, h nem boldog a táborban. Anyuka mézes mosollyal ránézett, és nagyranyílt szemekkel közölte: "Már hogy lenne boldog? Hiszen kamasz!") Cool
Nem az ő zavaros kis lelküktől kell várni, h bölcsen fejet hajtsanak és feltétel nélkül szeressék őket szekáló családjukat belátva, h bizony, a nagyok és okosak jót akarnak. Ellenben, ha sikerül őket úgy szeretni, ahogy vannak, bizalommal fordulnak felénk és megfogadják a jó tanácsot. A TANÁCSOT...

Igen, nemrég voltam kamasz. Önfejű, lusta, maga útját járni akaró kamasz. A fentiek nagy része saját tapasztalat eredménye. De mindannyian voltunk kamaszok! Meg kell próbálnunk belehelyezkedni az ő tizenakárhány éves kis fejébe... Nem könnyű, főleg, ahogy múlnak az évek. De utána könnyebb lesz.

Befejeztem az észosztást! Twisted Evil
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.