Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Japán
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Sloan írta:
hana írta:
:-DDD VAzze ez is csak Veled történhet meg, ecce mész Dubaiba oszt akkor is köd van!!! Razz

Egyébként mért mentetek ilyen fene hosszú úton és mennyi volt a jegy?
Visszafelé azért megnéztük, na arról majd rakok fel saját képeket, be fogtok sz@rni! Laughing

Egyébként persze kiderült, hogy drága Don apánk tanult kollégái jól bírják az angoltot beszíni, és a 'fog' az egy rövid, könnyen megtanulható szó, ellentétben a 'sandstormmal'. Twisted Evil

A jegy így volt a legolcsóbb, azért kerültünk, de a szolgáltatásuk osztályon felüli... mind stewardessekben Wink mind amúgy... pl. érintőképernyős multifunkcionális interaktív videojátékos 100 filmközülválasztós saját kis plazmatévé volt minden üléshez sima turistaosztályon... mindezt 214 ropiért, amitől elvileg csak az Alitalia olcsóbb, de azok meg állandóan sztrájkolnak, így nem vállaltuk a kockázatot.

Én Brithissel mentem, ott is megvolt ez a sima turista osztályon. Azért egy ilyen hosszú útra nem árt. Csak mondom hogy én a BA-nal ugyan ennyiért vettem a jegyet, és csak Londonban kellett átszállnom... Szóval legközelebb nézzétek meg őket is.
na de ne itt offoljunk-e messéjjé amottan Smile
Nem én szerveztem az utat, de legközelebb figyelmébe ajánlom a kollégának azt a lehetőséget is. Egyébként a Lufi tök fapados volt ehhez képest, a fejed felett lévő TV-n adtak le három nem túl nézhető filmet egy tudatzavarban szenvedő nőről (mondjuk ez legalább ötletes volt, úgy egy hét eseményeit élte meg a csaj, de össze vissza jöttek a napok egymás után, meghalt a férje, aztán visszakerült pár nappal korábbra, ahol még élt, aztán másnap már megint halott volt, majd még korábban történtek a dolgok, tökre bedilizett, mire rájött, hogy mi van, végül megpróáblta megmenteni, de persze nem jött öszze... legalább eredeti ötlet), egy hisztis szakácsnőről (No Reservations) és a Pókember x+1. része. Legalább piát hoztak elég gyakran.
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Darling, igazán érdekfeszítő, hogy milyen filmek mentek, de hallhatnánk valami konkrétabbat is? Very Happy
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Darling, igazán érdekfeszítő, hogy milyen filmek mentek, de hallhatnánk valami konkrétabbat is? Very Happy
Neked semmi se jó? Evil or Very Mad Razz

Konkrétan baromi zajos, nem lehet aludni, és k... hosszú az út, de ezt úgyis tudod!

Japánba megérkezve egyébként egy teljesen más világ fogadott. Mivel ugye volt 20 percünk a gépet elérni, és ez épp hogy csak sikerült, a csomagjaink sajnos nem tudták tartani velünk a lépést... így ott áltunk Osakában fejenként egy hátizsákkal, meg egy laptoppal. Ráadásul reggel nyolckor, délután fél hat helyett, és a busz, ami Ozuba vitt hatra jött értünk... Még a hídon elénk jött egy egyenruhás hölgy a neveinket lobogtatva egy papíron... el nem tudtuk képzelni, hogy mit akarhat. Ő udvariasan közölte, hogy a csomagjaink nem jöttek velünk, ezért fáradjunk a 'baggage claim' feliratú pulthoz majd odalennt, és ott elintézik, hogy utánunk szállítsák őket. Hihetetlen! Még ki sem szálltál a repülőből, és máris megoldották a problémádat... máshol ha nem anyázol órákat, akkor rád se hederítenek! Egyébként azért nem ment olyan simán a dolog, mert japó barátaink eléggé értetlenek, pláne ha az angolt kell beszélni, és nem nagyon fogták fel, hogy 5ünknek 4 dobozban vannak a kardjaink, és nem tudjuk, hogy melyikben kié, mert tök egyforma minden doboz... amíg végre megmagyaráztuk, hogy mindegy kinek melyiket írják fel, eltelt egy fél nap. Utána azonban újabb kellemes meglepetés ért. Öten cammogtunk a határellenőrző ablakok felé, ahol 3 alkalmazott várt minket, de mikor meglátták, hogy milyen sokan vagyunk! munkába állítottak egy negyediket is! Azért nem ötöt, mert addigra egyikünk már át is ért a túloldalra. Kemény! Az arabok kicsit másképp működtek hazafelé Laughing

Sebaj, Hunor kiszúrta a szintén ugyanoda igyekvő finn barátunkat Pasit, és kis csapatát, akik úgy döntöttek bemennek a városba, ha már úgyis van pár óránk, és Denissel csatlakoztunk hozzájuk. Egyedül nem lett volna bölcs dolog, hiszen a vonatok-metrók rendszerében csak eltévedni lehet, mást nem nagyon egy gaidzsinnak. Szerencsére Pasi rutinos Japánjáró volt, és elkalauzolt minket az úton.
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sloan írta:
hana írta:
Neked semmi se jó? Evil or Very Mad Razz

Konkrétan baromi zajos, nem lehet aludni, és k... hosszú az út, de ezt úgyis tudod!

Japánba megérkezve egyébként egy teljesen más világ fogadott. Mivel ugye volt 20 percünk a gépet elérni, és ez épp hogy csak sikerült, a csomagjaink sajnos nem tudták tartani velünk a lépést... így ott áltunk Osakában fejenként egy hátizsákkal, meg egy laptoppal. Ráadásul reggel nyolckor, délután fél hat helyett, és a busz, ami Ozuba vitt hatra jött értünk... Még a hídon elénk jött egy egyenruhás hölgy a neveinket lobogtatva egy papíron... el nem tudtuk képzelni, hogy mit akarhat. Ő udvariasan közölte, hogy a csomagjaink nem jöttek velünk, ezért fáradjunk a 'baggage claim' feliratú pulthoz majd odalennt, és ott elintézik, hogy utánunk szállítsák őket. Hihetetlen! Még ki sem szálltál a repülőből, és máris megoldották a problémádat... máshol ha nem anyázol órákat, akkor rád se hederítenek! Egyébként azért nem ment olyan simán a dolog, mert japó barátaink eléggé értetlenek, pláne ha az angolt kell beszélni, és nem nagyon fogták fel, hogy 5ünknek 4 dobozban vannak a kardjaink, és nem tudjuk, hogy melyikben kié, mert tök egyforma minden doboz... amíg végre megmagyaráztuk, hogy mindegy kinek melyiket írják fel, eltelt egy fél nap. Utána azonban újabb kellemes meglepetés ért. Öten cammogtunk a határellenőrző ablakok felé, ahol 3 alkalmazott várt minket, de mikor meglátták, hogy milyen sokan vagyunk! munkába állítottak egy negyediket is! Azért nem ötöt, mert addigra egyikünk már át is ért a túloldalra. Kemény! Az arabok kicsit másképp működtek hazafelé Laughing

Sebaj, Hunor kiszúrta a szintén ugyanoda igyekvő finn barátunkat Pasit, és kis csapatát, akik úgy döntöttek bemennek a városba, ha már úgyis van pár óránk, és Denissel csatlakoztunk hozzájuk. Egyedül nem lett volna bölcs dolog, hiszen a vonatok-metrók rendszerében csak eltévedni lehet, mást nem nagyon egy gaidzsinnak. Szerencsére Pasi rutinos Japánjáró volt, és elkalauzolt minket az úton.

James Clavell-nak van egy regénye, aminek az a címe, hogy Gajdzsin. Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, Darling, mesélj hát, ez még csak a kezdet. Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 02. 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor mesélek én egy kicsit, mert Sloan útinaplója kicsit sokáig készülődik.

Szóval újabb két hét Japánban.

Az útról, a finnekről, az erős ember csapatról és a belépésről majd később, egyelőre a Naritán húzogatom kétszáz százalékos mosollyal a bőröndömet, hogy nicsak, hát újra itt.

Két éjszakát töltöttem Tokióban egy magyar barátomnál, első éjjel csak aludtam, második nap elmentünk Nipporiba, ahol egy naaagy nagy temető van, többek között a Tokugava sógunátus családi síremlékei.

Erről majd teszek be képeket a Temetős topicba. A temetőben egyébként sok macska él. Nagyon édesek, és bármikor eltűrik, hogy egy kicsit kényeztesd isteni személyüket. Ottjártunkkor egy bácsi a vörös avarban hempergő nagy vörös cicát fényképezte. Smile

Ezután átsétáltunk a Tokiói Nemzeti Múzeumban, útközben találtunk egy nagyon régi szaké főzdét. Minden úgy volt, mint 100-150 évvel ezelőtt. Nagyon izgalmas volt látni, régi számlakönyvek, abakusz, tollak, régi szakésüvegek. És az a gyönyörű faház, szintén nagyon öreg. Csodaszép, és képes egy kicsit átadni azt a hangulatot, amilyen a régi Japán lehetett. Pontosabban a régi Tokió.

A múzeumba menet láttuk a hajléktalanokat is, Tokióban azért van belőlük egy pár. Ők rendezett sorokban ültek, vagy éppen egy másik sorban álltak a téli napsütésben ( Japánban enyhe a tél, gyakorlatilag olyan, mint nálunk egy meleg ősz) az ételosztásra várva. Sem a viselkedésük, sem az öltözékük nem jelezte egyértelműen, hogy ők hajléktalanok.

A múzeum hatalmas. Nem csak Japán történelmi emlékeit őrzi, hanem pl. én itt láttam először egy több mint 3000 éves egyiptomi múmiát. Bejárásához egy alkalom, és egy nap semmiképpen nem elég. Valóban csodálatos történelmi emlékeket halmoztak itt fel, a festményektől elkezdve, a kézműves dolgokon át a ruhákig.

A kardok. Nos igen, a kardok után tulajdonképpen már semmit nem akarsz látni, de lehet, hogy én elfogult vagyok etéren.

Harmadnap lementem Hamamatsuba, meglátogatni a barátaimat. Két éjszakát töltöttem ott, ahol is volt alkalmam megismerkedni a Hamamatsu Grand Hotellel. Szép. Wink

Hamamatsuból Kiotóba mentem, ahol három napot töltöttem egy barátommal. Kiotó csodálatos és gyönyörű, és teljesen más hangulat, mint Tokió vagy Hamamatsu vagy Nagoya. Kiotó az Kiotó. Azt hiszem, ezt egy tursita talán nem is érzi. Kiotóban megnéztünk pár fontos templomot ( mind a 4000et végig nézni kicsit húzós lenne) ezekről is majd mesélek.

Kiotóból egy napos kirándulást tettünk Narába. Narának az a különlegessége hogy mintegy 1200 szelíd őzike él ott. Az őzek szabadon mászkálnak minden felé amerre nekik tetszik, és ha valami csörög a kezedben, vagy a zsebedben, tuti, hogy odamennek érdeklődve dugdosva az orrukat. Ha nem vigyázol, kiveszik a kezedből a szendvicset, csokit, bármit. Azt hiszem elmondhatjuk, hogy elég közvetlenek, némelyek szerint egyenesen szemtelenek, de szerintem ez túl erős jelző az édes kis őzekre. Wink

Mindenesetre elég érdekes látvány, amikor 10-15 őzike szalad utánad, (már ha te éppen futásra veszed a dolgot) mindaddig amíg a kezedben tartott őzcsemegéből van egy darabka is. Laughing

A narai templom a Toda-ji

Belülről

Nem tudom mennyire látszik, de Ő egy nagyon nagy Buddha.

Nara egyébként egy kínai mintára épített ( tehát az utcák teljesen szabályosan párhuzamosan lettek kialakítva) csendes kisváros. Amit az őzek uralnak.

Templomnézésben és őzetetésben kifáradva, betértünk a Nara Hotelbe, ami egy több száz éves ennél fogva tradicionálisnak mondható hotel. Az étterem is természetesen nagyon szép. Néha a japán császári család is megszáll itt, ezen alkalmakkor készült fotók láthatók a hotel folyosójának falán az étterembe menet. Kipróbáltam az éttermet, amelyet néha a japán császár is megtisztel.
Finom volt. Mr. Green

Most mennem kell. Később visszatérek. Cool
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 02. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Most mennem kell. Később visszatérek. Cool

remélem nekem vadászod elő azt a "bizonyos használatit".. Rolling Eyes Mr. Green Embarassed
Vissza az elejére
tasman_devil
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 02. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még még méééég!!!

Sloan & Hana ! Több leírást.... Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM MSN Messenger
hanga
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 24. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imádom Japánt
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 28. 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanga írta:
imádom Japánt

megtudhatjuk a vonzódásod okát is?
Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 28. 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd nyaggatom Sloant, addig az egyesületünk honlapján tudtok képet nézni, és olvasni.
Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 17. 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vmelyikőtök emlegetett vmikor vmi hűdenagyonjó japán nyelvkönyvet(?). megkaphatnám az adatait?
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 17. 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
vmelyikőtök emlegetett vmikor vmi hűdenagyonjó japán nyelvkönyvet(?). megkaphatnám az adatait?

Very Happy japánul akarsz tanulni?

Az attól függ. Milyen embernek kell? Tanult már valaha japánul, mihez akar tanulni stb. Smile
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 17. 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Lon írta:

Very Happy japánul akarsz tanulni?

Az attól függ. Milyen embernek kell? Tanult már valaha japánul, mihez akar tanulni stb. Smile

animékat nézve megferdült már a fejemben, érdekes lenne Wink

fiatalnak Smile. nem, asszem, most kezdte volna(?), csak mindenféle okok miatt nem tud eljárni.öööö mihez? hát gondolom, csak azért, m rájött, h meg akar tanulni Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 17. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aha. Hát én azt mondom, hogy a japán nem egy olyan nyelv, amit egyedül meg lehet tanulni, de ez a könyv minden képpen érdekes lesz a számára.

hm, most látom hogy a címlap nincs lemásolva. Mindegy ISBN számot tudok mondani, meg felajánlani hogy lemásoltatom neki.

ISBN 963 9063 312 Kiadó TÁROGATÓ Bt. 1021 Bp, Tárogató út 10. Tel/fax.: 200-7429

98-ban adták ki másodjára

egyébként meg Japán Alapítvány. Bár én sose jártam ott, de meglehet, hogy segítőkészek.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
6 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.