Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mókás nevek - amikkel találkoztál
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 12. 02:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OFF
gincsi írta:
A BCG az egyetlen, ami megúszható egész jól. Ha elfelejted elvinni az első fél évben, utána már nem hajlandóak beadni (ez persze megint csak otthonszülés esetén megoldható...).

Én úgy tudtam, egy év, de akkor ez jó hír. Elvileg kórházban szülés esetén se kötelezhetik az anyát, hogy odaadja oltani a háromnapos újszülöttjét, csak a jogaikat ne ismerő, az oltások természetéről mit sem tudó jerkéknek eszükben sincs tiltakozni, amelyiknek meg eszébe van, épp eléggé legyengült a szülés után, és belemegy mindenbe, csak mehessen már haza.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 12. 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
gincsi írta:
Az már sokkal élhetőbb megoldás, amit egyes törzsek alkalmaztak, hogy minden embernek volt gyermek-neve, és mikor felnőtt korba lépett, kapott (vagy választott) egy újat.
próbáld meg ezt a "civilizált" társadalomba bevezetni.. Rolling Eyes Twisted Evil Mr. Green

Indiában ez pl. még ma is így van, és itthon is ismerek olyan családokat, ahol szintén. Szerintem ez egy jó dolog.
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 15. 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó dolog és egyre inkább szükségessé is válik, pont amiatt, amit Zerge említett - az a bizonyos topic, ahol a Brendonok értelmes anyukái háborognak - mivel egyre több szülővé lett nő és férfi választ a porontyának olyan nevet, amivel már óvodás korában közröhej tárgyát képzi a gyerek.

Akárki-akármit mond, de a legszánalmasabb akkor is az amerikai-angol nevek magyar átirata: Melodi, Hedör, Tifani, Dzsenifer, Dzsesszika...
Fiúknál Szebasztián, Krisztofer - Magyarország második legismertebb roma családjából Andzseló Rómeó - a Kevin és Brendon már elcsépelt, kíváncsi vagyok mi lesz a legújabb sláger... A lányoknál tutira marad a Ruth Sarah - vagyis az amcsi vonal - amúgy már tanácsoltam, hogy aki élharcosának érzi magát az amerikai keresztnevet magyar gyerekeknek csoportnak és Nagy vezetéknévvel rendelkezik, az adja már a lányának a Ruth Sarah nevet, de magyaros írásmóddal! Laughing
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 15. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Jó dolog és egyre inkább szükségessé is válik, pont amiatt, amit Zerge említett - az a bizonyos topic, ahol a Brendonok értelmes anyukái háborognak - mivel egyre több szülővé lett nő és férfi választ a porontyának olyan nevet, amivel már óvodás korában közröhej tárgyát képzi a gyerek.

Akárki-akármit mond, de a legszánalmasabb akkor is az amerikai-angol nevek magyar átirata: Melodi, Hedör, Tifani, Dzsenifer, Dzsesszika...
Fiúknál Szebasztián, Krisztofer - Magyarország második legismertebb roma családjából Andzseló Rómeó - a Kevin és Brendon már elcsépelt, kíváncsi vagyok mi lesz a legújabb sláger... A lányoknál tutira marad a Ruth Sarah - vagyis az amcsi vonal - amúgy már tanácsoltam, hogy aki élharcosának érzi magát az amerikai keresztnevet magyar gyerekeknek csoportnak és Nagy vezetéknévvel rendelkezik, az adja már a lányának a Ruth Sarah nevet, de magyaros írásmóddal! Laughing

Hun van az a topic, ha már ennyit emlegetitek? Hadd mulassak én is egy jót! Wink Razz
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Közvéleményt kutattam egy fórumon:

A Zerge fiúnév vagy leánynév? kergezerge, 2009-09-27 17:22
fiúnév [55]
leánynév [8]
mindkettő [1]
olyan buzis... [16]
Nem tudom. [128]
Ezt a szavazást kihagyom! [11]

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jól átverted őket Rolling Eyes Laughing

Pedig mindenki tudhatná, hogy "a zerge (Rupicapra rupicapra) az emlősök (Mammalia) osztályának a párosujjú patások (Artiodactyla) rendjéhez, ezen belül a tülkösszarvúak (Bovidae) családjához és a kecskeformák (Caprinae) alcsaládjába tartozó faj."
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hö hö hö
És az Ibolya, a Rózsa a Nyeste és az Őzike? a teljesség igénye nélkül Very Happy

Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:

fiúnév [55]
leánynév [8]
mindkettő [1]
olyan buzis... [16]
Nem tudom. [128]

Zerge?
Nos, ez fiúnév... története meg a következő: egy szerelmi csalódás miatt 2 üveg zweigeltet benyakaló fordító a Grimm-mese fordítása során a Zwerge-t (der Zwerg, die Zwerge - törpe, törpék) jó alaposan félrenézte és névnek értelmezte... így maradt meg a mesében, névként. Mivel ez a félrefordítás nem vált széleskörűen ismertté, ezért a név előfordulása rendkívül ritka... Női változata a Zergina...
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csezmeg, Sieglinde! toothy7 toothy7 toothy7

engem különbesenem Zerginának, hanem Zergulának meg Zergenyének szoktak hívni. Very Happy

Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
skar mkhan írta:

fiúnév [55]
leánynév [8]
mindkettő [1]
olyan buzis... [16]
Nem tudom. [128]

Zerge?
Nos, ez fiúnév... története meg a következő: egy szerelmi csalódás miatt 2 üveg zweigeltet benyakaló fordító a Grimm-mese fordítása során a Zwerge-t (der Zwerg, die Zwerge - törpe, törpék) jó alaposan félrenézte és névnek értelmezte... így maradt meg a mesében, névként. Mivel ez a félrefordítás nem vált széleskörűen ismertté, ezért a név előfordulása rendkívül ritka... Női változata a Zergina...

Hát ez megint nagyon sieglindés! Laughing Laughing Laughing
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:

engem különbesenem Zerginának, hanem Zergulának meg Zergenyének szoktak hívni. Very Happy

Sebaj, a beceneveid a Zergina önállósult becenevei Laughing Laughing Laughing
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
skar mkhan írta:

Sebaj, a beceneveid a Zergina önállósult becenevei Laughing Laughing Laughing

Zergelda?
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 28. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor már a körösztanyám tiszteletére Zergelinde, nwm? Very Happy
Amikor Zergulának hívnak, mindig Zerkula János jut eszembe róla. Very Happy

Zrrr

Vissza az elejére
eva55
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 30. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emlékezetes név számomra, régi ismerős: Zöld Piroska !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 30. 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy nekem erről rögtön egy vörös macska jut eszembe zöld szemmel. Smile

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Következő
36 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.