Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Tavasz / kikelet / rügyfakadás / kezdet...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
Xifu írta:
olvastam itt egy mondatot valahol, de most már nem találom Embarassed - végülis mindegy no
csak erről a mondatról jutott eszembe egy régi film (1981-es) A tűz háborúja, ami az ősember idejében játszódik.
ismertető: "Ulam törzsét megtámadják a neandervölgyiek, s csaknem teljesen kipusztítják. Elvesztik legnagyobb kincsüket is: a tüzet. A törzs három tagja új tűz kalandos keresésére indul. Kiszabadítanak a kannibálok kezéből egy lányt, Ikát, s tőle megtudják a tűzcsinálás titkát. Egyikük, Noah beleszeret Ikába, s együtt térnek vissza Ulam törzséhez." (Interaktív filmkatalógus)
Kedvelem ezt a filmet, és leginkább azért, mert jó szereplőkkel - akik részben olyan ősembereket játszanak, akiknél még a beszéd sem alakult ki - nagyon jól mutatja be az érzelmeket, és azok fejlődését.

Azt én is láttam! Szenzációs film!

nos én sajnos azt hiszem nem láttam... ha láttam biztosan elaludtam mert nem rémlik...
ez a nyamvadt net állandóan bont....

én nem olvastam a bibliát el... csak felnyitom olykor .... és annak mindig van értelme...

nem is akármilyen.
aktuális.
3 évente kb 1x 2x

de ádám és éva akkor is az első volt... Smile hehehe és az elejéről beszéltünk azért idéztem fel őket Smile

a többi már nem borda... Smile
viccet félretéve nekem a monogamia jön be ezért inkább azt képzelném el alapnak... de mint mondtam van ahol indokolt a több nejűség...

majdnem többnejűjéget írtam

Laughing Laughing Laughing
pedig ott épp nagy lehet a forróság Smile
nem kérnék belőle. még ha elvileg eltudom képzelni milyen jól is funkcionálhat.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:

istenben? hmm.. igen.tudom hogy van Smile
csak épp ... mindegy ... nekünk itt a földön kell boldogan élni és érni Smile

egy ádámban sok évával vagy egy évával ?
nekem a monogám ádám szimpatikusabb. sokkal... Smile

Szia Szürke!

Nekem is szimpatikusabb az egy Éva (vagy más nevű Wink ). De kérlek, hogy az Istenben hinni és a Bibliában leírtakat szó szerint venni dolgot ne keverd össze Wink.
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
szürke írta:

istenben? hmm.. igen.tudom hogy van Smile
csak épp ... mindegy ... nekünk itt a földön kell boldogan élni és érni Smile

egy ádámban sok évával vagy egy évával ?
nekem a monogám ádám szimpatikusabb. sokkal... Smile

Szia Szürke!

Nekem is szimpatikusabb az egy Éva (vagy más nevű Wink ). De kérlek, hogy az Istenben hinni és a Bibliában leírtakat szó szerint venni dolgot ne keverd össze Wink.

most írtam, hogy sajnos még soha nem olvastam el.
csúnya dolog de nem volt türelmem hozzá soha...
istent nem hiszem... tudom.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:

Pedig érdemes a Bibliát olvasni. De nem úgy hogy: "hm, fellapozom valahol, oszt elolvasom!" Ha elkezded, akkor mindenképpen el kell olvasni az utalásokat is, meg kell tanulni a jelképrendszerét, hogy meg tudd érteni. Pl. ha már Mózes I. könyvéről beszéltünk: a "megismerni" szócska annyit jelent: "szeretkeztek" Laughing

Hozzáértő segítséggel jó olvasni, de mivel már van Internet, jobb ha online Bibliát olvasol. Sokkal egyszerűbb, keresni is, ugrálni is. Sok helyen találsz jó magyarázatokat.

A többnejűség sem olyan, amilyennek gondolod! Laughing A többnejűségben legtöbbször a feleségek között van egy kiemelt feleség aki kiosztja a többiek közt a munkát, talán még az aktuális ágyast is ő választja. Nem olyan biztos, hogy x. feleségnek jó lenni, nem beszélve a háremekről. Azok tagjai elégé meg voltak (vannak) fosztva alapvető szabadságjogaiktól, s a nők közt jelen van a biszexualitás is Shocked arra az esetre, ha nem tudja kivárni, hogy újból rá kerüljön sor? Smile Legalább is én így emlékszem olvasmányaimra. Smile
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
szürke írta:

Pedig érdemes a Bibliát olvasni. De nem úgy hogy: "hm, fellapozom valahol, oszt elolvasom!" Ha elkezded, akkor mindenképpen el kell olvasni az utalásokat is, meg kell tanulni a jelképrendszerét, hogy meg tudd érteni. Pl. ha már Mózes I. könyvéről beszéltünk: a "megismerni" szócska annyit jelent: "szeretkeztek" Laughing

Hozzáértő segítséggel jó olvasni, de mivel már van Internet, jobb ha online Bibliát olvasol. Sokkal egyszerűbb, keresni is, ugrálni is. Sok helyen találsz jó magyarázatokat.

A többnejűség sem olyan, amilyennek gondolod! Laughing A többnejűségben legtöbbször a feleségek között van egy kiemelt feleség aki kiosztja a többiek közt a munkát, talán még az aktuális ágyast is ő választja. Nem olyan biztos, hogy x. feleségnek jó lenni, nem beszélve a háremekről. Azok tagjai elégé meg voltak (vannak) fosztva alapvető szabadságjogaiktól, s a nők közt jelen van a biszexualitás is Shocked arra az esetre, ha nem tudja kivárni, hogy újból rá kerüljön sor? Smile Legalább is én így emlékszem olvasmányaimra. Smile

khmm, azért az nem lehet olyan rossz... Very Happy

Mondjuk - amennyire meg én emlékszem - annyira nem is bánták ezek a hölgyek, hogy bizonyos jogaik korlátozva vannak, mert minden földi jónak bővében voltak. De persze, van, amit semmi sem pótolhat...
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

...

khmm, azért az nem lehet olyan rossz... Very Happy

Mondjuk - amennyire meg én emlékszem - annyira nem is bánták ezek a hölgyek, hogy bizonyos jogaik korlátozva vannak, mert minden földi jónak bővében voltak. De persze, van, amit semmi sem pótolhat...

Csak nem jártál ilyen helyen? Laughing Végül is, elképzelhető a boldogság valódi jelenléte. Sok Nő rendkívül kevéssel beéri, igénytelen. Confused Van is egy könyv, amiben egy magyar nő leírta hogy feleségül ment egy arab sejkhez, s x. felesége lett. Nem tudom a könyv címét, de már sokszor gondoltam rá, el kéne olvasni. Smile
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok!

Ma több jelét is megtaláltam a tavasznak az erdőben..... virágzik az odvas keltike, az ibolya, kéknefelejcs, saláta boglárka... és egy akácosban sárga nárciszt is találtam.... Ez utóbbit aztán nem tudtam, hogy hogyan került oda, míg egy öreg bácsi el nem mesélte, hogy a második világháború után az erdőnek azon a részén katonatemető volt.....
Hát ez nagyon szomorú, hogy erre, csak ez az egyetlen tő sárga nárcisz emlékeztet bennünket....

Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Szervusztok!

Ma több jelét is megtaláltam a tavasznak az erdőben..... virágzik az odvas keltike, az ibolya, kéknefelejcs, saláta boglárka... és egy akácosban sárga nárciszt is találtam.... Ez utóbbit aztán nem tudtam, hogy hogyan került oda, míg egy öreg bácsi el nem mesélte, hogy a második világháború után az erdőnek azon a részén katonatemető volt.....
Hát ez nagyon szomorú, hogy erre, csak ez az egyetlen tő sárga nárcisz emlékeztet bennünket....

jajj de szépek:)
én tegnap egy gyönyörú aranyeső mellett haladtam el hazafeléjövet...
Vissza az elejére
annick
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépek a képek.
Én egy bájos tavaszi verset hozok:

Szabó Lőrinc:
Tavasz

„Mi az?” - kérdezte Vén Rigó.
„Tavasz” - felelt a Nap.
„Megjött?” - kérdezte Vén Rigó.
„Meg ám!” - felelt a Nap.

„Szeretsz?” - kérdezte Vén Rigó.
„Szeretlek!” - szólt a Nap.
„Akkor hát szép lesz a világ?”
„Még szebb és boldogabb!”
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Radnóti Miklós: Március

Lúdbőrzik nézd a tócsa, vad,
vidám, kamaszfiús
szellőkkel jár a fák alatt
s zajong a március.
A fázós rügy nem bújt ki még,
hálót se sző a pók,
de futnak már a kiscsibék,
sárgás aranygolyók.

forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 25. 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok!

Látjátok ezért szeretm én ezt a HarmoNet Fórumot.... sohasem lehet ragaszkodni egy topikcímen belül, hogy mindenki csak kizárólag a címben megjelölt témához szóljon hozzá, mert egyébként mindenki másként él meg mindent.... Ebből fakadóan aztán a vélemények szerteágazóak, mert ugye a Tavasz is nagyon sokféleséget jelenthet a számunkra. Én nagyon rendjének valónak tartom, hogy ide aranyos kis versikék is felkerülnek, gazdagítva a tavasszal kapcsolatos érzelmeink körét....Én úgy gondolom, hogy a színes és szerteágazó hozzászólások kapcsán nincsennek a topikok szétoffolva és leginkább az én jelenlegi hozzászólásom lehet egy nagy OFF, de ezt meg azért most tisztelettel kérném, hogy ha lehet maradjon itt, ahol leírtam. Ezt is és a hozzászólásokat is köszönöm. Most már egyre gyakrabban fogok tudni hozni tavaszi képeket....

József Attila: Tavasz van! Gyönyörű!

Tavasz van, tavasz van, gyönyörű tavasz,
a vén Duna karcsú gőzösökre gondol,
tavasz van! Hallod-e? Nézd, hogy karikázik
mezei szagokkal a tavaszi szél.

Jaj, te, érzed-e? Szerető is kéne,
friss, hóvirághúsú, kipirult suhanás.
Őzikém, mondanám, ölelj meg igazán!
Minden gyerek lelkes, jóízű kacagás!

Tavasz van, gyönyörű! Jót rikkant az ég!
Mit beszélsz? korai? Nem volt itt sose tél!
Pattantsd ki a szíved, elő a rügyekkel -
a mi tüdőnkből száll ki a tavaszi szél!

Zsiborás Zsuzsa és Sebestyén Gábor előadásában
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 25. 06:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Szervusztok!

Látjátok ezért szeretm én ezt a HarmoNet Fórumot.... sohasem lehet ragaszkodni egy topikcímen belül, hogy mindenki csak kizárólag a címben megjelölt témához szóljon hozzá, mert egyébként mindenki másként él meg mindent.... Ebből fakadóan aztán a vélemények szerteágazóak, mert ugye a Tavasz is nagyon sokféleséget jelenthet a számunkra. Én nagyon rendjének valónak tartom, hogy ide aranyos kis versikék is felkerülnek, gazdagítva a tavasszal kapcsolatos érzelmeink körét....Én úgy gondolom, hogy a színes és szerteágazó hozzászólások kapcsán nincsennek a topikok szétoffolva és leginkább az én jelenlegi hozzászólásom lehet egy nagy OFF, de ezt meg azért most tisztelettel kérném, hogy ha lehet maradjon itt, ahol leírtam. Ezt is és a hozzászólásokat is köszönöm. Most már egyre gyakrabban fogok tudni hozni tavaszi képeket....

....

Aranyos ez a szösszeneted, de itt történetesen célt téveszt...
Néha nem árt a topikindító hozzászóláshoz elzarándokolni... Segítek Wink Smile
Lady_Zed írta:
Jól láttam, hogy a tavasznak még nincs topikja? Ha nem vettem volna észre, akkor bocsánat a duplikálásért Rolling Eyes
Jöhet ide minden: vers, képek, gondolatok, érzések, zsongások...szóval bármi!

... és ha Lady Zed meghatározását szó szerint vesszük, ez az eszmefuttatás sem OFF! Very Happy

Szóval: éljen a Tavasz versben, zenében, képekben... az illataira még várni kell (már úgy értem, technikailag, itt a topikban...)
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 25. 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm kedves Sieglinde!

WOW! Akkor minden rendben...legyen szép Tavaszod....
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 25. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a Tavasz pillanatai.....

Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 26. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A képekhez csak annyit, hogy nálunk nagyon ritka a mókus és életemben most sikerült először fotóznom....ezért számomra nagyon értékesek ezek a képek....
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
8 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.