Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bántalmazás a családban- hogyan segíthetek?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leviszem Bübükét és jövök vissza, mondom amit kell ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No vagyok: A segítés témájában. A segélykérés megtörtént, karácsonykor, illetve azóta is, igaz nem a "Segíccsémá' " jellegű dikret felhívás formájában. Inkább burkolan, kapaszkodva abba, amit a kacsolatunk jelenthet a barátnőmnek. Nincs segítő szindrómám, van egyéb dolgom is - ez nem jelenti hogy nem segítek, ha kellek, de kéretlenül semmiképp.

Most jön a húsvét és a barátnőm is. Azt gondolom most, hogyha rá tudom venni arra, hogy eljöjjön velem legalább 2 napra valahová, akkor talán sikerülhet megnyitni hogy elmondja mi a tényleges baj. Megszervezem most ezt a két napot. Amit nem tudok, az az, hogy hogyan is fogjak neki, mivel túlságosan szeretem, és nagyon erős annak a veszélye, hogy nem meghallgatom, hanem tanácsokat osztogatok. Idegennel, klienssel meg tudom csinálni, kisujjból, gond nélkül. De Vele nehéz lesz. Nagyon nehéz. Ezért kérek tőletek segítséget. Hogyan lehet megállni, hogy akit nagyon szeretünk, azt ne akarjuk magunkat túlnyomva megmenteni. Tudom, hogy ez tilos, és próbálom magam visszafogni, de a módja nincs még meg.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néne, én ebben a helyzetben arra koncentrálnék, minden, amit teszek/mondok, az ő érdekeit, segítését szolgálja és találjam meg a megfelelő szavakat, hangot - vagy éppen hallgatást. Nem tervezném meg, mit és hogyan mondjak, mert a megtervezett beszélgetéseim másként sültek el... Megerősítésekkel vértezném fel magam, hogy ott és akkor a megfelelő módon legyek jelen...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Édes Néne! Alapból nem vagy egy elefánt a pocelánboltban típus. Miért gondolod, hogy egy olyan barátnő esetében, akit ismersz, mióta a világ világ, szóval miért gondolod, hogy a szándékod nem talál célba? Ha lehetséges a két nap elvonulás, akkor visszataláltok a régi hangba és nem felesleges, de ártalmas minden megfontolásos akció. Borítékolom, hogy egy ilyen régi barátnő befejezi a megkezdett mondatodat... Hogy értené félre a szándékot, hogy lenne lehetséges, hogy ne találna célba a segítő szándékod. Attól vagytok barátok, mert értitek egymást, szeretitek egymást és becsülitek egymást. Miért lenne gond olyanból, ami belőled csak úgy "kigyün". Hmmmm?

Az, hogy ő a gondja megoldásának milyen stádiumában van, az más kérdés. Aszerint tudsz szempontokat adni döntéshez, vagy a döntéshez a végső lökést megadni. Dehát ezt te jobban tudod nálam.

Add magad, és baj nem lehet.
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
No vagyok: A segítés témájában. A segélykérés megtörtént, karácsonykor, illetve azóta is, igaz nem a "Segíccsémá' " jellegű dikret felhívás formájában. Inkább burkolan, kapaszkodva abba, amit a kacsolatunk jelenthet a barátnőmnek. Nincs segítő szindrómám, van egyéb dolgom is - ez nem jelenti hogy nem segítek, ha kellek, de kéretlenül semmiképp.

Most jön a húsvét és a barátnőm is. Azt gondolom most, hogyha rá tudom venni arra, hogy eljöjjön velem legalább 2 napra valahová, akkor talán sikerülhet megnyitni hogy elmondja mi a tényleges baj. Megszervezem most ezt a két napot. Amit nem tudok, az az, hogy hogyan is fogjak neki, mivel túlságosan szeretem, és nagyon erős annak a veszélye, hogy nem meghallgatom, hanem tanácsokat osztogatok. Idegennel, klienssel meg tudom csinálni, kisujjból, gond nélkül. De Vele nehéz lesz. Nagyon nehéz. Ezért kérek tőletek segítséget. Hogyan lehet megállni, hogy akit nagyon szeretünk, azt ne akarjuk magunkat túlnyomva megmenteni. Tudom, hogy ez tilos, és próbálom magam visszafogni, de a módja nincs még meg.

Kérdezni, kérdezni és kérdezni!
Ha bárki maga mondja ki, amit Te is kimondhatnál, de csak rávezetted, hogy megfelelő irányba gondolkozzon és ne hagyjon fontos dolgokat figyelmen kívül, akkor biztosan nem erőltettél rá semmit. Az ilyen "ráébredések" sztem sokkal hasznosabbak, mint a kétszerannyi készen kapott információ.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néne, ha jól vettem ki nagyon régi és nagyon jó barátnők vagytok. Akkor nem mindegy, hogy a 2 nap alatt hol hallgatod, hol tanácsokat adsz neki? Smile Az a lényeg, hogy együtt legyetek, és ha igazán jó barátnők vagytok, akkor ki fog nyílni neked, és csak hallgatnod kell. Erre vár ő is, hogy legyen alkalom elmondani, amit akar.....
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

Tanácsadó

Azrael arkangyal

"Született tanácsadó vagy. Sokakon segít az útmutatásod és a biztatásod."
„Életcélod szoros összefüggésben áll a tanácsadással, általa fölemelheted, lelkesítheted, vigasztalhatod, gyógyíthatod és inspirálhatod felebarátaidat. Igazi szellemi tanácsadó és az emberek bizalmasa vagy. Tanácsadó munkádat most emeld a következő szintre, hogy még több társadon segíthess. Fordulj hozzám útmutatásért és támogatásért.”

Azrael neve azt jelenti: 'Isten segítsége', és ő magukat a segítőket pártfogolja. Elsősorban azok a tanácsadók érdeklik, akik a szenvedőkkel vagy a haldoklókkal foglalkoznak. Tanácsadás közben kérjük meg Azraelt, hogy irányítsa szavainkat és tetteinket, és segítsen türelmesnek és együtt érzőnek lennünk. Abban is segít, ha ezt a területet választjuk hivatásunknak: a megfelelő képzés, gyakorlat és végül csodálatos tanácsadói praxis felé vezet bennünket.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak azt tudom kedves Grafi, hogy ezerel szurkolok nektek, és az összes létező angyalkámat elküldöm, hogy segítsenek!
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OFF
keresem ezerrel Grafi, mint új regisztráló első hozzászólásait. Fatantusz, szklerózis... Laughing
ON
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
OFF
keresem ezerrel Grafi, mint új regisztráló első hozzászólásait. Fatantusz, szklerózis... Laughing
ON

???
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
hangya írta:
OFF
ON

???
Laughing Laughing
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 27. 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Édes Néne! Alapból nem vagy egy elefánt a pocelánboltban típus. Miért gondolod, hogy egy olyan barátnő esetében, akit ismersz, mióta a világ világ, szóval miért gondolod, hogy a szándékod nem talál célba? Ha lehetséges a két nap elvonulás, akkor visszataláltok a régi hangba és nem felesleges, de ártalmas minden megfontolásos akció. Borítékolom, hogy egy ilyen régi barátnő befejezi a megkezdett mondatodat... Hogy értené félre a szándékot, hogy lenne lehetséges, hogy ne találna célba a segítő szándékod. Attól vagytok barátok, mert értitek egymást, szeretitek egymást és becsülitek egymást. Miért lenne gond olyanból, ami belőled csak úgy "kigyün". Hmmmm?

Az, hogy ő a gondja megoldásának milyen stádiumában van, az más kérdés. Aszerint tudsz szempontokat adni döntéshez, vagy a döntéshez a végső lökést megadni. Dehát ezt te jobban tudod nálam.

Add magad, és baj nem lehet.

Tudod, végül én is erre a végkövetkeztetésre jutottam. éppen a ragaszkodás az ami nagyon nehezít a dolgon - és bocs, hogy tegnap nem voltam, de rohangászós nap volt.
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 10. 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néne Drága!
Azt kellene a barátnődtől megkérdezni, hogy "mi lenne, ha..." a sor a megérzésed szerint folytatható, de arra akarok kilyukadni, hogy lehet, hogy ő még nem kész a változásra.
Játssza le magában azokat a napokat, amikor egyedül van, nyugalom van, amikor olyan, mint régen..., lehet, hogy ő BIZTONSÁGnak érzi ezt az állapotot, és még mindig jobb, mint egyedül.
Lehet, hogy csak így érzi nőnek magát, ha van mellette egy férfi. (Más kérdés, hogy milyen férfi az ilyen.)
Ha az önbizalmas teljesen elszállt, akkor nem fog változtatni, mert fél a jövőtől. Sad
Ha régen szép volt nekik együtt, akkor azt várja, hogy megint olyan lesz.
Az imádság segíthet...
Sok erőt Neked ehhez a feladathoz!!! 3some
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 11. 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Néne!

Egy ilyen barátságban ő is legalább olyan jól ismer téged, mint Te őt, akkor nem érti félre a szándékod.
Az én barátnőm ilyen beszélgetések után azt szokta kérdezni tőlem:
"Tudok neked segíteni valamiben?"
Ez nem nyomulós, nem bántó, mindenféle választ lehet adni rá, és olyan jól esik.
Razz

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 11. 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:
Néne Drága!
Azt kellene a barátnődtől megkérdezni, hogy "mi lenne, ha..." a sor a megérzésed szerint folytatható, de arra akarok kilyukadni, hogy lehet, hogy ő még nem kész a változásra.
Játssza le magában azokat a napokat, amikor egyedül van, nyugalom van, amikor olyan, mint régen..., lehet, hogy ő BIZTONSÁGnak érzi ezt az állapotot, és még mindig jobb, mint egyedül.
Lehet, hogy csak így érzi nőnek magát, ha van mellette egy férfi. (Más kérdés, hogy milyen férfi az ilyen.)
Ha az önbizalmas teljesen elszállt, akkor nem fog változtatni, mert fél a jövőtől. Sad
Ha régen szép volt nekik együtt, akkor azt várja, hogy megint olyan lesz.
Az imádság segíthet...
Sok erőt Neked ehhez a feladathoz!!! 3some

No röviden leírom a helyzetet: A barátnőm férje egy megvilágosodott (tényleg az!) ember. Nem üt, nem bánt senkit, totális módon beteljesült életet él. Segít odahaza, a lehető legnagyobb alázattal éli az életét. Megy a gyerekért, ha kell, felmos, mosogat, főz (igen jól!) dolgozik, és soha senkit nem ütne meg. Éppen ezért - mivel egy igen tiszteletre méltő emberről van szó - tartott nekem évtizedig, mire felismertem a bántalmazás tényét. Ugyanis ez nem egy klasszikus eset. A bántalmazás egy igen sajátos, árnyalt módja, ami nem rosszindulat, vagy direkt adódot lelki gázok miatt jön, mégis jelen van. A megvilágosodottak ugyanis az egyetemes szeretetben csücsükélnek, így a hétköznapi szeretetet más módon élik meg. Nem lehet velük a "miért nem elég meleg a tej" problematikájáról beszélgetni, ami egy nem megvilágosodott embernek néha bizony fontos lehet. Mivel a barátnőm a "guru" neje, így a barátokkal (kik a barátok?) sem igazán tudja megosztani a problémát, hiszen neki tökéletes férje van, tökéletes élettel. frászfenét. A férje naphosszatt meditációban lebeg, a köztesben világlik, és egyszerűen képtelenség normál dolgokat megosztani vele. Olyan hétköznapiságokat. Még egy embereset veszekedni sem lehet vele .. ugye értitek, mire gondolok? Szóval ez a tényállás. Nem verik, nem ütik, nem utálják, egyszerűen csak nem világosodott meg, mint a féjre ...

Na most erre varrjatok gombot ... (persze miért pont az én barátnőm legyen egyszerű eset ... )
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.