Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bántalmazás a családban- hogyan segíthetek?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 09:31    Hozzászólás témája: Bántalmazás a családban- hogyan segíthetek? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint már annyiszor, hozzátok fordulok, mert bölcsek vagytok.
Tényleg. Igazi bölcsek.

Olvasgatok más topikokat, és látom, hogy ez a téma nem csak engem érint, engem marcangol belülről, hanem vannak mások is. Én 5 évig éltem egy bántalmazó kapcsolatban. A volt pasim - nem tudok rá ennél kedvesebb szót mondani, bár megbocsátottam már neki és azt hiszem, OK is bennem az egész - iszonyatosan szétrombolt ebgem belülről. Nem vert, nem volt erőszakos szexuálisan, csak egyszerűen annyira öntörvényű volt, hogy képtelen volt bárkit figyelembe venni saját magán kívül. Kihevertem, élek, itt vagyok. A házasságom egy ideje nagyon nagyon jó. (Ez sem volt mindig így, mivel az előzben annyi rosszat kaptam, egy ideig ebben a mostani kapcsolatban bizony én magam voltam bántalmazó!!! Amikor rájöttem, sikerült talán valahogy abbahagynom.) A férjem figyel rám, és nem csak úgy tesz. Ért, érez, néha bántón, de akkor is őszintén, és én is lehetek ilyen. És ezek az ilyen együttlétek gyógyítják még a hegeket is. Olyan nekem mint a lelki bioptron lámpa Very Happy Nagyon szeretem, és miatta, tőle és általa kaptam vissza a csodákba vetett hitemet.

Azért írtam ezt le, hogy tudjátok, nem a levegőbe beszélek, értem - mert éltem - a poklot is. Van egy barátnőm, a LEGESLEGJOBB, így nagy betűkkel. Azóta ismerem, amióta magamat. A karácsonyi találkozásunk óta érlelem magamban Őt, mert egy feneketlen kút mélyén láttam, és elveszni látszott, eltávolodni végleg. Ám érzem, hogy mivel én még látom ŐT, és nem csak a kút mélyén a sötétet, dolgom van azzal, hogy kihozzam ebből. Kihozzam abból, amit tudom, hogy maga sem mer, nem képes megfogalmazni magának, mert akkor minden összeomlik, amit eddig nagy gonddal épített. Érzem hogy szenved, de képtelenség bejutnom a falak mögé. Már nekem sem megy. Elkéstem vele, nem voltam dőben nyitott, nem voltam jelen érte. Belementem játszmákba, amiket utólag látok, hogy hibásak voltak. Tudom, hogy más nem tudja megtenni, nekem kell. Tudom, hogy megvannak az eszközeim is. Mégis, mint a felvilágosított hályogkovács, remeg a kezemben az eszköz.

Az a vicc, hogy tudom is mit kéne tennem. Egyszerűen mégis dermedten állok, és nem megy. Talán csak az első szót kéne megtalálni, és máris menne, de még azt sem tudom kimondani. A távolság - többezer kilométer - is nehezít rajta.
Segítsetek. Most nekem. Aztán ha gondoljátok, kéritek, akkor elmondom, ennek a bántalmazási sztorinak a kereteit.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem sokszor olvastam a harmon, hogy valaki megkérdezi, folytassa-e a történetét. Neked is azt tudom írni, mint az egyik újonnan regisztrált társunknak. Írjál, bizonyára van közöttünk olyan, aki rárezdül és meg tudod beszélni vele/velük a gondot. Két nevet borítékolok, akik bizonyosan reagának, mert mindnyájan tudjuk, hogy érintettek.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A sztoriba azért nem akartam most belemenni, mert nem ő a fő gond - illetve ő, de az az én gondom - hanem az, hogy én hogy tudok kilépni ebből a meredt-béna szerepből, amiben tripla érintettségem okán vagyok.

Én vagyok a gond. Én vagyok a merev, a suta, a képtelen, és nekem kell a segítség. Olyasmi az állapotom, mint az anyáé, akinek a gyermekét megmarja a kígyó. Tudja, hogy fel kell vágni a sebet, kinyomni a mérget. Sőt, már csinált is ilyet - akár magáni is, meg másokon is - a gyeremekének az élete a tét, mégis képtelen a saját gyermekébe belevágni, és áll kezében a késsel, meredten. Huhh ez jó durva példa lett. De az érzés hasonló.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt had érleljem estig több okból. ezek egyike, hogy mennem kell.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ezt had érleljem estig több okból. ezek egyike, hogy mennem kell.

Köszönöm. Nem is akarom azonnal megoldani, ha már három éve húzódik az egész, karácsony óta bübögök vele, akkor még néhány hét nap óra belefér. Azt hiszem, hogy azon a fázison vagyok, ahol csak két megfelelő mondat kell, és meg tudom csinálni.

Aztán persze elmondom az sztorit is ahogy én látom. Igérem, nem maradok ezzel sem adós.
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves néne! Igen nehéz helyzetben vagy. Annyira akarsz segíteni de még várnod kell. Méghozzá arra, hogy az érintett KÉRJE a segítséget. Amíg nem kéri nem biztos,hogy tenned kell bármit is akár mennyire fáj látni a szenvedését. Neki kell DÖNTENIE és utánna mehet a segítség ezerrel. Ha fuldoklót akarsz kimenteni csak úgy tedd ha tudsz úszni! Ha ez nem megy vele együtt fogsz elsüllyedni.Sajnos úgy tűnik,hogy még mindíg vár szegény valami csodára. Kívánok nektek sok erőt és kitartást.És ne feledd semmi nem az aminek látszik. Remélem érted, hogy mit szerettem volna kifejezni. Neutral
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és mi van ha vár és esetleg túl késő lessz mert az a bizonyos barátnő nincs olyan erős mint néne és egyedül képtelen kimászni a kútból.ha már falat emelt magaköré akkor valószinűleg magának is hazudik hogy a külvilág ne vegye észre a szenvedését.tehát mindenképpen segitségre van szüksége és vannak helyzetek amikor ha ellenállásba ütközünk is tovább kell nyitogatnunk az ajtót mig kinem tárul és fel nem oldja a rabságát.nem tudom néne milyen ember a barátnőd de lehet hogy egy kicsit lehetsz figyelmesen "erőszakos" hogy megnyiljon.
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves julya! Lehet,hogy igazad van. Viszont az is igaz,hogy nem tudjuk mi a probléma néne még nem avatott be. Azt szerettem volna ki fejezni,hogy láttunk már olyat is aki jóhiszeműen segített és utánna Ő maradt a matériába.
Vissza az elejére
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maximálisan egyetértek veled.ezért gondoltam hogy a gyengéd erőszak arra jó hogy a másik megnyiljon és ha kell segitséget tudjon kérni. mikor megbizik már abban akinek megnyilt ugyis csak akkor fogja leadni az sos jelet.
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bárkiről is legyen szó az ember életében, nem lehet semmit sem "erőltetni".
Csak jelen lehet lenni, de azt lehet ezerrel.
Tudom, lelkileg nagyon nehéz, ha jelen vagy az életében, de a másik látszólag nem vesz erről tudomást, így csak végigaszisztálhatod a történéseket.Ebből előbb-utóbb az lesz, hogy az ember felelősnek érzi magát a másikért, és bizonyos dolgokért/döntésekért.
Ez mégis egy választás az illető részéről, amit el kell fogadni.
Ha továbbra is ott maradsz az életében, még lehet, hogy hozzád fordul.
Tudom, ilyenkor az ember előbb-utóbb magára vetíti ki a dolgot, magában keresi a toporgás okait, azt gondolja, neki kellene ügyesebbnek lennie, mert kívülről jobban látja a problémát magát.
De végülis a másik dönt, akár tudatosan, akár nem.
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is kitörni készülök egy meg nem becsült légkörből.Az út végét látom,csak az oda vezető utat nem.Volna hová mennem,az út szélén ott vannak,akik megfogják a kezem,ha kell.Csak hiányzik még valami.És nem tudom,hogy mi.

sunny fx
G.Tamás
Segédmoterátor

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentsétek fel a bántalmazókat!
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az utolsó löket. Higgy nekem én 15-évet vártam rá.Akik segíteni akarnak és tudnak csak a te döntésedre várnak. El fog jönni! Wink
Vissza az elejére
Magna
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony, fel kell jelenteni. Sőt! Kérni lehet a távolság-tartást is.

(Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy egyes hölgyek művészien tudják feszíteni a húrt. Persze, ez nem mentség).
Vissza az elejére
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Én is kitörni készülök egy meg nem becsült légkörből.Az út végét látom,csak az oda vezető utat nem.Volna hová mennem,az út szélén ott vannak,akik megfogják a kezem,ha kell.Csak hiányzik még valami.És nem tudom,hogy mi.

sunny fx

3some
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.