Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Akad...
Az utolsó bekezdéssel vitatkoznék egy kicsit:
hiaklo írta:
Gondoljatok bele...
A testünkben az egyes becslések szerint 10 a 10diken számú sejt van.
Ez egy szamunkra szinte végtelen nagy számot jelent. Mégis a mi életünk az ő tökéletesen összehangolt működésük függvénye.
Ha ebbe a tökéletességbe zavar támad...

A tökéletesen-t kitörölném - éppenhogy vannak nem tökéletesen összehangolt működések, de ezek "felügyelet" alatt álnak, nem harapózik el - optimális esetben... nem optimális esetben viszont jönnek a betegségek...

A leírtakkal egyébként csak egyetérteni tudok...

A tökéletesség itt i relatív, min ebben a világban minden Wink
Az embereket úgy képzelem el mostanában, mint egy - egy sejtecskéjét egy LÉNYnek. Mindenki teszi a dolgát...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Ősszel egy konferencián voltam, ahol a napi program bevezetőjeként a konferencia témájához nem feltétlenül közvetlenül kapcsolódó, rövid előadások hangzottak el. Az egyik előadó dr Falus András immunológus, bioinformatikus volt. Tekintettel arra, hogy a biológia soha nem volt az erősségem, valamint közel fél év telt el azóta, előadása lényegét sem merem összefoglalni. Helyette idelinkelem az előadását, mely a Mindentudás Egyeteme keretén belül hangzott el (töredelmesen bevallom, most nem volt türelmem végigolvasni). Ami számomra emlékezetessé tette ezt az előadást, az az élmény, hogy úgy éreztem, a tudományos gondolkodásmód és a reinkarnáció ezen a ponton valahogyan összeegyeztethető... Megmagyarázni képtelen vagyok, mondom, inkább érzés, mint tudás... Embarassed

Nagyon jó előadás! wav
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Sieglinde írta:
Akad...
Az utolsó bekezdéssel vitatkoznék egy kicsit:
hiaklo írta:
Gondoljatok bele...
A testünkben az egyes becslések szerint 10 a 10diken számú sejt van.
Ez egy szamunkra szinte végtelen nagy számot jelent. Mégis a mi életünk az ő tökéletesen összehangolt működésük függvénye.
Ha ebbe a tökéletességbe zavar támad...

A tökéletesen-t kitörölném - éppenhogy vannak nem tökéletesen összehangolt működések, de ezek "felügyelet" alatt álnak, nem harapózik el - optimális esetben... nem optimális esetben viszont jönnek a betegségek...

A leírtakkal egyébként csak egyetérteni tudok...

A tökéletesség itt i relatív, min ebben a világban minden Wink
Az embereket úgy képzelem el mostanában, mint egy - egy sejtecskéjét egy LÉNYnek. Mindenki teszi a dolgát...

Igen, én is. De ahogy az emberek között is van "mindenféle", akiket korrekcióra tud bírni a környezete - vagy semlegesíteni képes a hatását! -, ugyanígy gondolok a sejtekre is... maga a működés nem tökéletesen összehangolt, de ezek a "zavarok" kezelhetők... A társadalomban is akkor van baj, ha ez a kontroll funkció kezd rosszul működni...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Igen, én is. De ahogy az emberek között is van "mindenféle", akiket korrekcióra tud bírni a környezete - vagy semlegesíteni képes a hatását! -, ugyanígy gondolok a sejtekre is... maga a működés nem tökéletesen összehangolt, de ezek a "zavarok" kezelhetők... A társadalomban is akkor van baj, ha ez a kontroll funkció kezd rosszul működni...

Igen, van egy bizonyos fokú "kompenzációs" eltérési lehetőség... Wink Laughing Laughing de mégis ahogy a szervezetnél is... a világban is... amikor már "több a soknál" bekapcsol az a bizonyos ... különleges élményeket produkáló mechanizmus. Akár csodálatos "túlélőprogram" az embernél vagy nagytakarítást végző hurrikánról van szó, földi szinten! Wink
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elolvastam a Mindentudás egyetemének ajánlott írását. Azon kívül, hogy nagyon érdekes volt, jónéhány dolgot ki is világított a fejemben. A géntechnológiáról, a vizsgálati módszerekről én már lemaradtam, így néhány ismerethiányos lyukat betömött.
Egyetértek Sieglindével abban, hogy a genetika és a genomika pillanatnyi állása szerint akár a reinkarnáció is belefér a tudományba. Egyelőre a DNS kódjának megfejtéséről szól a tudomány és hatalmas dolog, hogy ide tudott jutni.

A kóddal kapcsolatban viszont magától adódik a kérdés, hogyan jött létre a kódot hordozó rendszer, maga a DNS molekula, és hogyan jött létre a kód, amit hordoz. És ha van DNS molekulánk kódolva, akkor még kellenek azok azok az anyagok is, amikből a kód alapján élő szervezetet építhet és a felépített élő szervezetet még működtetni is kell. Valahol azt a szellemes példát olvastam, hogy kisebb a valószínűsége a DNS molekula véletlen kialakulásának, mint annak, hogy egy szélvihar egy udvaron egy működőképes autót fúj össze alkatrészeiből.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Elolvastam a Mindentudás egyetemének ajánlott írását. Azon kívül, hogy nagyon érdekes volt, jónéhány dolgot ki is világított a fejemben. A géntechnológiáról, a vizsgálati módszerekről én már lemaradtam, így néhány ismerethiányos lyukat betömött.
Egyetértek Sieglindével abban, hogy a genetika és a genomika pillanatnyi állása szerint akár a reinkarnáció is belefér a tudományba. Egyelőre a DNS kódjának megfejtéséről szól a tudomány és hatalmas dolog, hogy ide tudott jutni.

A kóddal kapcsolatban viszont magától adódik a kérdés, hogyan jött létre a kódot hordozó rendszer, maga a DNS molekula, és hogyan jött létre a kód, amit hordoz. És ha van DNS molekulánk kódolva, akkor még kellenek azok azok az anyagok is, amikből a kód alapján élő szervezetet építhet és a felépített élő szervezetet még működtetni is kell. Valahol azt a szellemes példát olvastam, hogy kisebb a valószínűsége a DNS molekula véletlen kialakulásának, mint annak, hogy egy szélvihar egy udvaron egy működőképes autót fúj össze alkatrészeiből.

IIIgen! Mindezt ajánlom figyelmébe azoknak a hitben szegény egyéneknek akik a "véletlen" téveszméjét emelték éredemtelen rangra! Wink Embarassed
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérdés, hogy a DNS-ben megadott kódok milyen mértékben szabják meg az ember alapbeállítottságát, a világ kihívásaira adott válaszait.
Vannak adatok arra, hogy egészen nevetséges dolgok látszanak genetikailag kódoltnak. Végeztek vizsgálatokat egymástól elszakítva felnevelt egypetéjű ikreken. Náluk az azonos "program" különböző környezeti feltételek mellett működött. Elgondolkodtató volt, hogy mennyi azonosság volt tapasztalható az eltérő neveltetés dacára az izléstől kezdve a hasonló életutakig. Volt olyan ikerpár, akik pár nap különbséggel kötöttek házasságot és pár nap különbséggel bontották fel azt.

Ha a másik végéről indulok el, és azt mondom, hogy az ember képes változni. Képes az indulatain uralkodni, képes a gondolatain uralkodni. Egy indulatos, "jólmegmondomamagamét" típusú ember képes a szerelme kedvéért lenyelni az első reakcióját, és eltenni a probléma megbeszélést későbbre, higgadtabb időkre, amikor már az ő fejében is helyére kerül a dolgok jelentősége. Az ember át tudja írni a programot? Vagy ahogy Sieglinde írja, az alapprogram az, ami dominál és a felülírást kell időnként megerősíteni? vagy csak ki lehet kapcsolni az alapprogramot és más útra terelni, mint a folyók elterelésénél, de a gátak omlékonyak és nagyon szigorúan karban kell tartani őket? Rolling Eyes Rolling Eyes
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Kérdés, hogy a DNS-ben megadott kódok milyen mértékben szabják meg az ember alapbeállítottságát, a világ kihívásaira adott válaszait.
Vannak adatok arra, hogy egészen nevetséges dolgok látszanak genetikailag kódoltnak. Végeztek vizsgálatokat egymástól elszakítva felnevelt egypetéjű ikreken. Náluk az azonos "program" különböző környezeti feltételek mellett működött. Elgondolkodtató volt, hogy mennyi azonosság volt tapasztalható az eltérő neveltetés dacára az izléstől kezdve a hasonló életutakig. Volt olyan ikerpár, akik pár nap különbséggel kötöttek házasságot és pár nap különbséggel bontották fel azt.

Igen, van egy könyv is erről... Itt az SZBK ban dolgozik az a kutató aki lefordította... nagyonérdekes és tanulságos.

Idézet:
Ha a másik végéről indulok el, és azt mondom, hogy az ember képes változni. Képes az indulatain uralkodni, képes a gondolatain uralkodni. Egy indulatos, "jólmegmondomamagamét" típusú ember képes a szerelme kedvéért lenyelni az első reakcióját, és eltenni a probléma megbeszélést későbbre, higgadtabb időkre, amikor már az ő fejében is helyére kerül a dolgok jelentősége. Az ember át tudja írni a programot? Vagy ahogy Sieglinde írja, az alapprogram az, ami dominál és a felülírást kell időnként megerősíteni? vagy csak ki lehet kapcsolni az alapprogramot és más útra terelni, mint a folyók elterelésénél, de a gátak omlékonyak és nagyon szigorúan karban kell tartani őket? Rolling Eyes Rolling Eyes

Igen valószínű, hogy képes változni... de! Csak bizobnyos keretek között! Wink És bizonyos ideig! Twisted Evil Aztán olyan elemi erővel tör ki belőle... Twisted Evil (mint a férjemből Wink )
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
hangya írta:

Igen, van egy könyv is erről... Itt az SZBK ban dolgozik az a kutató aki lefordította... nagyonérdekes és tanulságos.

Idézet:

Igen valószínű, hogy képes változni... de! Csak bizobnyos keretek között! Wink És bizonyos ideig! Twisted Evil Aztán olyan elemi erővel tör ki belőle... Twisted Evil (mint a férjemből Wink )

A könyv címét és szerzőjét be tudnád írni? Filmet láttam a témáról valamelyik természetcsatornán, szívesen elolvasnám.

OFF (?)
Az alapprogram felülírhatóságáról.
Ismerős néni. Toleráns, higgadt, jóságos néni. Évtizedeken keresztül ismertem, ennyi ideig nem lehet felszini mázzal átverni a világot. Idősödvén Altzheimer kóros lett, gonosz, kötözködő, nehezen viselhető boszorkányjellegű. Az orvosa szerint a betegség nem változtatja meg a személyiséget, csak kihozza amit eddig felülírt az ember.
ON (!)
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 17. 18:11    Hozzászólás témája: Re: Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
OFF (?)
Ismerős néni. Toleráns, higgadt, jóságos néni. Évtizedeken keresztül ismertem, ennyi ideig nem lehet felszini mázzal átverni a világot. Idősödvén Altzheimer kóros lett, gonosz, kötözködő, nehezen viselhető boszorkányjellegű. Az orvosa szerint a betegség nem változtatja meg a személyiséget, csak kihozza amit eddig felülírt az ember.
ON (!)

1 másfajta látásmódban az Alzheimer - kórról:
http://vimeo.com/biologika/megzavarodottsag-demencia-elbutulas-alzheimer-tajekozodaszavar
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 17. 20:22    Hozzászólás témája: Re: Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
hangya írta:
OFF (?)
ON (!)

http://vimeo.com/biologika/megzavarodottsag-demencia-elbutulas-alzheimer-tajekozodaszavar

Nem tudom. Az újmedicína ismeretlen számomra. Ez a befalatolás, meg kifalatolás ismeretlen fogalmak. DE arra nézve vannak tapasztalataim, hogy az elbutult idős embert teljes gondozásba véve, minden problémát megoldva sem lehetett visszahozni.
Erre lehet azt mondani, hogy nem a valódi be-vagy kifalatolási problémát oldottuk meg. Lehetséges. De abban biztos vagyok, hogy az elbutult emberhez el sem jut, fel sem fogja, hogy milyen problémája oldódott meg.

Nomost, ha daganat helyett butul el, akkor nem biztos, hogy hálás lesz, ha megoldjuk az elbutulási problémáját.
Biztos, hogy nagyon nem értek valami lényegeset!!
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 17. 21:53    Hozzászólás témája: Re: Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
shuriken írta:
hangya írta:
OFF (?)
ON (!)

Nem tudom. Az újmedicína ismeretlen számomra. Ez a befalatolás, meg kifalatolás ismeretlen fogalmak. DE arra nézve vannak tapasztalataim, hogy az elbutult idős embert teljes gondozásba véve, minden problémát megoldva sem lehetett visszahozni.
Erre lehet azt mondani, hogy nem a valódi be-vagy kifalatolási problémát oldottuk meg. Lehetséges. De abban biztos vagyok, hogy az elbutult emberhez el sem jut, fel sem fogja, hogy milyen problémája oldódott meg.

Nomost, ha daganat helyett butul el, akkor nem biztos, hogy hálás lesz, ha megoldjuk az elbutulási problémáját.
Biztos, hogy nagyon nem értek valami lényegeset!!

Nekem az új medicina nagyon bejön Smile

Olyan furán nyikorogva vettem már január közepe felé a levegőt,
majd hirtelen nagyon rosszul lettem és rengeteget köhögtem.
Mi a csuda lehet ez...?
Megnéztem 1 ezos értelmezést Ruediger Dahlkétől,
amit olyan megszégyenítőnek éreztem:
ugyanakkor semmit sem segített.
Viszont meghallgatva Roberto videoját a köhögésről
megértettem, hogy melyik tünetemet mi váltotta ki.

Azért, hogy a témát ne offoljam:
a betegség tehát értelmes biológiai különprogram Smile
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 17. 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azt nem tudom, de az enyémet most írják felül.. (tényleg érzem az ereimben Shocked )
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 18. 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez egy nagyon érdekes topik, jó, hogy felkerült. Elolvastam az elejétől cikkestől.

Keveredik nekem az elmémben néhány dolog.

Az egyik, az ősi reinkarnációs elmélet. Eszerint a lélek a földi létezései során minden tapasztaláson keresztülmegy. Egészen addig tapasztalgat, amíg rájön, hogy az anyag és az ő általa keltett illúziók mit sem érnek.

A lélek eszerint az elmélet szerint eldönti, hogy a soron következő élete milyen tapasztalásokra szolgál, mit fog megtanulni. Ehhez választ helyet, szülőket, fizikai és lelki adottságokat. Ennek az elméletnek az értelmében kész programmal születtem, amit a tapasztalatok gyűjtésével, a tanulással valamilyen szinten felülírhatok. A következő életemben a most megtanult anyagot adottságnak fogom kezelni és új tananyagot kell elsajátítanom.

Van ez az újabb csoda elmélet, hogy minden a fejemben dől el, képes vagyok (?!) az elmémmel a testemet és az életkörülményeimet úgy irányítani, hogy 150 éves koromban repülőbalesetben kell eltenni láb alól, mert a szervezetem olyan egészséges, hogy képes lennék a fiatalok elől még további 50-100 évig szívni a levegőt. A felvett nyugdíjamról nem is beszélek.

Lehet az én balgaságom az oka, de a két elmélet nehezen jön össze számomra.
Az első esetben korlátozottan tudom felülírni a hozott programot, korlátozott a felelősségem is. Veszélye, hogy boldog tespedésben mindent a karmámra kenek és fütyülök mozdulni a tanulás és program felülírás érdekében.
Mr. Green Tohonya halak lévén hajlok erre.

A második eset az egészet a nyakamba zúdítja, mint a repülő bácsinak a pilóta kunsztjai. Holott ahhoz, hogy programot tudjak felülírni, sok és kemény tapasztalás kell, amire nem biztos, hogy alkalmam volt. Mert ugye bölcs könyveket lehet írni, aki írja, biztos a legjobb tudása szerint írja. Ugyanakkor azt hiszem, könyvből még meditálni sem bírt senki megtanulni, nemhogy önprogramozni. Az önprogramozáshoz nem csak bölcs leírás kell, hanem alkalom, tapasztalás, valami, amit nem feltétlenül tudok megteremteni magamnak.
Amióta tudom, hogy a Dalai Lámát epekővel operálták, azóta erősen kételkedem az elménk mindenhatóságában és nem érzek lelkifurdalást, ha nem sikerül kiprogramoznom a nyavalyáimat. Mr. Green
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 20. 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végig hallgattam az előadást a másfajta látásmódban az Alzheimer - kórról:
Ennyi hülyeséget, már régen hallottam. Mivel már nem egy ilyen beteggel találkoztam, sőt híres emberek is szenvedtek ilyen betegségben, nem hiszem, hogy ilyen probléma miatt alakult ki. Én a genetikai hajlamot inkább elfogadom.Vannak családok, ahol halmozottan jelenik meg. Ingerület vezetés egyre rosszabb ideg száll sorvadása, vérellátási elégtelenség miatt sorvad az agykéreg azaz agylágyulásnak is nevezik.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.