Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Barátkozás mint gyógymód!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Eric Cartman
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 18. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:

Nem csak téged, engem is...
A baráti kapcsolataimban nem, de a munkahelyi "kapcsolatok" terén igen...
Már arra gondoltam, hogy beilleszkedési zavaraim vannak, mert suliban sem kedvelt az osztálytársaim 90%-a, aztán a sok negatív élmény, bevallom kissé keserűvé és gyanakvóvá tett... A másik meg az, hogy én nem tudok "pedálozni" sem " nyalizni", így marad a kemény munka, aminek csak akkor lenne meg az eredménye / pénzben, megbecsülésben és előléptetésben/, ha tudnám az előbbi két dolgot, de mert nem vagyok rá képes, így jártam...
/ az meg a másik, hogy a túlzott igazságérzetemet és -szeretetemet rögtön észreveszik és félnek, hogy lebuknak, hogy ki-mit lop.../
Ennyit a munkahelyi-barátkozásról... Evil or Very Mad

Hála Istennek nekem sosem voltak beilleszkedési zavarral kapcsolatos kételyeim.... A munkahelyemen szertnek és én is szeretek ott dolgozni....

De mindettől függetlenül a többiben nagyon megegyezünk! Smile
Én sem vagyok képes minden segget kinyalni csak, hogy szeressenek....
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 18. 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eric Cartman írta:
Lehet, hogy egy kissé "kocka" vagyok, de én ezt sosem fogom emberinek tartani.... Annál inkább aljasságnak!
Mert én azt vallom.... Ha valakinek segíteni nem tudok, akkor ártani nem akarok!
A nemeslelkűség nálam nem ott kezdődik, hogy a mások szándékos áskálódását emberinek tartsam!
Emberi az, hogy ha valki hibázik és erre felhívják a figyelmét, akkor képes belátni a tévedését....És uram bocsá' még elnézést is tud kérni....

Úgy 20 éve voltam abban a szituációban, hogy szinte naponta vágtam oda a "másiknak": ha segíteni nem tudsz vagy nem akarsz, legalább ne bánts, gátolj, árts...
Sok-sok évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy megértsem, belássam, nem eredendő aljasságból viselkedett úgy, ahogy; az adott helyzetet ő is megsínylette... valahol valamikor gyerekkorában őt érte olyan hatás, hogy felnőttként sem tudott (számomra) normálisan viselkedni... és innentől már úgy láttam, tulajdonképpen nem engem "büntetett", hanem saját magát... Stabil szóhasználatával: megláttam benne az emberit...
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 18. 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
mildy írta:
alexa írta:
mildy írta:
egy szó, mint száz az ember társas lény! Smile

Tehát magányra vágyik... Twisted Evil Laughing Wink

az antiszocik igen Razz Twisted Evil Laughing

Akkor én meló után nagyon antiszoc vagyok... Razz

bocsika! úgy helyes, hogy:
"az ember nem mindig társas lény, különösen munka után nem - tisztelet a kivételnek" Razz Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 18. 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
alexa írta:
mildy írta:
alexa írta:
mildy írta:

"az ember nem mindig társas lény, különösen munka után nem - tisztelet a kivételnek" Razz Laughing

A nap mottója... Laughing Wink
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 18. 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
mildy írta:
alexa írta:
mildy írta:
alexa írta:
mildy írta:

A nap mottója... Laughing Wink

én ezt ma alá is támasztom Razz

alias Ms M.

Vissza az elejére
Eric Cartman
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 19. 00:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Eric Cartman írta:
Lehet, hogy egy kissé "kocka" vagyok, de én ezt sosem fogom emberinek tartani.... Annál inkább aljasságnak!
Mert én azt vallom.... Ha valakinek segíteni nem tudok, akkor ártani nem akarok!
A nemeslelkűség nálam nem ott kezdődik, hogy a mások szándékos áskálódását emberinek tartsam!
Emberi az, hogy ha valki hibázik és erre felhívják a figyelmét, akkor képes belátni a tévedését....És uram bocsá' még elnézést is tud kérni....

Úgy 20 éve voltam abban a szituációban, hogy szinte naponta vágtam oda a "másiknak": ha segíteni nem tudsz vagy nem akarsz, legalább ne bánts, gátolj, árts...
Sok-sok évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy megértsem, belássam, nem eredendő aljasságból viselkedett úgy, ahogy; az adott helyzetet ő is megsínylette... valahol valamikor gyerekkorában őt érte olyan hatás, hogy felnőttként sem tudott (számomra) normálisan viselkedni... és innentől már úgy láttam, tulajdonképpen nem engem "büntetett", hanem saját magát... Stabil szóhasználatával: megláttam benne az emberit...

Valahol el is fogadom amit írtál, és valahol nem.....
Tudom, hogy sok dolog visszavezethető a gyermekkorban elszenvedett dolgokra....
De azért ez nem mentség mindenre szerintem!

Nos nálam akiről szó van, eljutott arra a szintre, hogy már csak annyi emberit látok benne, hogy evőeszközzel eszik.... Rolling Eyes
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 19. 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eric Cartman írta:
Sieglinde írta:
Eric Cartman írta:

Valahol el is fogadom amit írtál, és valahol nem.....
Tudom, hogy sok dolog visszavezethető a gyermekkorban elszenvedett dolgokra....
De azért ez nem mentség mindenre szerintem!

Nos nálam akiről szó van, eljutott arra a szintre, hogy már csak annyi emberit látok benne, hogy evőeszközzel eszik.... Rolling Eyes

Nem, nem mentség: magyarázat...
És nagyon sokáig tartott, mire felismertem - és elfogadtam! - ő ilyen, végülis ezért ilyen, és nekem ebből tanulnom kell valamit...
Viszont - ma már - úgy érzem, nélküle nem jutottam volna el oda, "ahol" most vagyok....
Eric Cartman
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 19. 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

.....hát nélküle én sem! Rolling Eyes
De jobb is lenne ha nem jutottam volna el oda, ahol most vagyok..... Embarassed
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 19. 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eric Cartman írta:

Ezt most érzed így... Később a helyére kerül(het)...
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 22. 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eric Cartman írta:

Most esett le... Embarassed Sad
Valaki egyszer ezt írta nekem egy sms-ben: "A felhők felett mindig kék az ég".
Elhiszem, hogy sok most a felhő Eric, rengeteg.
De ha te tudod, érzed, hogy létezik még az a kék, akkor a rengeteg felhő sem lehet akadály, hogy meglásd Exclamation Smile
Eric Cartman
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 23. 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha a látszat mást is mutat néha..... Én még akkor is hiszem, hogy ott fenn mindíg kék az ég! Smile
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 24. 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon érdekes nem is amit írtatok, hanem ami meghúzódik mögötte.
Hétvégén az erőszak topikon gondolkodtam még ennyit.
Azért nem reagáltam eddig erre, mert az: ki hogyan dolgozza fel az erőszakot, ki hogyan, miért barátkozik: az már eléggé a privát szférához tartozik.

Ha valaki érzelmileg zsarol, provokál: az távol áll a gyógyulástól, de a barátságtól is.
S abban sem hiszek, hogy csalódni lehet valakiben, mert az mindig kivetítés.

Egy táltos fiú mondta először ezt nekem, de hallottam már Kiranától is s ezzel maximálisan egyetértek: útitársak vagyunk.
Amit lehet, amit tudunk: azt nyújtjuk egymásnak a közös útvonalon s utána egy útkereszteződésnél elválunk.
Ennyi.

S még egy megjegyzés.
Ha valaki összekeveri az üzletet a barátsággal vagy az ismerősi, baráti kapcsolatait piacosítja - az mlm-ben forgalmazók között ez nem ritka - annak egyszerűen számolnia kell a kockázattal, hogy ezért éppen egy barátsággal kell fizetnie Idea
Ebben nincsen semmi 'karma' Exclamation
Vissza az elejére
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 24. 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Nagyon érdekes nem is amit írtatok, hanem ami meghúzódik mögötte.
Hétvégén az erőszak topikon gondolkodtam még ennyit.
Azért nem reagáltam eddig erre, mert az: ki hogyan dolgozza fel az erőszakot, ki hogyan, miért barátkozik: az már eléggé a privát szférához tartozik.

Ha valaki érzelmileg zsarol, provokál: az távol áll a gyógyulástól, de a barátságtól is.
S abban sem hiszek, hogy csalódni lehet valakiben, mert az mindig kivetítés.

Egy táltos fiú mondta először ezt nekem, de hallottam már Kiranától is s ezzel maximálisan egyetértek: útitársak vagyunk.
Amit lehet, amit tudunk: azt nyújtjuk egymásnak a közös útvonalon s utána egy útkereszteződésnél elválunk.
Ennyi.

S még egy megjegyzés.
Ha valaki összekeveri az üzletet a barátsággal vagy az ismerősi, baráti kapcsolatait piacosítja - az mlm-ben forgalmazók között ez nem ritka - annak egyszerűen számolnia kell a kockázattal, hogy ezért éppen egy barátsággal kell fizetnie Idea
Ebben nincsen semmi 'karma' Exclamation
Hm..érdekes gondolatok. Lehet tényleg így kéne felfogni az egészet. Smile Csak néha nem könnyű.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

“Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között.
Miért csillag a barát?
És miért barát a csillag?
Mert olyan távol van, és mégis bennem él?
Mert az enyém, és mégis elérhetetlen?
Mert az a tér, ahol találkozunk nem emberi, hanem kozmikus?
Mert nem kíván tőlem és én sem kívánok tőle semmit?
Csak azt, hogy legyen, és így, ahogy van; és ő van, és én vagyok, ez kettőnknek tökéletesen elég?
Nem lehet rá válaszolni.
Nem is kell.
De, ha nem is lehet, barátom iránt mindig azt fogom érezni, hogy csillag,
a világegyetemnek rám ragyogása.”
(Hamvas Béla)
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 11. 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
“Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között.
Miért csillag a barát?
És miért barát a csillag?
Mert olyan távol van, és mégis bennem él?
Mert az enyém, és mégis elérhetetlen?
Mert az a tér, ahol találkozunk nem emberi, hanem kozmikus?
Mert nem kíván tőlem és én sem kívánok tőle semmit?
Csak azt, hogy legyen, és így, ahogy van; és ő van, és én vagyok, ez kettőnknek tökéletesen elég?
Nem lehet rá válaszolni.
Nem is kell.
De, ha nem is lehet, barátom iránt mindig azt fogom érezni, hogy csillag,
a világegyetemnek rám ragyogása.”
(Hamvas Béla)

ez nagyon szép! Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
4 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.