Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A "másik" gyereke
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 18. 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszembe jutottak még kamaszdolgok.Nevetve mesélték,hogy ki hány nevelőapuka-jelöltet üldözött el az anya közeléből.Kizárólag az első benyomás volt a döntő.Egyáltalán nem érdekelte őket,hogy milyen ember az illető,aki elsőre nem volt szimpatikus,az bármit tehetett,vesztes volt és az is maradt.Ilyen fontos dolgok alapján dőlt el az illető sorsa:idétlenül nevet,szar a kölnije,rikácsol,jópofáskodik,nyalizik anyukámnak,focizni akar velem,amikor én utálom a focit,rengeteget papol a család fontosságáról,hülye zoknikat hord,állandóan társasozni akar velünk stb.A lányok undokok a jelölttel,a fiúk féltékenyek.
Azt mondták,hogy akik nevetségesen mutatkoztak be,azokat kicikizték.És akkor is üldözés volt,ha szidást kaptak a lehetetlen viselkedésük miatt a bemutatkozáskor.
Szerintük elég lenne csak annyit mondani,hogy meghívtam hozzánk Elemért,nekem nagyon szimpatikus,sokat beszélgetünk.Kész,ennyi.Ne kérjék meg őket arra,hogy legyenek kedvesek,viselkedjenek illedelmesen,ne ugráljanak az asztal körül stb.
Igazából az lenne a jó,ha észrevétlenül épülne be a választott.
Az egyik fiú azt mesélte a minap,hogy anyukája táncolni tanult,és ő egyszer csak azt vette észre,hogy Jóska náluk aludt.
Sokféle helyzet,sokféle gyerek.Sajnos receptre nem megy,de a felnőttnek muszáj a gyerek helyébe képzelni magát,hogy ne kívánjon tőle sokat,ne várjon el tőle feltétel nélküli elfogadást akkor,amikor éppen az egész addigi életük fordul fel fenekestül.

sunny fx
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 01:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már régen nem jutottam gép közelébe és meglepve tapasztaltam, hogy nem zárult le ez a téma. Érdekes volt olvasni a hozzászólásokat. Igazatok volt, mikor azt írtátok (elnézést érte, de már nem tudom pontosan ki írta), hogy az apának kellene mellém állni, hogy nevelési elvekben egyformán kéne viselkednünk. Hát nálunk ez teljes csőd. A párom most a: majd én megmutatom című műsort produkálja. Ez abból áll, hogy a lányát teljesen kizárja a család életéből, amihez még a leányzó is asszisztál, a "nem is létezem műsorral", elvonulok "száműzetésbe" a szobámba, stb. A legszomorúbb az egészben az,hogy a gyerekek -beleértve a saját testvérét is- még örülnek is, ha nincs a közelükben! Én meg ettől megőrülök, amikor pedig ennek hangot is adok,próbálom megmagyarázni, hogy ez így nem jó, akkor jön a "nem értem mi bajod", az "akkor most már eldönthetnéd mit akarsz" című beszélgetés. Pedig én csak annyit szeretnék, hogy normálisan, hazugságok nélkül éljünk. Ítéljetek el érte ha úgy gondoljátok, de én nem vagyok képes egy olyan emberrel együtt élni, aki a szemedbe nézve képes hazudni. A többi gyerek példáján át látom, hogy képes vagyok bármit megérteni, elviselni, sőt megbocsájtani is, csak azt nem, ha a szemembe hazudnak. És ebből akkor sem vagyok hajlandó engedni, még ha a házasságom rá is megy! A másik ami elképesztett a hozzászólások olvasásakor és amivel sajnos én is egyetértek, hogy sajnos lehet, hogy nálunk is az a helyzet, hogy szándékosan csinálja amit csinál! A párom ugyanis időnként azt vágja a fejéhez, hogy ha nem viselkedsz normálisan, majd mehetsz itthonról! Azt nem is gondolja végig, hogy ezzel csak adja alá a lovat. Hiszen ebből az következik, hogy ha nem viselkedem normálisan, akkor majd apáék elválnak, megszabadulok a "gonosz mostohától" és végre nyugodtan élhetek apámmal, aki egész nap úgyis csak dolgozik, tehát szabad leszek egész nap, azt csinálok, amit akarok, úgysem lesz energiája arra, hogy a dolgaimat nyomon kövesse. Tudja miről szól ez a dolog, mert a legjobb barátnője is ebben a cipőben jár. És amikor azt mondom a páromnak, hogy ne hagyja magát az orránál fogva vezetni, akkor nem hiszi el, mert még mindig azt hiszi, hogy a lánya egy maszületett bárány. Ezt azzal is próbálja bebizonyítani, hogy azóta egyfolytában az én gyerekeimet "neveli". Minden apróság miatt rájuk szól, velük példálózik,stb. Még a saját gyerekét is képes megütni. Elmesélem mi történt:délelőtt, amikor a lánya sírva fakadt, hogy a testvére megütötte, gondolkodás nélkül nyakon vágta a fiát, mire a fia szintén sírva közölte, hogy ő csak visszaadta, mert a leányzó kezdte(de persze úgy, hogy az apja azt ne lássa), akkor a lányának egy szót se szólt. Amikor pedig ezt a lányom szóvá tette, akkor még ővele veszekedett.
Szóval nálunk most teljes családi káosz van! És hiába próbálok okos lenni, valahogy sehogy sem megy, sőt egyre csak rosszabb lesz a helyzet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 01:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem gondoltál arra, hogy neked kéne mindenkit nyakonvágnod? Kezdve a pároddal, mert úgy látom -ha szerelmben tud is valamit- elég szemét alak. Csípem. Twisted Evil
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 01:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bűnöslélek írta:
Nem gondoltál arra, hogy neked kéne mindenkit nyakonvágnod? Kezdve a pároddal, mert úgy látom -ha szerelmben tud is valamit- elég szemét alak. Csípem. Twisted Evil

Én is, én is, én is... De ne kérdezzétek miért.
Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

láttam már hasonló helyzetet: utólagos következtetés az volt, h a lányzó (ugyanilyen korú volt) csak azért költözött az apja után, h "visszaszerezze", h szétszedje az új kapcsolatából. az apja neki mindent megengedett, amikor a lány hazudozott, megbukott stb. azzal semmi gond. a lány kb egy tanév után visszament az anyjához. na attól kezdve az apja az új párja két gyerekén töltötte ki a "bánatát". Confused
nem tudok én sem megoldást. ha a párod nem hajlandó észbe kapni, m ő is attól fél esetleg, h elveszíti a lányát, sztem nem fog változni semmi.

egy halk javaslat: ha rá tudod venni a párodat, h olvassgasson bele ebbe a topicba, talán segít abban, h megértse a problémádat Rolling Eyes
nagycsaládos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
láttam már hasonló helyzetet: utólagos következtetés az volt, h a lányzó (ugyanilyen korú volt) csak azért költözött az apja után, h "visszaszerezze", h szétszedje az új kapcsolatából. az apja neki mindent megengedett, amikor a lány hazudozott, megbukott stb. azzal semmi gond. a lány kb egy tanév után visszament az anyjához. na attól kezdve az apja az új párja két gyerekén töltötte ki a "bánatát". Confused
nem tudok én sem megoldást. ha a párod nem hajlandó észbe kapni, m ő is attól fél esetleg, h elveszíti a lányát, sztem nem fog változni semmi.

egy halk javaslat: ha rá tudod venni a párodat, h olvassgasson bele ebbe a topicba, talán segít abban, h megértse a problémádat Rolling Eyes

Sírni volna kedvem! crybaby
Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ölellek. ezt sajnos egyedül nem tudod megoldani.
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alex írta:
főnixmadár írta:
dorotthy írta:
Furán hangozhat, kedves Nagycsaládos, de a szeretet sztem inkább adok rendszerben működik. Helyesebben úgy működik egyáltalán.
A hugommal nehezen jöttünk ki, most nem kezdem el részletezni, miért. (Röviden: nagy korkülönbség, versengés, más mentalitás, .....)
Eldöntöttem, h szeretem. És azáltal, h én önként letettem a fegyvereimet, le is sikerült fegyvereznem a kis bubót! Razz Döbbenetes volt megtapasztalni, h a Szeretet valóban működik!
Néha kizökkentem, akkor megint visszacsúsztunk a marakodásba, kikészítve anyát ezzel. Aztán okos lett: elkezdte használni az én "fegyveremet", ha hülye voltam. Very Happy Így aztán egész jól elvagyunk... Mostanság már nem fegyverkezünk. Csak szeretünk. Adunk, és furamód nem várunk el egymástól. Semmit...

És ez jó. Smile

thumbright thumbright thumbright
Megemelem a kalapomat.Csodálatos dolgot írtál.Nagyon nagy problémám van egy 11 éves tanítványommal.A fegyveredet fogom használni "ellene",és elhiszem neked,hogy ebben az esetben is működni fog.

sunny fx

..pontosan.. Wink ..ez segíthet......és működhet.. Wink .ha működteted

Működött. Laughing Laughing Laughing
Nagyon nehéz volt,de megérte és remélem nem csak erre az 1 tanítási órára volt elegendő a szeretetfegyverem ereje.

sunny fx
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 02. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Nagyon nehéz volt,de megérte és remélem nem csak erre az 1 tanítási órára volt elegendő a szeretetfegyverem ereje.

Juhúúúú!!!!! Nagyon örülök neked, fx..... Smile
Ezek az apró sikerek adnak erőt a továbbiakhoz, azt hiszem... Gratulálok!!!
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 05. 00:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
főnixmadár írta:

Juhúúúú!!!!! Nagyon örülök neked, fx..... Smile
Ezek az apró sikerek adnak erőt a továbbiakhoz, azt hiszem... Gratulálok!!!

Köszönöm,és egyelőre még tart a béke és hiszek abban,hogy tartós lesz.

sunny fx
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 14. 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép jó estét mindenkinek!
Nos úgy tűnik,hogy fel kell éleszteni ezt a topikot.
Olyan helyzetbe kerültem,hogy szeretnénk és fogunk is a párommal összeköltözni. Ami nagyon aggasztó a számomra a kisebbik fia akivel igen sok gondunk lesz szerintem. Bevallom őszintén félek is kicsit.
A gyerek nem fog velünk élni de úgy tűnik,hogy nehezen kezelhető fajta.
Azt mondja a párom,hogy ki kiáltották annak idején indigó gyereknek aki hiperaktív és már 4 pszihómókust fogyasztott el. Eddig mind feladták mondván,hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Nekem olybá tűnik,hogy a fiú számgép függő lett és amíg békén hagyják nincs vele semmi gond de ha elveszik tőle előbb könyörög majd zsarol végül az agreszivitásig fajulnak a dolgok. Még sok mindent nem tudok a gyerek előéletéről de úgy tűnik valami nagyon kimaradt az életéből és ebbe menekült bele mert mind azt keressük ahol és amibe/vel jól érezzük magunkat!
Viszont ami nagy gond szerintem kezdi elveszteni a valóságot.......
Most 2-ra járta a 8-osztályt és sajnos egy tantárgyból ismét hasalt.
Nem szeret tanulni sokat lógott a suliból. Most is abból áll a napja,hogy felkel kb 11-óra körül mert sokáig gépezik éppen eszik valamit ha nagyon muszáj de ha van ivó joghurt akkor iszik egyet mert azzal is kevesebb időt veszt a gép nélkül és ez megy késő estig.
Ritkán lehet kimozdítani max egy napi kirándulás tehát gép nélküli nyaralásról nem is igen lehet szó bár ezt nem tudom de szerintem így van. Az apjához is ritkán megy de ha igen annak célja van és ez anyagi jellegű töbnyire. Most röviden ennyi ha kérdeztek és tudok válaszolok.
Nagyon megköszönném ha lenne valami használható ötlet amivel ezt a különben szeretetre méltó és szerintem szeretet éhes gyereket meg lehetne menteni a nagyon rossz irányba való haladástól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 14. 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ejnye, máris "programozod" a rosszat.. Még ne feltételezz semmit, hist úgyis csak "lakva ismerkszik meg a másik". Cool
így lesz az informatikus, és a programzó :8
kirándulás.. volt valaha? Shocked

mit mondjak? és is így szokom hétvégenként, de nem halok meg gép nélkül..-és amúgyis nehezen alszok el.. akkor meg nem mindegy, mivel ütöm el az időt?

lehet, hogy nem kéne vele foglalkozni annyit, mert (mondjuk) több önnállóságra vágyik, és nem arra, hogy mindenki azt lesse, mit csinál, azután meg bítálás alá kerül.. és mindenki krizitálja..?
már most üldözési mániáám kezd kialakulni, ha sokat foglalkoznak vkivel, vagy épp velem.. ezzel a "túl-odafigyeléssel" is megőríthető vki.. Rolling Eyes Confused
Vissza az elejére
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 14. 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Ejnye, máris "programozod" a rosszat.. Még ne feltételezz semmit, hist úgyis csak "lakva ismerkszik meg a másik". Cool
így lesz az informatikus, és a programzó :8
kirándulás.. volt valaha? Shocked

mit mondjak? és is így szokom hétvégenként, de nem halok meg gép nélkül..-és amúgyis nehezen alszok el.. akkor meg nem mindegy, mivel ütöm el az időt?

lehet, hogy nem kéne vele foglalkozni annyit, mert (mondjuk) több önnállóságra vágyik, és nem arra, hogy mindenki azt lesse, mit csinál, azután meg bítálás alá kerül.. és mindenki krizitálja..?
már most üldözési mániáám kezd kialakulni, ha sokat foglalkoznak vkivel, vagy épp velem.. ezzel a "túl-odafigyeléssel" is megőríthető vki.. Rolling Eyes Confused

Ez biztos így van tapasztalat. Viszont ez már egy meglévő problem. Minden nap ez megy kevés kivétellel. Online játék ami még fizetős is.És mint tudjuk a neten mindíg van fönt valaki. Tehát nem friss a dolog mert iskola időben is ez megy.
És ha egy 15-éves gyerek kezet emel az anyjára a szaros gép miatt az már figyelemre méltó szerintem. Nem gondolod?
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 06:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon a véleményen vagyok, hogy a szülőknek egyet kell érteniük a nevelési elvekben.
Ha pedig valamiben mégsem, akkor azt a gyerek nélkül kettesben kell megbeszélni.
Sajnos ismerek olyan családot, ahol ez nem történt és történik meg a mai napig, egymást járatják le a gyermekük előtt. A gyerek pedig természetesen ezt kihasználva, zsarolja hol egyiküket, hol másikukat Sad

Az eredmény: a gyerek valóban nem akar "ember" lenni, nem akar dolgozni, nem akar tanulni, csak követel és neki minden jár... (pedig már 20 éves)
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

heki írta:
Szép jó estét mindenkinek!
Nos úgy tűnik,hogy fel kell éleszteni ezt a topikot.
Olyan helyzetbe kerültem,hogy szeretnénk és fogunk is a párommal összeköltözni. Ami nagyon aggasztó a számomra a kisebbik fia akivel igen sok gondunk lesz szerintem. Bevallom őszintén félek is kicsit.
A gyerek nem fog velünk élni de úgy tűnik,hogy nehezen kezelhető fajta.
Azt mondja a párom,hogy ki kiáltották annak idején indigó gyereknek aki hiperaktív és már 4 pszihómókust fogyasztott el. Eddig mind feladták mondván,hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Nekem olybá tűnik,hogy a fiú számgép függő lett és amíg békén hagyják nincs vele semmi gond de ha elveszik tőle előbb könyörög majd zsarol végül az agreszivitásig fajulnak a dolgok. Még sok mindent nem tudok a gyerek előéletéről de úgy tűnik valami nagyon kimaradt az életéből és ebbe menekült bele mert mind azt keressük ahol és amibe/vel jól érezzük magunkat!
Viszont ami nagy gond szerintem kezdi elveszteni a valóságot.......
Most 2-ra járta a 8-osztályt és sajnos egy tantárgyból ismét hasalt.
Nem szeret tanulni sokat lógott a suliból. Most is abból áll a napja,hogy felkel kb 11-óra körül mert sokáig gépezik éppen eszik valamit ha nagyon muszáj de ha van ivó joghurt akkor iszik egyet mert azzal is kevesebb időt veszt a gép nélkül és ez megy késő estig.
Ritkán lehet kimozdítani max egy napi kirándulás tehát gép nélküli nyaralásról nem is igen lehet szó bár ezt nem tudom de szerintem így van. Az apjához is ritkán megy de ha igen annak célja van és ez anyagi jellegű töbnyire. Most röviden ennyi ha kérdeztek és tudok válaszolok.
Nagyon megköszönném ha lenne valami használható ötlet amivel ezt a különben szeretetre méltó és szerintem szeretet éhes gyereket meg lehetne menteni a nagyon rossz irányba való haladástól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Már meg is válaszoltad...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.