Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Meglepett?!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 23. 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Xifu írta:
....hát meg....hogy a koffeinmentes kávé kedvezőtlenül hat a koleszterinre Shocked

Ezt honnan veszed? Shocked
Rákkeltő mondjuk lehet, a pörkölés miatt, de mi köze a koleszterinhez? Shocked

ezt egy német eü-biztosítási lapban, a "Szakértők válaszolnak" c.rovatában olvastam, méghozzá most, tehát aktuális idő.Azt írják pontosan, hogy a koffeinmentes kávé az LDL-koleszterinre hathat.Ezt egy három hónapos amerikai kísérlet bizonyította be, amelyben többek között RR-t, pulzust, testsúlyt, és vérzsírokat ellenőriztek.A tesztelés végén derült ki, hogy azoknál, akik végig koffeinmentest ittak, azoknál az LDL-koleszterin nőtt, és a HDL-kolszterin pedig a testsúly függvényében ugyan, de csökkent.
Na bakker, én peg nagyon szeretem a kávét, és ezért naponta iszom két koffeinmenteset (is) Shocked
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 23. 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Caravell írta:
Xifu írta:
....hát meg....hogy a koffeinmentes kávé kedvezőtlenül hat a koleszterinre Shocked

Ezt honnan veszed? Shocked
Rákkeltő mondjuk lehet, a pörkölés miatt, de mi köze a koleszterinhez? Shocked

ezt egy német eü-biztosítási lapban, a "Szakértők válaszolnak" c.rovatában olvastam, méghozzá most, tehát aktuális idő.Azt írják pontosan, hogy a koffeinmentes kávé az LDL-koleszterinre hathat.Ezt egy három hónapos amerikai kísérlet bizonyította be, amelyben többek között RR-t, pulzust, testsúlyt, és vérzsírokat ellenőriztek.A tesztelés végén derült ki, hogy azoknál, akik végig koffeinmentest ittak, azoknál az LDL-koleszterin nőtt, és a HDL-kolszterin pedig a testsúly függvényében ugyan, de csökkent.
Na bakker, én peg nagyon szeretem a kávét, és ezért naponta iszom két koffeinmenteset (is) Shocked

OÓÓÓÓ... Rolling Eyes Ezt sürgősen meg kell kérdeznem egy híres magyar táplálkozási szakértőtől. De csak a munkahelyi számát tudom. Hétfőn remélem, eszembe jut.
De mondjuk nem értem, mert attól is függ,h miből készül,nem? Koffeinmenteset sokmindenből csinálnak a malátától a kül. pörkölt gabonáig (én pl. ez utóbbit iszom)
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 23. 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hmm... Rolling Eyes sajnos ennél többet nem árulnak el ebben a kis cikkben.
De ha sikerül valamit kiderítened, kérlek oszd meg velünk Wink Smile
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 23. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:

oks Smile
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 23. 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Xifu írta:

oks Smile

köszi Smile
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

reggel mosolyogva (meg)köszönős ellenőrökkel találkoztam a metrónál Surprised Smile
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
reggel mosolyogva (meg)köszönős ellenőrökkel találkoztam a metrónál Surprised Smile
a hétfő a hét legszebb napja, még az ellenőröknek is Laughing
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja, elfelejtettem ide beírni, hogy amikor a Van der Graaf koncerten voltunk, annyira tökéletesen volt megszerveze a parkolás, hogy csak néztem nagyokat.Eleve onnan kezdve, hogy mikor odagurultunk, nem tudtuk merre, hogyan stb.De már ott állt egy egyenruhás, és nagyon kedvesen mielőtt kérdeztük volna, röviden elmondta a parkolással kapcsolatos lényeget, és az úgy is volt Exclamation
Ezenkívül még sok ilyen segítő ember volt végig, és mind kedvesen, nyugodtan és tök profin irányította a jónépet. notworthy
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 23. 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez tényleg meglepett, nem számítottam rá - tudván, hogy bunkók, meg amúgy sem, az időpont miatt sem - ma délben beállított az idősebbik sógornőm a vőlegényével és átadták az esküvői meghívójukat / 3 hét múlva esküvő, mondjuk rendesek, hogy nem az utolsó nap jöttek Evil or Very Mad csak majdnem / A szokásos diplomáciai jópofizás kíséretében átvettük, megvolt a feszengés és minden lezajlott 5 perc alatt az előszobában, le sem ültek, semmi - nem baj, én is így állok hozzá az esküvőjükhöz.
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 23. 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddig pasit se akartam, most meg egyszerre két hivatalos férjet is.. Rolling Eyes Shocked hogy változnak az idők..Rolling Eyes toothy4
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 04. 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A " Húsételek" topicban Gincsi pulykahusis receptje...
Valami oknál fogva totál azt hitttem, hogy ti / Gincsiék / nem esztek húst.
Kicsit meglepett a dolog. Smile
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 23. 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

észrevettem h Teréz anya születésnapján regisztráltam a fórumba
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reggel suliból visszafelé jövet összetalálkoztunk Emese ovijának igazgatónőjével. Rögtön tudta, hogy ki vagyok, kérdezte, hogy van Emese, hogy megy neki a suli, eszik-e már rendesen. Meg mondta, hogy hallotta, született kistesó. Kérdezte, hogy a Barnát is oda szeretnénk-e járatni, mondtam, hogy mindenképpen.
Meglepett, hiszen már legalább 30 éve ott ovónő, ki tudja, hány ezer gyerekkel és szülővel volt/van napi kapcsolata, és mégis két év után is emlékezett! Smile
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekik vhogy nagyon jó az emlékezőjük Smile
öcsém bölcsis dadusa nagyanyámat ismerte meg még idén, pedig öcsém kb 20 éve volt bölcsis Laughing
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
nekik vhogy nagyon jó az emlékezőjük Smile
öcsém bölcsis dadusa nagyanyámat ismerte meg még idén, pedig öcsém kb 20 éve volt bölcsis Laughing

az se rossz Very Happy
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő
12 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.