Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A "másik" gyereke
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy a párom lánya már megint átverte a fejemet! Már ötödik éve ezt csinálja! Néha úgy érzem, ennek elviseléséhez már nem elég a párom iránt érzett szeretet sem. :ogre:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
Hogy a párom lánya már megint átverte a fejemet! Már ötödik éve ezt csinálja! Néha úgy érzem, ennek elviseléséhez már nem elég a párom iránt érzett szeretet sem. :ogre:

Szeretet mellett is lehet az ember kemény és határozott. Ha biztosan tudod,h igazad van, a párod is megérti, gondolom. Csak szépen kell tálalni, két tűz között nincs túl irigylésre méltó helyzetben.
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
nagycsaládos írta:

Szeretet mellett is lehet az ember kemény és határozott. Ha biztosan tudod,h igazad van, a párod is megérti, gondolom. Csak szépen kell tálalni, két tűz között nincs túl irigylésre méltó helyzetben.

Tudja hogy igazam van és én is tudom, hogy tudja ezt, mert a szép tálaláson már túlvagyunk. A baj az, hogy ő nem kemény és határozott, pedig a lánya érdekében annak kéne végre lennie! Így viszont csak egy hazudós, mindenkit átverő ember lesz belőle, aki a végén egyedül fog maradni az életben. Az a baj, hogy mindenki így van vele, hogy Ő nincs irigylésre méltó helyzetben. Na de mi van velem, aki kiteszi a lelkét ezért a gyerekért, cserébe pedig csak hazugságokat kap?! Crying or Very sad
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:

van elképzelésed róla, hogy miért hazudik? Hátha közelebb vinne a gyógyításhoz... Rolling Eyes
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 06. 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
nagycsaládos írta:

van elképzelésed róla, hogy miért hazudik? Hátha közelebb vinne a gyógyításhoz... Rolling Eyes

Hát persze hogy tudom. Mert vissza akar menni az anyjához. Ott ugyanis nem kellene tanulnia, nyugodtan csavaroghatna naphosszat, senki rá nem szólna(megjegyzem:senkinek nem hiányozna, akár éhen is halhatna). Nem véletlen, hogy a bírónő nekünk ítélte. Én kis naív meg próbálok belőle embert nevelni.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 06. 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:

Hát persze hogy tudom. Mert vissza akar menni az anyjához. Ott ugyanis nem kellene tanulnia, nyugodtan csavaroghatna naphosszat, senki rá nem szólna(megjegyzem:senkinek nem hiányozna, akár éhen is halhatna). Nem véletlen, hogy a bírónő nekünk ítélte. Én kis naív meg próbálok belőle embert nevelni.

Próbáltad egyszer, pár pillanatra beleélni magad az ő (párod lánya) helyébe? Mit érezhet? Mit értesz konkrétan az alatt, hogy embert próbálsz nevelni belőle? Szeretettel közelítesz hozzá? Érzi, hogy a szigor érte és nem ellene szól? Sok kérdés, de ne nekem válaszolj... magadnak, őszintén...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:

Hirtelen felmerült kérdések.
Lehet, hogy a leány szereti az édesanyját? A válás során őt megkérdezte valaki, hogy mit szeretne? Lehet, hogy nem akar "ember" lenni?
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 00:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
nagycsaládos írta:
hangya írta:
nagycsaládos írta:

Hirtelen felmerült kérdések.
Lehet, hogy a leány szereti az édesanyját? A válás során őt megkérdezte valaki, hogy mit szeretne? Lehet, hogy nem akar "ember" lenni?

Na ez meg a másik amiből elegem van! Mindenki ezzel kezdi, hogy őt sajnálja! Pedig ha elmesélném, hogy mi mindent végig csináltam miatta... Volt pár ember akinek csak pár dolgot meséltem el a hosszú repertoárból, hát a végén azt mondták igazam van. De persze használható tanácsot senki sem tud adni.Na és persze ha nem gyerek lenne hanem felnőtt, akkor máskép gondolnák az emberek a dolgot. Csak az, hogy gyerek, még nem menti fel a tettei következményei alól! Valahol gyerekkorban kéne elkezdeni ezt is megtanulni, nem!?

A hozzászólás legutóbb nagycsaládos által 2007. 02. 07. 00:57-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 00:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne dühöngj, bontsd ki a prividet. A profilodban elállítódott a BBCode, attól ilyen furik az idézeteid.

Ha a lányra panaszkodsz, akkor mindenki, aki segíteni akar, ahhoz próbál közelebb vinni, hogy neki mik lehetnek a szempontjai.

Ha a feladat, hogy vígasztaljalak, akkor azt írom, hogy szegényke, nem elég neki a nagy család, még hazudozik is ez a lány, nahát, szegényke.
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 01:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ne dühöngj, bontsd ki a prividet. A profilodban elállítódott a BBCode, attól ilyen furik az idézeteid.

Ha a lányra panaszkodsz, akkor mindenki, aki segíteni akar, ahhoz próbál közelebb vinni, hogy neki mik lehetnek a szempontjai.

Ha a feladat, hogy vígasztaljalak, akkor azt írom, hogy szegényke, nem elég neki a nagy család, még hazudozik is ez a lány, nahát, szegényke.

Ne haragudj rám! Ez a baj velem néha, hogy nem arra zúdítom a panaszomat akire kéne. De már attól is jobban érzem magam, hogy van aki meghallgat. Köszönöm!
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 01:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:
hangya írta:

Ne haragudj rám! Ez a baj velem néha, hogy nem arra zúdítom a panaszomat akire kéne. De már attól is jobban érzem magam, hogy van aki meghallgat. Köszönöm!

Smile Semmi baj, nem is haragudtam, a gyakorlat célja a helyrebillentés volt. Persze, hogy az ember elfárad, ha 125 ezredszer ütközik ugyanabba a problémába. Talán ezért kellene új szemmel megvizsgálnod, hiszen az eddigi szemlélettel az erőfeszítések eredménytelenek voltak.
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 01:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
nagycsaládos írta:
hangya írta:

Smile Semmi baj, nem is haragudtam, a gyakorlat célja a helyrebillentés volt. Persze, hogy az ember elfárad, ha 125 ezredszer ütközik ugyanabba a problémába. Talán ezért kellene új szemmel megvizsgálnod, hiszen az eddigi szemlélettel az erőfeszítések eredménytelenek voltak.

Már annyi új dologgal próbálkoztam. Egy darabig talán még működtek is a dolgok. Tudom hogy mit szeretne a leányzó, de azt is tudom, hogy nem véletlenül él velünk. Csak egy pár példa, hogy megérts... nyári szünetben egy hónapig voltak az anyjuknál, ahol húst csak akkor ettek, ha a mama főzött nekik, a fő étkezés a tejbe aprított kenyér volt, mert azt "úgy szeretik", a legjobb pólójukon több volt a luk mint egy szitán, az anyja párja folyton részeg volt, és mikor a mama rosszul lett, éjszaka a temetőn keresztül egyedül kellett hazamenniük, stb. Nálunk meg csak annyi lenne a dolga, hogy tanuljon. Mellesleg megjegyzem, négyes-ötös tanuló, ha tanulok vele. Ha nem, akkor egy sort se tanul meg egyedül. Ja és hozzáteszem, hetedikes! Hát nem csoda, hogy fáradt vagyok.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 06:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagycsaládos írta:

Már annyi új dologgal próbálkoztam. Egy darabig talán még működtek is a dolgok. Tudom hogy mit szeretne a leányzó, de azt is tudom, hogy nem véletlenül él velünk. Csak egy pár példa, hogy megérts... nyári szünetben egy hónapig voltak az anyjuknál, ahol húst csak akkor ettek, ha a mama főzött nekik, a fő étkezés a tejbe aprított kenyér volt, mert azt "úgy szeretik", a legjobb pólójukon több volt a luk mint egy szitán, az anyja párja folyton részeg volt, és mikor a mama rosszul lett, éjszaka a temetőn keresztül egyedül kellett hazamenniük, stb. Nálunk meg csak annyi lenne a dolga, hogy tanuljon. Mellesleg megjegyzem, négyes-ötös tanuló, ha tanulok vele. Ha nem, akkor egy sort se tanul meg egyedül. Ja és hozzáteszem, hetedikes! Hát nem csoda, hogy fáradt vagyok.

Egy dolgot elfelejtesz: az érzelmek nem racionálisak. Különösen szülő-gyerek kapcsolatban nem. És nem véletlen, ki hova születik...
Összeraktam amit írtál: leányzó hetedikes, tehát 13-14 éves. 5 éve van veletek, tehát cirka 7-8 éves korától. Előtte, gondolom, válás körüli herce-hurca. Egy emberke "alapképzése" kb 7 éves koráig tart, utána már csak csiszolgatni lehet rajta... Hm... Hazudni egy gyerek akkor kezd, ha az őszinteségének számára kellemetlen következményei vannak... én pl akkor folyamodtam ehhez az eszközhöz, mikor édesanyám sokkal jobban tudta, mi jó nekem - amikor pedig már én is meg tudtam állapítani... Fiam is időnként próbálta "szépíteni" a dolgokat és ilyenkor mindig azt hansúlyoztam, előbb-utóbb rájövök a dolgokra és nem nekem tesz szívességet az őszinteséggel, hiszen leginkább önmagát csapja be. Végülis ennek köszönhető, hogy olyan dolgairól is tudok/tudtam, amik nem mindig töltöttek el örömmel, de a világ nem omlott össze azért, mert nem az én elképzelésem szerint zajlott... Én is azt a nézetet vallom, mint Hangya, hogy ha valami huzamos ideig nemkívánatos eredményt produkál, akkor hibás alapokon nyugszik, tehát átgondolandó...
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 07. 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nekem8-15 éves korom között elkezdték volna azt mondani, hogy nem csinálhatod azt amit akarsz, hogy nem mehetsz el a haverokkal amíg nem tanulsz, hogy ha még egyszer rágyújtasz, nem kapsz csokit, vagy nem mehetsz el egy hétig, akkor azthiszem a saját anyámat is megutáltam volna, nem hogy valakit, aki később csöppent a dologba. Azthiszem Hangya mondta, hogy az alapképzés 7 éves korig tart...
Én mint hatalmas élettapasztalattal rendelkező és megfont felnőtt gondolkodású (hahaha) 19 éves, azt mondom, hagyjad neki, hogy laza legyen... Talán lehet kompromisszumos megoldás is, bár én inkább hagynám. Had éljen úgy, ahogy ő akar. Ez egyes esetekben egy nagyon jó nevelési forma, nézzünk pl engem. Twisted Evil Laughing
Mert az örök tanulság széllel szembe ne pisálj, kizárólag a lazacok tudnak árral szembe felugrálni a vízesésen, de látod sokat érnek vele, mert fenn elkapja őket a medve.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 00:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Nagycsaládos!
2 dolgot tehetsz:
1. Elmondod neki, hogy te NEM akarsz az anyja lenni, mivel van neki. Úgyhogy kérdezd meg, miben tudsz segíteni, ha nem fogadja meg, hát nem.
2. Azt próbáld elérni nála, amit én is mondok a gyerekeimnek: ha hülyeséget csinálsz is, mondj igazat, mert CSAK ÍGY TUDOK SEGÍTENI!

Én ugyan nem élek ilyen szituban, de láttam pl olyan anyáknapi ünnepélyt, amikor a nevelőanya, aki mindent megtett a gyerekért, szégyenében sírt, mert az igazi anya ott feszített az ünnepélyen, holott elvették tőle a gyereket alkalmatlanság miatt. Sad A kislány meg mindkettőnek adott ajándékot... de ez a helyzet évekig húzódott, míg a végén a nevelőanyának mellrákja lett, (ugye a mell az anyaság szimbóluma...)
Most is ő neveli.
Sok-sok türelmed legyen, és néha Te is vedd lazán! Különben az apja kellene, hogy átvezesse ezt a nehéz korszakot, és kiálljon Melletted!!! Confused
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.