Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Japán
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 01. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
Szia Hana! Smile

Üdv itthon!

hello2

Köszönöm mildyke, habár ezt most nem tudom, mire érted, hogy itt látsz, vagy hogy pillanatnyilag Magyarországon vagyok? De mindenképpen jól esik. Smile

Szívesen látnálak egy teára. Wink Már naggggyon régen találkoztunk.
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 01. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
mildy írta:
Szia Hana! Smile

Üdv itthon!

hello2

Köszönöm mildyke, habár ezt most nem tudom, mire érted, hogy itt látsz, vagy hogy pillanatnyilag Magyarországon vagyok? De mindenképpen jól esik. Smile

mindkettő.
a teát összehozzuk, ha egyszer újra Pesten jársz! Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 01. 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
hana írta:
mildy írta:
Szia Hana! Smile

Üdv itthon!

hello2

mindkettő.
a teát összehozzuk, ha egyszer újra Pesten jársz! Smile

egész héten ott vagyok, csak hétvégére jövök Apuhoz. Még jövő héten itt vagyok. na prv folyt. Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hihi, Hanácska, helyscerés támadás Sloannal! Te jöttél, Ő ment!
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

Igen, és Ő meg hazajött én meg megyek vissza. Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Kage írta:

Igen, és Ő meg hazajött én meg megyek vissza. Smile

Remélem nem fogjátok ezt játszani a végtelenségig! Nevetnevet...

Legközelebb összehozzuk a kinti találkát! Meg az ittenit is. Esetleg útközben integetünk a repülőablakból.
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jah, valami ilyesmi.

Arra gondoltam, hogy nemrég vettem egy könyvet, amiben magyar és japán közmondások vannak. Nagyon érdekes.

Mint azt néhányan bizonyára tudjátok nagy nyelv rajongó vagyok, így számomra különösképpen értékes ez a könyv, már jómagam is elkezdtem felkutatni, hogy milyen gondolkodásbeli hasonlóságok, párhuzamok mutatkoznak meg az egyes népek közmondásaiban.

Tehét pl. mi azt mondjuk, hogy A baj nem jár egyedül, a japánok pedig ezt úgy fejezik ki : Síró arcra egy darázs.

Számomra ez nagyon érdekes! Amennyiben másokat is érdekel, akkor megosztok Veletek párat ezek közül. A közmondások egyébként öt nyelven vannak ebben a könyvben : magyar, japán, angol, német, francia. Az első négyet általában értem, franciául egy kukkot sem.

Csak azért mondom, hát ha valakit szintén érdekel ez a dolog, akkor nagyon szívesen bepötyögöm más nyelveken is valamelyik topicban, úgy emlékszem voltak rendesen nyelvészkedős topicok.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Jah, valami ilyesmi.

Arra gondoltam, hogy nemrég vettem egy könyvet, amiben magyar és japán közmondások vannak. Nagyon érdekes.

Mint azt néhányan bizonyára tudjátok nagy nyelv rajongó vagyok, így számomra különösképpen értékes ez a könyv, már jómagam is elkezdtem felkutatni, hogy milyen gondolkodásbeli hasonlóságok, párhuzamok mutatkoznak meg az egyes népek közmondásaiban.

Tehét pl. mi azt mondjuk, hogy A baj nem jár egyedül, a japánok pedig ezt úgy fejezik ki : Síró arcra egy darázs.

Számomra ez nagyon érdekes! Amennyiben másokat is érdekel, akkor megosztok Veletek párat ezek közül. A közmondások egyébként öt nyelven vannak ebben a könyvben : magyar, japán, angol, német, francia. Az első négyet általában értem, franciául egy kukkot sem.

Csak azért mondom, hát ha valakit szintén érdekel ez a dolog, akkor nagyon szívesen bepötyögöm más nyelveken is valamelyik topicban, úgy emlékszem voltak rendesen nyelvészkedős topicok.

Engem érdekel. Nagyon. A könyv is, ha betennéd a könyvajánlóba...
Nyelvészkedős a miért nem tudunk rendesen beszélni volt, de nyithatsz újat is ha az jobb. Jut eszembe, a japán és a magyar nyelv közti azonosságot vizsgálja pl. most Sloan kendo mestere is, töltöttünk ki érdekes kérdőíveket ezzel kapcsolatban.
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Könyvajánló, könyvajánló, hol is van az?

Ok, akkor valahol lehetne nyitni egy ilyen közmondásos topicot. Nem lesz ilyen napi pörgős topic, de lehet bele értékes dolgokat pakolni.

Meséljetek már erről a kérdőívről, meg minden, nagyon érdekel.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Ok, akkor valahol lehetne nyitni egy ilyen közmondásos topicot. Nem lesz ilyen napi pörgős topic, de lehet bele értékes dolgokat pakolni.

Itt a könyvajánló...
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 04. 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Az volt a lényege, hogy a magyar és a japán nyelv hogyan jelenít meg, ad vissza különböző hangokat, hangulatokat. Hangfestő és hangutánzó szavak voltak, képekről kellett leírni, mi történik, lehetőleg több féle képpen. Pl. milyen hangot ad a béka, vagy a faág reccsen, ilyenek.
Vissza az elejére
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jé, van Japán topic is... akkor lehet ide (is) írok...

Darling, ne tagadd, hogy előlem menekülsz! Evil or Very Mad Razz Wink
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sloan írta:
Jé, van Japán topic is... akkor lehet ide (is) írok...

Darling, ne tagadd, hogy előlem menekülsz! Evil or Very Mad Razz Wink

nem tagadom Laughing

na meséjjé mán még!
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor leírom ide is... mégiscsak.

Sloan írta:
Sziasztok!

Én meg számítógép elé nem tudok kerülni mostanában. Razz Sad Mindenkinek megvan a maga baja persze. Wink

Szóval Japán... úgy döntöttem, hogy ide írok, aztán akit érdekel, az bekukkant és elolvassa. Nem minden lesz szakmai, de mindegy.

Kezdjük is az elején: (elkezdtem írni egy útinaplót, idézgetek belőle de még koránt sincsen kész...)

Pénteken edzés után az irodában kerítettünk sort az "utolsó vacsorára", és mint minden értelmes magyar, aki japánba készül szusit rendeltünk. Ehető volt, és ráhangolódásnak is megtette. (később Hunor kifejtette, hogy gyenge közepes minőségűnek számított) Reggel egy edzőtársunk elfuvarozott minket a reptérre, ahol a Lufthansával repültünk Frankfurtig... legalábbis ekkor még úgy tudtuk, hogy addig. Onnan Dubai, majd Osaka-Kansai volt az úticél.

A budapesti reptér a legdrágább a világon! Volt 800 forintért is fél literes ásványvíz! Osakában 300-ért vettem két litert... az se egy olcsóság, de azért ez túlzás. A repülőn kaját egyébként nem sokat adtak, egy szendvics meg fél twix volt az adag (ismeritek a viccet Twisted Evil ) de arra az egy órára, amíg odaérsz végül is megteszi.

Frankfurtban a tranzitban ért el az első fuvallata annak a baljós szélnek, ami aztán végül - elég sebesen - elrepített Japánba. Stílusosan hívhatnánk akár kamikaze-nak is, ha nem lenne a szónak repülőgépekkel kapcsolatos olyan értelme is, ami minden jóérzésű éppen felszállni készülő embert elrettent a használatától. Szóval az a bizonyos fuvallat egy Kriszti nevű magyar lány személyében érkezett, aki felhívta a figyelmünket arra az éppen el nem hanyagolható tényre, hogy az általunk épp akkor örömtelien felfedezett Dubai csatlakozásunk mellett 8:00 szerepel... a Delayed oszlopban.

A reptér arrafelé egyébként akkora, mint idehaza egy kisebb város, még vonat is közlekedik a terminálok között, de annyit kell gyalogolni, hogy lejárod a lábad. A D terminálról indult a gép, gondoltuk átvonatozunk oda, aztán majd meglátjuk mi lesz. A váróhoz közeledve megpillantottam egy a környezetéből eléggé kirívó átlátszó üvegkaput, ami kb. annyira illett a reptér elterelésekkel tarkított vasbeton folyosóihoz és a praktikus ámde eléggé puritán termekhez, mint a falusi parasztbácsihoz a nála 3 számmal nagyobb szmoking. Nem is igazán az üvegkapuval volt a gond, hiszen az a hagyományos átlátszó fajtából készült, inkább a belegravírozott logo és a felette virító EMIRATES LOUNGE felirat keltette fel a szemlélődő figyelmét. Ja, és az, hogy minden aranyból volt... vagy legalábbis ezt a hatást keltették eléggé sikeresen. A márványpult - ez az egy nem volt aranyból - mögött helyet foglaló két - mondanom sem kell - aranyszínű ruhát viselő hölgy kedvesen fogadott minket, és bár felvilágosítással nem tudtak szolgálni a csatlakozásunkat illetően, szabadkozóan annyit mondtak, hogy köd van Dubaiban. KÖD, vaze! És ezért le van zárva a reptér. Egyébként meg jöjjünk vissza 2 óra múlva, mert most az első osztályú utasokkal van dolguk. Azért rendes volt, megdobott minket 120 €-val, hogy együnk valamit a várakozás alatt...

Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Más dolgunk nem lévén letelepedtünk egy helyen, aztán horvát utitársunkkal, Denissel és Kriszti nevű ujdonsült barátunkkal (szintén Dubai megállóval Pearthbe készült) felderítettük a repteret. A Dutyifríben 1600 € volt a legdrágább konyak. Nem vettünk... mondjuk egy 120 €-son gondolkodtunk, olyat sem ittam még! Cool

Visszafelé menet kiszúrtam, hogy van közvetlen járat is Osakába, és a kedves aranyszínű Emirates bébik át is bookolták a jegyünket arra, már csak el kellett érni... 20 perc alatt az A terminálról indult... fuss Forest fuss! Odaértünk.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.