Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Barátkozás mint gyógymód!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 16. 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HIAKLOILI
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 17. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

Köszi Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 19. 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

When youre weary, feeling small,
When tears are in your eyes, I will dry them all;
Im on your side. when times get rough
And friends just cant be found,
Like a bridge over troubled water
I will lay me down.
I will lay me down.

Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 19. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
I will lay me down.
I will lay me down.

nem találok szavakat....
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 19. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
I will lay me down.
I will lay me down.

angel13 love7 love8
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 19. 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 20. 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
angel8 angel8
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 02. 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kórházban feküdtem kivizsgálás miatt és azt mondtam a barátaimnak: be ne merjenek jönni hozzám látogatóba...
Eljött az első látogatás ideje és én félig a paplan alá bújva nyeltem a könnyeimet, mert olyan piszok egyedül éreztem magam...komolyan vették a barátaim, amit mondtam.
És akkor nyílt az ajtó és a kollégiumi szobatársnőm játszi könnyedséggel belibbent: ja csak beugrottam, mert tudom milyen pocsék érzés ilyenkor egyedül lenni és hoztam 1 kis kóstolót...

Most is szerettem volna egyedül lenni és jeleztem a barátaimnak.
De seperc alatt rájöttem, hogy ez nem így van.
De most nem libbent be senki az ajtón 3. napja, holott nagyon nagy szükségem lett volna 1 kis (szeretet)'kóstolóra' Sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 02. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Kórházban feküdtem kivizsgálás miatt és azt mondtam a barátaimnak: be ne merjenek jönni hozzám látogatóba...
Eljött az első látogatás ideje és én félig a paplan alá bújva nyeltem a könnyeimet, mert olyan piszok egyedül éreztem magam...komolyan vették a barátaim, amit mondtam.
És akkor nyílt az ajtó és a kollégiumi szobatársnőm játszi könnyedséggel belibbent: ja csak beugrottam, mert tudom milyen pocsék érzés ilyenkor egyedül lenni és hoztam 1 kis kóstolót...

Most is szerettem volna egyedül lenni és jeleztem a barátaimnak.
De seperc alatt rájöttem, hogy ez nem így van.
De most nem libbent be senki az ajtón 3. napja, holott nagyon nagy szükségem lett volna 1 kis (szeretet)'kóstolóra' Sad Crying or Very sad

Ezek szerint szavak nélkül - feléd - még nem megy... illetve más irányból várod...Sad
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 04. 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A szerelem vak, a barátság pedig behunyja a szemét."
(Friedrich Nietzsche)
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 04. 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az igaz barát szemből támad."
(Oscar Wilde)
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 04. 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó hosszan fontold meg, mielőtt
barátságodba fogadsz valakit,
mert a barátkötés után
bízni kell és előtte mérlegelni.
(Seneca)
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 07. 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mennyire kívánom, mennyire, hogy itt legyél!
Mi vagyunk mi voltaképp`?
Csupán két elveszett lélek,
kik egy akvárium vizében kergetőznek.
(Pink Floyd)

A hozzászólás legutóbb shuriken által 2008. 03. 07. 22:19-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 07. 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 19. 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

..."A barát legmélyebb értelmében annyit jelent, hogy nem ellenfél.

Valaki, aki e harcos világ örvényén kívül, a csillagok háborújának ütközetei fölött kibékült velünk.
Nem pusztán szövetséges egy-egy szerencsés aspektus kegyelme folytán, mert a szövetségből, a kettő fejlődésének valamely más pontján, újra ellenség válhatik.
A baráti kapcsolat lényege: a tat tuam asi.
Előfeltétele az, hogy ne a hús érdekeinek pillanatnyi aktualitásán vagy az érzelemvilág átmeneti hiányérzetein, hanem az i d e á k bázisán épüljön.
Egyedül a közös szellemi érdeklődés az, amely a földi érdekeknél sokkal távolabbra: végtelen perspektívák felé mutat.
Az ilyenfajta barátságot elixír tartja életben.
Nem öregszik.
Nem hervad.
Az ember legmisztikusabb, de legerősebb igényét teljesíti: feloldja benne a magány halálos nyavalyáját.
Az ilyenfajta egyesülés és megosztódás nem a görcsös összefonódás és csömörös széthullás ritmusát rejti, hanem a szenvedély nélküli egymásba nyugvás békéjét.
Barát az, akinek megmutatkozunk, akinek részvevő érdeklődése hozzásegít bennünket ahhoz, hogy legkibeszélhetetlenebb dolgainkat megfogalmazzuk, s általa megszabaduljunk a szavaktól, amelyek nehezek, mint a kövek.
Barát az, akinek segítségével megszabadulunk az önmagunkat marcangoló gondolatoktól...

A barátságnak e magas eleme nélkül azonban a leghalálosabb szerelem sem maradhat tartós, mert a közös érdeklődés, a fizikai céloknál sokkal emelkedettebb ideálok jelentik mindenféle emberi kapcsolat mágikus kötőanyagát.
De az értékes barátságnak, éppúgy, mint a szerelemnek, házasságnak, rokonokkal, üzlettársakkal, kollégákkal, feljebbvalókkal és alárendeltekkel való viszonylatnak, megvannak a feltételei és benső törvényei, amelyeket nem tanácsos figyelmen kívül hagyni. Kiindulásunk az volt, hogy aki barátságra szomjazik, annak először jó baráttá kell válnia.
Óhaja, törekvése irányába neki magának kell kiárasztania azokat a hívójeleket, amelyek a rokon rezgésű társat megidézik.
Ha a kapcsolat létrejött, konzerválása nagy áldozatkészséget, tapintatot és mértéktartást igényel.
Éppen ezért néhány axiómában megkíséreljük összefoglalni azokat a hibákat, amelyeket sem barátságban, sem szerelemben, sem házasságban nem szabad elkövetnünk akkor, ha azt akarjuk, hogy a másikkal való viszonyunk kiegyensúlyozott, mindkét félre egyformán inspiratív maradjon mindaddig, amíg élünk.

1) Soha ne engedjünk a csábításnak, hogy az együttlétek idejét egyedül saját ügyeinkkel töltsük ki, még akkor sem, ha társunk gyöngéd figyelme és önzetlen érdeklődése erre ösztönöz bennünket!

2) A létrejött viszonylatot ne tekintsük csereüzletnek, amelyben mi áldozatokat hozunk ugyan, figyelmet, gyöngédséget adunk, de ennek ellenértékét a legmagasabb árfolyamon megköveteljük. (Jegyezzük meg, hogy minden követelés ellenkezést szül. Minden birtoklás, kisajátítás a diktatúra egy formája, amelynek forradalom vet véget.)

3) Ne terheljük túl barátságunkat egyoldalú szívességekkel!

4) Mindenfajta versengés és közös anyagi érdek veszélyes tűzpróbái a barátságnak. (Azt tedd a másiknak, amit magadnak kívánsz.)

5) Tempírozzuk fizikai együttlétünket! (A túl gyakori és túl hosszas együttlétek dogmatizálják, egészségtelenül összefüllesztik, végül felőrlik a barátságot. Minden véglet ellentétébe lendül át.)

6) Ne éljünk vissza a barátság adta jogunkkal egy úgynevezett "őszinte kritikát" illetően!

7) Barátunk magatartását illetően ne állítsunk fel olyan erkölcsi szabályokat, amelyeket az karakteréből folyóan nem tud teljesíteni!

8 / Barátságunkat ne tegyük összeesküvéssé az egész világ ellen! (A barátság örök elixírjét egyedül olyan szövetség termeli ki, amely mások szolgálatára, pozitív célok érdekében kötődik.)

9) A barátság tartalma határozza meg tartalmát. (Vigyázzunk, miféle témák és inspirációk töltik ki barátainkkal való együttlétünk idejét.)

10) A barátság célja az adás öröme. Az áldozat önfeladás, önfeláldozás. Ugyanúgy, ahogy a transzcendens fejlődés célja egyedül a Mű, nem pedig a gyümölcse, az én előtt a Te."

Szepes Mária
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
6 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.