Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fogyókúra? Beöntés? Méregtelenítés? 2.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 24. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rata B. Daniel írta:
Mindenek előtt el kell menj a patikába, ahol veszel egy három részből álló beöntő készletet:
- Ejtőtartály 1,5literes, valószínű műanyagból, alsó kifolyónyílással
- Gumicső, kívülről ujjnyi vastag, vagy műanyag cső, kb. 1,5méter hosszú
- "Irrigátor szett" - ez a neve. Egyébként ez is a műanyagipar remeke. És ez áll egy gumicsőhöz csatlakoztatható csapocskából, és a csapocska másik végére csavarral illeszkedő 10-15cm-es végbélcsőből.
Ha ez mind megvan, akkor szólj.
Az egész egyébként 1600-2500,- Forintba fog kerülni. De majd látni fogod, annyit bőven megér.
Még egy tanács, hogy ott a patikában szereltesd össze, hogy az egyes alkatrészek, illeszkedése olyan-e, hogy nem fognak folyni, használhatóak, stb. Fontos! Általában a hosszú cső tágabb, mint a csap csatlakozórésze, vagy a végbélcső nincs lesorjázva, és éles részletek vannak rajta, ami fölsértheti majd a végbélnyílást. Esetleg nem fordítható el a csap, stb.
Ja igen, és szükség lesz kb. fél méternyi erősebb zsinegre is.

Megvettem.
Hogyan tovább?
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 25. 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenek előtt keress egy olyan időpontot, amikoris nem csöng a telefon, nem nyitnak Rád, és nem kérdezősködnek afelől, hogy hogy vagy...

Tégy el mindent a wc ajtaja elől, és képzeld el, hogy miként fogsz az Ülőke, és a kád széle közt gyorsan közlekedni. Nyugi, ez csak el, a gyakorlatban mindenre lészen majd idő.

Aztán a tartályon találsz egy kis furatot, és ebbe fűzd bele a zsineget, és köss hurkot, hogy ennek segítségével föl tudd akasztani zuhanytartóra, ablakkilincsre, tükörtartóra, stb. Csak innovatívan! Legjobb, ha a kád szélére tudsz majd beöntés közben ülni. Ja, és arra ügyelj, hogy a tartály közt, és majdan a végbélnyílás közt legalább 80cm magasságbéli szintkülönbség legyen, tehát a tartály olyan magasra kell tenni. Ugyanis az emberek székelési nyomása (dinamikus anoractalis nyomása), ellentétben a madarakéval, csak 80cm vízoszlop magasságnak felel meg, de azt is azért a hidrosztatikai nyomásnak le kell győzni, hogy a végbélbe befolyhasson a folyadék.

Szereld össze a készüléket, és próbáld meg, hogy a végbélcső miként fog beérni, és miként tudod majd a csapot elfordítani. Ha minden rendben, akkor az egészet összesen mosd át 45-55fokos vízzel, azaz, ami nem gőzöl, de nem állja a kezed.

Elsőre javaslom, hogy tégy föl 3-5liter vizet forrni, majd várd meg, míg visszahűl úgy 32-36fokosra. Ezt a nyelveddel, könyököddel, esetleg babahőmérővel ellenőrizheted.

Kend be valami semleges krémmel az irrigátor (végbél) csövet, és a végbélrózsád. Sőt tömködj a záróizmaid közé is a kenölcsből. A apró köhintésekkel, ütemes székletnyomással lazíthatod a záróizmaid már előzetesen. Töltsd bele a langyos, 32-36 fokos vízből max. 3/4litert a tartályba, és ülj le a kád szélére. Mielőtt bedugod az irrigátorcsövet egy picre ereszd meg a csapot, hogy a csőből a levegő kiáramoljon. Amikor nyomod fölfelé a csövet, nyomj, mert akkor tágulsz odalenn, és be tudod fogadni könnyedén az irrigátorcsövet. Jól told föl, egészen, majdnem a csapig, de a külső, és belső zárógyűrűn át kell tolni. Nyisd meg a csapot, és lélegezz mélyeket. Általában az első egy-kettő deciig szinte beszívja a végbél a vizet, majd ez hirtelen átcsap székelési ingerbe. Ekkor, még ha bírod, akkor lélegezz mélyeket, és fogadj be legalább 4-5deci vizet. Kihúzod a csövet és rögtön kinyomod a wc-n. Ez az első fázis, az ürítkezés, amikor a „java” kijön, és fölkészülhetsz a második föltöltésre.

Ekkor már akár teli is töltheted a másfél literes műanyag tartályt, és ezt 5-10perc alatt be is lehet adni magadnak. Ezzel sem kell sokat várj, egybő nyomd ki. Ezt még ugyanígy egyszer kétszer megismételheted. A legvégén tiszta víz fog jönni.

Az egész műveletsort befejezheted az aranyerek öve védelmében egy Rapron Haemorid, de mindenképp aranyér kezelésére szolgáló végbélkúp felcsusszantásával. Után fáradtnak, de mégis megkönnyebbültnek érzed majd magad. Kell utána lefeküdni, pihenni egy negyed órát, minimum.
Ne felejts elmosni még akkor mindent!

Hát, jó beöntést!
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 27. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lám, a szó fennakadt...! Beállt a passzázs... Csak könnyedén, semmi görcs, semmi lemerevedés...
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 30. 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...izé
Nem igazán sikerült a beöntés... Sad Embarassed
Egy órát is eltartott az egész procedúra, de szerintem túl görcsös voltam, a víz is elhűlt közben.
Persze próbáltam ellazítani, de szerintem nemigen sikerült. Valószínű, hogy nem engedtem be többet egy deci(maximum kettő) víznél.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 30. 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs tapasztalatom az önbeöntésben. DE ha már kudarc, akkor szólok. Ez a fürdőkád széle figura nekem is feltűnt. El tudom képzelni, hogy léteznek olyan magasságú és szélkiképzésű fürdőkádak, amiken ülve az ember nem küzd meg a fennmaradásért. De bizton állítom, hogy a hagyományos magyar fürdőkádszélek nem alkalmasak az ellazult ülésre.
Belátom, hogy a feladat keskeny ülőkét igényel. Valahogy úgy képzelem, ha ülni kell, akkor azt minél stabilabban kell, a gravitációval való küzdelem árt az izmok lazaságának.
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 30. 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért bátorkodtam a fürdőkádat javasolni, mert általában az nem a hálószobában, nem a nappaliban, nem a saloonban, nem a hallban, nem a konyhában, hanem a jobbára kövezett fürdőszobában van. De, ha merészebb vagy akkor ugyanezt a műveletet fekve, oldal bal lábat fölhúzva lehet megtenni. Az ejtőtartály fölakasztására egy kalaptartó is megteszi. persze a zsineg segítségével. Itt a profik úgy csinálják, hogy az elején baj lábat fölhúzva oldalfekvésben öntenek be, majd átfordulnak, s a jobb lábat fölhúzva öntenek be. Ekként egészen föl lehet hatolni a colon desc. mögé, a c. transversus elejéig is. Persze, itt nem szabad a wc-hez vezető utat elbarikádozni. Smile
katria
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 07. 14:55    Hozzászólás témája: Fogyókúra? Beöntés? Méregtelenítés? 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

Először életemben vastagbélvizsgálatra kellett mennem. A háziorvosom előtte béltisztítást rendelt el, amitől tartottam nagyon. Féltem, mert még nem csináltam ilyet. Az orvos felírta nekem a .......t, amit könnyen tudtam alkalmazni és még a gyomrom sem görcsölt tőle. Valóban hatékony, ajánlom.

Gyógyszer, amit írtál és vényköteles!!! Alkalmazása nagy odafigyelést és elővigyázatosságot követel!
Felelőtlen ajánlgatást rossznéven vesszük és töröljük.

Sieglinde

Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 07. 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No, nem is értem, hogyan került ide a gyógyszer, és az orvosilag előírt béltisztítás. Orvosod elsősorban önmagad legyél. Szerintem célravezetőbb a harmónia érdekében, mint bármi más kemikália.
Máskülönben megfontolásra érdemesnek hiszem azt is,
-hogy az egyensúly bizonyos mikroegyensúlyok összessége,
-hogy függelem van a testi és lelki folyamatok köz.
-hogy a kemikáliák bár egyrészt igyekszenek egy-egy egyensúlyt helyre billenteni, de sokszor egy másikat vesznek akaratlan célba.
Nos én onnan indulok ki, hogy egykor az élet a vízből jöhetett, tehát nem tartom kifejezett kemikáliának éppen a vizet... Éppen ezért a tiszta langyos vízzel való beöntést javaslom... Lehet meglepő, de béltisztításra is.
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 28. 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én odáig jutottam el, hogy vettem magamnak beöntőt, de aztán mégse csináltam meg.
Viszont sok ismerősöm van aki igen és nagyon jó tapasztalataik vannak - igen meg kell "tanulni" felhelyezni és nem bemocskolni az ülőkénket, vagy ahol vagyunk - szépen kifejezve...

Én csak ajánlani tudom. A kényelmesebbeknek meg javasolom a colon hidroterápiát - elvégzik mások helyetted, míg te fekve lazulsz, ráadásul hatékonyabb is mert az egész bélrendszert átmossa. Természetesen ez több pénzbe kerül mint az otthoni saját változat.
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 31. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanság nem is tudom mennyibe kerül egy kezelés, de sejtésem szerint meghaladja a 10.000,- forintot Budapesten. Egy kolon-hidro kúra, biztosan meghaladja a 60.000,- forintot. Nem kétlem, sosem oly hatékony egy sima tartályos beöntés, de nem tartom macerásabbnak a k-h-nál, de kétségkívül töredék áron megvalósítható. Csak a meleg víz felhasználást, és az egyszeri beöntőszett beruházást nézzük, az ár töredék csupán...! Beönteni meg néha több mint javasolt!
violet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 31. 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dániel!

Csak érdeklődöm, a beöntőcsövet a kannát ,hogyan fertőtleníted ? mert gondolom nem hagyod csak úgy "parlagon "arra is van valamilyen speciális módszered?
Hallottál már a beöntés veszélyeiről ?

http://www.femina.hu/egeszseg/a_beontes_veszelyei_mit_mond_a_szakerto
http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=1108
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 04. 02. 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor stílszerűen hátulról kezdve a válaszok:
Igen hallottam a beö. veszélyeiről. Főként a bélflóra megváltozása, kihalására utalnak. Sokkal veszélyesebbnek látom a rászokást. Akkor a zuhanyos beöntés túlnyomásos bélrepesztős veszélye is fönnáll. A túlontúl hideg vizes beöntés és a vátesz reflex kapcsolatát, vagy a 38 foknál nagyobb hőmérsékletű folyadék égető hatását citálnám ide. A kemikáliás, mindenféle vegyszeres beöntés, még a kávé beöntés miatt bekövetkező ionvesztést is ide sorolom veszélyforrásként. Csak azt és olyan hőmérsékleten és nyomással, amit meg is innánk. A sérülés okozó lövetcsövet sem feledem ki. ÉS akkor jönnek az ellenjavallatok. Vérzékenység, várandósság, kóros soványság, magas vérnyomás, bélfal elvékonyodás, bélgyulladások, nagyobb alhasi műtéteket követőn nem javallt a beö. S tényleg a felsorolás a teljesség igénye nélkül való...
Hogyan fertőtlenítsünk? Meleg vízzel átmossuk, ha lehet többször, majd egy dl hypo egy litervízben legalább egy órát áztatjuk, majd megint többször átmossuk, és hagyjuk pormentes helyen kiszáradni. Ja fogpiszkálóval tűvel, ha a lövetcső furatjaiban van széklet maradék azt mindjárt a folyamat elején meglazítjuk, kipiszkáljuk. S minden elemet külön-külön szétszedve mosunk el.
violet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 04. 02. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dániel!

Köszönöm a válaszodat.
Drasztikus megoldásnak tartom az otthon végzett beöntést,egyáltalán nem az egészségről szól.Nem beszélve arról a gusztustalan dologról,hogy a beöntőcsövet ott mossam el ahol fürdök vagy a mosdókagylóban vagy éppen egy lavórban.
A beöntésektől nem lehet fogyni,de egy bélcsavarodást lehet kapni,mivel a bél megszokja azt a "módit" és nem hajlandó saját magát bélmozgásra késztetni.
Ami elszomorít,hogy a test működését figyelmen kívül hagyják.Felkapnak ilyen -olyan szempontok alapján ...egyedüli megoldás...-ra hivatkozva eü módszereket.
Elmagyarázzák,hogy ez a tuti megoldás,káros mellékhatás nincs vagy minimális.
Miért nem az egészséges életmódot reklámozzák?mert az nem hoz annyit a konyhára mint egy hydrocolonos th,vagy egyéb méregtelenítési eljárások.
Mindenkinek szíve-joga,(és pénztárcája) eldönteni,hogy hogyan bánik a testével,mit kezd vele.
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 04. 02. 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Violet Kedves! És Drága Olvasók!
A maga részéről kiállok az otthon végzett beöntés mellett is, amennyiben azt bizonyos biztonsági rendszabályok betartása mellett végzik, s figyelembe veszik az ellenjavallatokat...
Több tanulmányban leírtam, hogy a beöntésnek több féle aspektusa van, és csak az egyik a tisztulás markáns formája. Bizony, ha hiszi, ha nem, többszörös szexuális manifesztációja is alakul. Itt csak az enemasex oldalakra hivatkozom. Sőt, egyfajta játék is a programált feszültségképzés-oldás indokán. Tehát mielőtt egyoldalúan ítéli meg a beöntést, illetve a gyakorló beöntőket, kérem tájékozódjon.
A kommerciális megoldásokat és is csak feltételek mellett pártolom. Így a patikákban kapható beöntőteákat, a c-h-t és egyebeket, amit kellő miszticitással dobnak piacra. Nyilván a legolcsóbb az önmagunk végzett "home enema" kategória.
Hiszem, vallom, hogy saját belső tisztaságunk érdekében igenis szükség lehet a dologra. Itt a feltételes módra hívom föl a figyelmet. A kor emberének táplálkozási rítusai a Napkirályt idézik. Emésztőrendszerünk túlterhelt, többszörösen modifikált tápanyagok bevitele a jellemző. Poliszacharidokból, zsírokból képződött szigetelő s ugyanakkor erjedő plakk lepi el belsőnket.
Még egy megjegyzés a székletundorra vonatkozóan. Ez egyfajta tanult dolog. A kisgyermek nem undorodik, ellentétben a felnőttek legtöbbségével. Minthogy nem vagyunk lehatárolva, pontosan azt sem lehet megmondani, hogy testünk részét képezi, illetőleg nem. Ha része a székletünk testünknek, akkor meddig az? Most nem akarok itt filozófia tartalmat (is) kreálni a székletünkből, csupán megfontolásra javaslom azt, hogy mi is a tisztaságfogalom e tekintetben? Magunkban hordozunk (működésünk következtében persze) sőt lehet testünk részének is tekintünk valami olyat, amitől később undorodunk. Itt van egy másik dolgunk, a nyál. Most képzelje Kedves, hogy lenyelünk naponta belőle többliternyit. Ha most Ön a saját nyálából egy pohárba - mondjuk extra steril körülmények közt leszív egy felest, és egy pálinkás pohárból meg kellene innia...? Ugye, belegondolni is undorító. Csak itt hadd utaljak arra, hogy egy közkézen forgó wmw. file bemutatta, hogy egy ismert színész Stohl Buci visszahányta egy flaskába a sörét, majd ismét megitta... Lehet, józanul nem tette volna. Vagy a sivatagban szomjazók saját vizeletivását is citálhatnám példaként. Ehhez képest a székletmaradék leöblítése a fürdőkádról igencsak light történet...
És még egy adalék: Talán Darvas Ivánnak volt egy története a börtönéveiről. Hogy Ő volt a küblihordó. Elmondása szerint a régóta benn lakók széklete sokkal kevésbé volt szagos, mint az újonnan rabosítottaké. És itt utalok vissza a kintiek étkezésére, összehasonlítva a bentiekéhez.
Bizony a modernitás, az urbánus lét mindent megtesz, hogy saját biológizmusát elfedje. Dezodorok, öblítők, szagosítok özöne. Mosási kényszer kerül amibe kerül környezeti károkozást tekintve... Vagy éppen a széklet leöblítése 10 liternyi ivóvízzel. Ne is lássam...! Nézze, túl messzire menne az okfejtegetés, de még méltósággal meghalni sincs jogunk.
violet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 04. 03. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniel kedves!

Egy kis kitérő.
Tegnap du. leültem a gép elé megnézni a levelezésemet,ekkor olyan gyomortáji fájdalmam keletkezett mint egy lórugás,vagy mint akit gyomron vágtak.Gyógyszert vettem be ,de még most is fáj a gyomrom ahogy válaszolok.

Drága tanítóm mindig azt mondta,hogy magázva is lehet megbántani a másikat,és tegezve is lehet megadni a tiszteletet a másiknak.
Stílszerű legyek én is "hátulról"kezdem,mint írtam

.....Mindenkinek szíve-joga,(és pénztárcája) eldönteni,hogy hogyan bánik a testével,mit kezd vele.......

Medicus curat,natura sanai,együtt a kettő tökéletes páros.
Nos,nem a pálya széléről szólogatok be a pályára,nagyon is ott voltam a pályán közel negyven évig.(Volt egy téli balesetem és a baleset után kaptam egy elülső fali infarktust.)
Ebből kerek húsz évet urol.sebészeten dolgoztam 3 műszakban, ahol a napi rutin feladatok között szerepelt a beöntés.
Tudok a sex-es oldaláról is a beöntésnek,sok ,érdekes dolgot lehetett hallani a betegektől.
Annak idején az iskolában nekem azt tanították,hogy aprómagvas lekvárok,gyümölcsök vagy reggel este egy kiskanál mustármag vízzel lenyelve nagyon jó béltisztító és méregtelenítő hatásúak.
Mindazok a növények amelyek rost anyagot tartalmaznak szintén jótékony és nem drasztikus hatásúak.

http://www.femina.hu/fogyokura/kepes_cikkek/a_nyolc_legmagasabb_rosttartalmu_etel_amit_az_unnepek_alatt_is_ehetsz

Közben masszázst is tanultam ami szintén otthon is kivitelezhető és nagyon jótékony hatású.
Fentebb már írtam,hogy mindenkinek szíve joga eldönteni mit tesz magával és,hogy az egyik vagy a másik ember mit iszik ,mit nem az ő dolga.
A sivatagi népek is csak végszükségletben folyamodnak a saját vizeletükhöz.
Igyekeznek olyan földben termett gyökereket keresni amiből vizet nyernek pl.: a busmanok.
http://enfo.agt.bme.hu/drupal/node/6053

A különböző kozmetikai szerek kínálata sajnos elég piacfüggő ami szintén a pénzről szól,de azt már nem árulják el,hogy a dezodoroktól simán lehet mellrákot kapni ,ami az utóbbi időben igencsak megszaporodott,nem csak a nőknél a férfiaknál is.
A nyirokmirigyekben felhalmozódott váladék deformitáshoz vezet és a csomók már meg is jelentek.
A sima 10%-s ecettel való hajlatok lemosása még mindig egészségesebb mint a különböző dezodorok.
Persze a munkában,utazáskor,összejöveteleken ..stb inkább a dezodor.

......de még méltósággal meghalni sincs jogunk.....erről Fodor Ákos 6 sorosa jutott eszembe.
„Attól még, hogy orvos vagy,
Beteg is lehetsz.
Attól még, hogy bíró vagy,
Bűnös is lehetsz.
ATTÓL MÉG, HOGY EMBER VAGY,
BOLDOG IS LEHETSZ!”
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Következő
16 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.