Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Tavasz / kikelet / rügyfakadás / kezdet...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gyöngyvirág
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Gyöngyvirág írta:
"találkoztam néhány fotómmal másfajta Fórumon"
forsterh

Úgy érted, hogy "ellopták" őket?

"Az én szavaim csak annyira sokat sejtetőek, mint a Te általad avatarként használt képed..."
forsterh

Na, a végén még kiderül, hogy értjük egymást??? Wink

Nos a válaszaim most nagyon egyformára sikeredtek. Igen és igen....

Igen és igen közt is van különbség.Ezek is egyformának látszanak. Első ránézésre. Mégsem azok, mert a második után van négy apró pontocska.
(Óh, és azt hiszem rájöttem mire való az előnézet és az idézet kocka!)
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez így van az ember folyamatosan tanul.... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Na jól van, sikerült, és még ide is értem időben.....
Szóval a Charlie jól van, bár kissé hűvösnek találja Ő is a jelenlegi időjárást és ezért a csőrét a tollai közé rejtve melengeti.... nagyon várja már a párját, hogy megérkezzen és ezzel értelmet adjon a várakozásának....ezt mindig megkönnyezem, az állatoknak ezt a feltétel nélküli bízását a társukba, hogy meg fog érkezni... huuuuuuhhhh ez egy olyan dolog amiből mi emberek is nagyon sok erőt meríthetünk.....

Megható képek, s gondolatok. Sokszor hasonlítjuk az állatok viselkedését a miénkhez, illetve fordítva, az emberekét az állatokhoz. Azt mondjuk, az állatok ösztönből cselekszenek, érzelmek nélkül. De mégis hajlunk rá, hogy érzelmeket adjunk emberinek tűnő viselkedés-formáknak (Nem értek vele egyet, szerintem igenis élnek érzelmi életet az állatok is, de most nem erről beszélek). Ráadásul ahány állat, annyiféle viselkedés. Tulajdonképpen úgy látom, az ember hajlamos épp olyan állatra hivatkozni, akinek viselkedése a saját életmódját igazolja. Pl. az ember is monogám, egy társat választ magának egy életre, mint a gólya és sok más madár, agykapacitástól függetlenül! De ahogy vannak kultúrák, ahol a többnejűség elfogadott, úgy vannak az állatvilágban is több nőstényt tartó bikák is. Én is sokat gondolkodom rajta, s beszélgetünk sokat erről barátommal, hogy vajon eredetileg az ember melyik kategória?
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyöngyvirág írta:
"találkoztam néhány fotómmal másfajta Fórumon"
forsterh

Úgy érted, hogy "ellopták" őket?

"Az én szavaim csak annyira sokat sejtetőek, mint a Te általad avatarként használt képed..."
forsterh

Na, a végén még kiderül, hogy értjük egymást??? Wink

Kedves Forsterh! Jók a képeid. Ellopták? Szemét dolog, de hát ez van. Ráadásul ha már egyszer feltetted az internetre, nem tudsz ellene semmit tenni. Talán kinyomtatva, keretben, kiállításon... Bár ott is ellophatják Laughing. Van fotós barátom, aki nagyon örülne neki, ha olyan szuper képei lennének, hogy el akarnák azokat lopni. Laughing A nem tökéletes képek valahogy nem kellenek senkinek. Wink
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
Én is sokat gondolkodom rajta, s beszélgetünk sokat erről barátommal, hogy vajon eredetileg az ember melyik kategória?

És egy sárkány melyik kategória??? Twisted Evil
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
Bókember írta:
Én is sokat gondolkodom rajta, s beszélgetünk sokat erről barátommal, hogy vajon eredetileg az ember melyik kategória?

És egy sárkány melyik kategória??? Twisted Evil

A sárkány egyedül él! Mondhatnám magányosan, de nem igaz, inkább úgy mint az igazi sárkányok: Jó szívű, figyelmes, óvó, védő, mégis vannak akik nem értik meg, s sárkányölőként ellene fordulnak! Ezért csak óvatosan és figyelmesen léphet ki föld alatti odújából.... kicsit bókolni Wink
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:

Megható képek, s gondolatok. Sokszor hasonlítjuk az állatok viselkedését a miénkhez, illetve fordítva, az emberekét az állatokhoz. Azt mondjuk, az állatok ösztönből cselekszenek, érzelmek nélkül. De mégis hajlunk rá, hogy érzelmeket adjunk emberinek tűnő viselkedés-formáknak (Nem értek vele egyet, szerintem igenis élnek érzelmi életet az állatok is, de most nem erről beszélek). Ráadásul ahány állat, annyiféle viselkedés. Tulajdonképpen úgy látom, az ember hajlamos épp olyan állatra hivatkozni, akinek viselkedése a saját életmódját igazolja. Pl. az ember is monogám, egy társat választ magának egy életre, mint a gólya és sok más madár, agykapacitástól függetlenül! De ahogy vannak kultúrák, ahol a többnejűség elfogadott, úgy vannak az állatvilágban is több nőstényt tartó bikák is. Én is sokat gondolkodom rajta, s beszélgetünk sokat erről barátommal, hogy vajon eredetileg az ember melyik kategória?

Szervusz Bókember!

WOW( Ez a választott nicknevednek szólt) Nos igen. Az ember az állatokhoz hasonlóan az ököljog evolúciós társadalmán nőtt fel.... A legerősebb hím erejéhez mért mennyiségű nőstényt birtokolt és saját legéletrevalóbb magjait örökítette a lehető legszélesebb körben....Ezzel szemben az emberi társadalom a monogám életmód mellett tört lándzsát, ami ugye rögtön látszik, hogy az ember biológiájával tökéletesen szembe megy, mert nem az evolúció által belénk kódolt gének figyelembevételével lett megállapítva.....Azért van még egy-két hely a Földön ahol az ősi gének parancsa érvényesül.. az afrikai szavannák népe, az arabok és az esőerdők még alig felfedezett indián törzsei jól példázzák az ember küldetését......polygámia az ami az emberi fajt élteti és az un. intelligencia az, ami a jövőnket genetikailag sírba teszi.....
Nem kívánom jobban kifejteni, akit érdekel olvasson utána a főemlősök életmódjának.....
Amit pedig a társadalom elvárásaként megalkotott házassági törvények szabnak meg, nos azt akkor lehet értelmezni és lehet köpködni, hogy most ki viselkedik emberhez méltóan, az aki a genetikailag kódolt természetes üzenetek szerint él, vagy az akinek az IQ-ja az egekben szálldos....

A hozzászólás legutóbb forsterh által 2010. 03. 18. 14:05-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
forsterh írta:
Na jól van, sikerült, és még ide is értem időben.....
Szóval a Charlie jól van, bár kissé hűvösnek találja Ő is a jelenlegi időjárást és ezért a csőrét a tollai közé rejtve melengeti.... nagyon várja már a párját, hogy megérkezzen és ezzel értelmet adjon a várakozásának....ezt mindig megkönnyezem, az állatoknak ezt a feltétel nélküli bízását a társukba, hogy meg fog érkezni... huuuuuuhhhh ez egy olyan dolog amiből mi emberek is nagyon sok erőt meríthetünk.....

eredetileg monogám. szerintem. egy élet egy szerelem...
már ha az igaz szerelemre talál amiben mindketten egymás és ezen keresztül saját örömükre is ki tudnak teljesedni... és/ nem vagy be Smile Embarassed

persze ha az ember melléfog... és nem az igaz gyümölcsöt szakajtotta.. vagy kiderült róla megrohadt a gyomrában mert láthatatlanul stikkes volt... mondjuk mérgező... akkor belehal... velehal és ha újra képes felépíteni magát és szerencséje van mert nagyobb rutinnal képes kivárni és felismerni az igazi aranyalmát Smile szólószőlőt... csengő barackot Smile
nos az igazi csodát.. akkor megint visszakapja az életét .. az igazi életét .. mert az élet értelme az együttérés...-többek között- szerintem az ember alapvetően társas lénynek teremtetett...
ha magányra teremtetett volna miért készül társ az oldalbordájából... ?
csakis egymás örömhozóinak?
sokkal többért..... sokkal sokkal többért.
szerintem az ember monogám kategória csak elsatnyult és türelmetlenné... vadászösztönállattá lett útközben... tisztelet a kivételnek.... -szerintem-
plussz nem szabad elfelejteni adott országokban a természet is rásegített a szokásokra.... nemcsak az anyatermészet.. az emberi háborús-életfenntartó természet is... stb...
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel itt volt 3 pont kell ide írnom valamit...
Szóval kedves szürke ! Az ember eredetileg polygám volt, aztán ide süllyedtünk vagy emelkedtünk, kinek-kinek világnézete és lelki világa szerint......
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Szóval kedves szürke ! Az ember eredetileg polygám volt, aztán ide süllyedtünk vagy emelkedtünk, kinek-kinek világnézete és lelki világa szerint......

hehehe...
ádám és éva mono .Smile

hány oldalbordáját bűvölték asszonnyáSmile ?
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
forsterh írta:

hehehe...
ádám és éva mono .Smile

Jaaaaajjjj!!!! És ebben Te hiszel????
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
forsterh írta:

hehehe...
ádám és éva mono .Smile

Ádám és Éva poligám is lehetett, mert ha jól meggondolod, nem is volt több nő, de több férfi se! Laughing Nem beszélve arról, hogy Ádám és Éva jelképek, és nem konkrétan 2db. ember. Mert gyerekeinek honnan lettek feleségeik? Shocked. Ráadásul sorozatosan beltenyészet lett volna az ember, már ha szó szerint vennénk a Bibliát.

"1. Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, a ki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól.
2. És ismét szűlé annak atyjafiát, Ábelt. És Ábel juhok pásztora lőn, Kain pedig földmívelő."

...
"16. És elméne Kain az Úr színe elől, és letelepedék Nód földén, Édentől keletre.
17. És ismeré Kain az ő feleségét, az pedig fogada méhében, és szűlé Hánókhot. És építe várost, és nevezé azt az ő fiának nevéről Hánókhnak.
18. És lett Hánókhnak fia, Irád: És Irád nemzé Mekhujáelt: Mekhujáel pedig nemzé Methusáelt, és Methusáel nemzé Lámekhet.
19. Lámekh pedig vett magának két feleséget: az egyiknek neve Háda, a másiknak neve Czilla.
20. És szűlé Háda Jábált. Ez volt atyjok a sátorban-lakóknak, és a barompásztoroknak."

Mózes I. könyve, 4. rész

A további ősöknek - akiket említ a Biblia - mindenkinek sok felesége volt! És akár 1000 évig is éltek!

Óvatosan a Biblia olvasatokkal! Idea

Hogy az ember mi volt eredetileg, csak abból gondoljuk, hogy hogy élnek a főemlősök most, illetve abból az elszigetelt néhány ismert törzsből, akik még megtartották több ezer éves hagyományaikat.

Hogy most mivé lett? Amivé az egyes vallások, helyi hagyományok, közerkölcs, megélhetési körülmények és persze a jog alakították. Smile.

A hozzászólás legutóbb Bókember által 2010. 03. 18. 18:04-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
szürke írta:
forsterh írta:

hehehe...
ádám és éva mono .Smile

Jaaaaajjjj!!!! És ebben Te hiszel????

istenben? hmm.. igen.tudom hogy van Smile
csak épp ... mindegy ... nekünk itt a földön kell boldogan élni és érni Smile

egy ádámban sok évával vagy egy évával ?
nekem a monogám ádám szimpatikusabb. sokkal... Smile
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

olvastam itt egy mondatot valahol, de most már nem találom Embarassed - végülis mindegy no
csak erről a mondatról jutott eszembe egy régi film (1981-es) A tűz háborúja, ami az ősember idejében játszódik.
ismertető: "Ulam törzsét megtámadják a neandervölgyiek, s csaknem teljesen kipusztítják. Elvesztik legnagyobb kincsüket is: a tüzet. A törzs három tagja új tűz kalandos keresésére indul. Kiszabadítanak a kannibálok kezéből egy lányt, Ikát, s tőle megtudják a tűzcsinálás titkát. Egyikük, Noah beleszeret Ikába, s együtt térnek vissza Ulam törzséhez." (Interaktív filmkatalógus)
Kedvelem ezt a filmet, és leginkább azért, mert jó szereplőkkel - akik részben olyan ősembereket játszanak, akiknél még a beszéd sem alakult ki - nagyon jól mutatja be az érzelmeket, és azok fejlődését.
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 18. 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
olvastam itt egy mondatot valahol, de most már nem találom Embarassed - végülis mindegy no
csak erről a mondatról jutott eszembe egy régi film (1981-es) A tűz háborúja, ami az ősember idejében játszódik.
ismertető: "Ulam törzsét megtámadják a neandervölgyiek, s csaknem teljesen kipusztítják. Elvesztik legnagyobb kincsüket is: a tüzet. A törzs három tagja új tűz kalandos keresésére indul. Kiszabadítanak a kannibálok kezéből egy lányt, Ikát, s tőle megtudják a tűzcsinálás titkát. Egyikük, Noah beleszeret Ikába, s együtt térnek vissza Ulam törzséhez." (Interaktív filmkatalógus)
Kedvelem ezt a filmet, és leginkább azért, mert jó szereplőkkel - akik részben olyan ősembereket játszanak, akiknél még a beszéd sem alakult ki - nagyon jól mutatja be az érzelmeket, és azok fejlődését.

Azt én is láttam! Szenzációs film!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
7 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.