Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kezdő szülők
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 21. 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Szerintem tök egyszerű dolgoról van szó: a pici baba egyedül védtelen, tehát folyamatosan vigyázni kell rá. Aki vigyáz rá, az az anyja, tehát a baba rögtön szól, ha nincs vele a mama, hiszen nélküle védtelen, kiszolgáltatott. A természeti népeknél a baba minden percét az anyjával tölti, mint ahogy az állatok kicsinyei is. A babák még nem követték a civilizációt, ahol attól, hogy a mama nincs a közvetlen közelben - testközelben - még nem fenyegeti életveszély, tehát ha nincs mama, van nyafi. Nyilván csak egy ideig, hiszen az önállósodás alapfeltétele a hosszú távú életben maradásnak.

Kage, én is ezen a véleményen vagyok. A gyerek nem magatehetetlen valami, attól, hogy még a teste fiatal, attól még Ő is egy szellemi lény, aki tudja mit akar. Nem elgyagyázni kell a gyerekeket és hülyének nézni, hazudni neki, elhallgatni dolgokat és következetlennek lenni, hanem egyenrangú partnerként kell kezelni. Nincs az a szeretet és odafigyelés, amit ne érdemelne meg egy baba. Arról nem is beszélve, hogy nem is szabad sírni hagyni - Bagdy Emőke szerint 2-3 éves koráig -. Én láttam olyan szülőket, akik hagyták, hogy álomba ordítsa magát a gyerek, ami szerintem gyerekkínzás. Azért sír a baba, mert valami nincs rendben az életfeltételei körül. Na és arról ne is beszéljünk, hogy a fogamzástól kezdődően micsoda szörnyű élmények tározódnak egy-egy gyerek tudatalattijában, amelyek mind-mind hatással vannak a születés utáni életre.
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Swindler
a Dagisarkany

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 21. 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehetseges, hogy csalad es gyerek valogatja hol milyen modszer a helyenvalo. A gyermekemet, pici bab kora ota "felnottkent" kezeljuk, ami nalam azt is jelenti, hogy nem probaltuk meg elhallgattatni allandoan. Gyakorlo szulokent rajon egy ido utan az ember, hogy mikor mar mindent megkapott az adott pillanatban, kaja, pia, tisztaba teves, ringatgatas, bujas es utana leteszed aludni, es megis sir: AKKOR KI KELL BIRNI a sirasat, mert egy ido utan tenyleg abbahagyja ha nincs valoban komoly baja. Az egyensulyt kell megtalalni ami nagyon nehez. Egyszeruen hozza kell szoknia ahhoz, hogy a kajat, piat, tisztaba tevest es gyengedseget viszonylag szabalyos idokozonkent kapja, es szabalyos idokozonket alvas van. Nagyon gyorsan hozzaszokik ehhez, minthogy ahhoz is, hogy nem hajlando egyedul elaludni, csak altatassal, gugyogessel stb. Ha ebbe a csapdaba beleviszed magad, akkor evekig nem lesz sajat eleted. Persze mindenki a sajat poklat teremti meg, de ha nem esszeruen szeretgeted a pici porontyodat akkor hamarost se ejjeled sem nappalod nem lesz.

A az elso es egyetlen kislanyunkal a fentiek szerint foglakoztunk , es szerencsesnek erzem magam, hogy a masodik honap utan este 8-kor elaludt es reggel fel 7-kor ebredt. Most 2 es feleves egeszseges gyerek , soha nem volt meg beteg (az isteneknek hala), es ugyanugy 8 kor elaszik, es 7 kor, fel 8-kor ebred. Az 1 kezemen megtudom szamolni, hany alkalommal ebredt fel, vagy ebresztett fel minket ejszaka (a haloszobankban alszik). Ket alkalommal ugy ebredtunk fel ra, talan 10 honapja lehetett, nem volt meg ket eves, allt a kisagyaban, es hangosan enekelte a boci boci tarkat es a Bujj bujj zoldagat amit akkoriban tanult meg (megjegyzem kristalytisztan, abszolut hallasa van Very Happy )

Szoval jozan esszel kell gyermekezni.. Es konyorgom nem mindenfele konyvbol , meg elmeletbol venni a "tudomanyt", azt erzem sokszor gyermektelenek osztjak az eszt nekunk, es hozzaertesuk papirszagu, de hat ez most divatos, ugyanugy mint eljunk egeszsegesen, mit mondanak a csillagok, vedjuk a balnakat, toltds a hetveget wellness szalloban, es hosszan ertekezz rola, hogy milyen lelki gyotrelmekkel jar a szingli let ... sorolhatnam Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 21. 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cheries írta:
Kage írta:
Szerintem tök egyszerű dolgoról van szó: a pici baba egyedül védtelen, tehát folyamatosan vigyázni kell rá. Aki vigyáz rá, az az anyja, tehát a baba rögtön szól, ha nincs vele a mama, hiszen nélküle védtelen, kiszolgáltatott. A természeti népeknél a baba minden percét az anyjával tölti, mint ahogy az állatok kicsinyei is. A babák még nem követték a civilizációt, ahol attól, hogy a mama nincs a közvetlen közelben - testközelben - még nem fenyegeti életveszély, tehát ha nincs mama, van nyafi. Nyilván csak egy ideig, hiszen az önállósodás alapfeltétele a hosszú távú életben maradásnak.

ez valóban így van, és pont ezért nem is olyan rossz ötlet például a hordozókendő, amivel állítólag még otthon is magunkra köthejük a picit és közben házimunkát is lehet végezni Rolling Eyes

Ne bántódj meg kedves Cheries,de ezt nem mondhatod komolyan,hogy magadra kötve végeznéd a házimunkát.Most elképzeltelek takarítás,főzés,vasalás közben.Annak a csöppnyi embernek nyugalom kell,mégpedig ágynyugalom.És gondolj arra,a kisfiad lesz ám 10 kg-os is,meg több,és le fog szakadni a hátad a cipekedéstől.Az újszülöttet "fel lehet húzni,mint az órát".Ha nem akar az ember a csecsemője rabszolgája lenni,akkor Swindlerék nevelési elveit tekintse irányadónak.

Az én nagyobbik fiam januárban töltötte be a 23.évét.A mai napig büszke vagyok arra,hogy 3 hetes korától végigaludta az éjszakákat,szopizott 11-kor és reggel 6-ig aludt.Aztán 2-3 hét alatt még nyújtottam ezen az időszakon.10 hetesen már 12 órát aludt 8-tól 8-ig./ ez megmaradt az iskolakezdésig./
2 és fél év múlva született a kisebbik fiam.2 nap alatt átállítottam a klinikai szoptatási rendről /akkor még nem volt baba-mama szoba/ a nagyobbik napirendjére.Mert hogy az újszülöttet fel lehet húzni.....
Nálunk kötelező volt az alvási idő betartása.Ehhez az is társult,hogy 12 évig soha,egyetlen egy alkalom sem volt,amikor elmaradt volna az esti mese.A mesélés időtartama is normális volt,max.10 perc. 7.osztályos volt a kisebbik,amikor még 9-kor ágyba kellett bújniuk és aludtak.Nem lettek se lelki sérültek,se dyslexiások attól,hogy szabályokhoz kellett igazodniuk.Látványos hisztériás rohammal is csak egyszer próbálkozott a kicsi.2 pohár hideg vízzel tisztáztuk az erőviszonyokat.

Senkit nem akarok megbántani,de számomra nagyon nevetséges,amikor egy pár hónapos gyerek irányítja az egész család életét.És ezek a csemeték ahogy nőnek,úgy válnak egyre inkább zsarnokká.Én azt gondolom,hogy a szülő gyengeségének ékes bizonyítéka a lámpát nem szabad eloltani,az ajtót nyitva kell hagyni és a sok-sok ma oly divatos nevelési dili.
Ha a gyereknek mindent szabad 1 éves koráig,később már nem fog erről a kényelemről lemondani.Bolond lenne.

Fogadj el tőlem egy tanácsot.Éld az életedet!

sunny fx
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 21. 23:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igaz, fiam már elég régen volt csecsemő, azért valami még rémlik: tudatos szülőként én is Sárkányék ill. Főnixmadár elveivel indultam neki a gyereknevelésnek. Elolvastam sok mindent, végül a megérzéseim szerint cselekedtem (miután a könyv szerinti nevelés csődöt mondott Laughing ). Főnix-szel vitatkozom abban, hogy egy újszülöttet "fel lehet húzni". Ugyanis ehhez sok minden szükségeltetik, hogy így működjön...
Csecsemőnek nem ágynyugalom, hanem sok alvás kell - meg az anyja közelsége. Anya szívdobogásának hangja a magzat számára megszokott, nyugtató hatású. Biztonságérzetét erősíti, ha gyakran van kézben - én így gondolom. Fokozatosan kell hozzászoktatni ahhoz, hogy ez a szoros kötelék oldódjon...
Fiam "hasfájós" volt, szinte egy nyugodt éjszakám nem volt 2,5 éves koráig. Amíg csecsemő volt, éjszakánként legalább egyszer fel kellett kelnem hozzá. Volt, amikor egyszerű eset volt, és gyorsan visszaaludt, volt, amikor érezte bennem a feszültséget és annál jobban igényelte a testi közelséget. Később az éjszaka közepén megjelent a kispárnájával - na, ilyenkor visszakísértem, megnyugtattam és mindenki a saját ágyában folytatta az alvást. Szinte egyik napról a másikra szokott le róla... Egyébként meg kellett tanulnom, hogy mikor, milyen sírása van - az esetek 90 %-ában indokolt volt és beavatkozást/megnyugtatást igényelt - akkor is, ha először nem vettem komolyan Embarassed .

Születésétől sok simogatást, ölelgetést, intenzív testi kapcsolatot kapott, gügyögés nélkül. Csecsmőkorától mindent "megbeszéltem" vele. Volt, mikor türelmetlen voltam, akkor bizony nem ment minden simán.
Hiszti: nálunk a pohár hidegvíz nem működött. Türelmes magyarázattal többre mentem...
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 05:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:

Ne bántódj meg kedves Cheries,de ezt nem mondhatod komolyan,hogy magadra kötve végeznéd a házimunkát.Most elképzeltelek takarítás,főzés,vasalás közben.Annak a csöppnyi embernek nyugalom kell,mégpedig ágynyugalom.És gondolj arra,a kisfiad lesz ám 10 kg-os is,meg több,és le fog szakadni a hátad a cipekedéstől.Az újszülöttet "fel lehet húzni,mint az órát".Ha nem akar az ember a csecsemője rabszolgája lenni,akkor Swindlerék nevelési elveit tekintse irányadónak.

Az én nagyobbik fiam januárban töltötte be a 23.évét.A mai napig büszke vagyok arra,hogy 3 hetes korától végigaludta az éjszakákat,szopizott 11-kor és reggel 6-ig aludt.Aztán 2-3 hét alatt még nyújtottam ezen az időszakon.10 hetesen már 12 órát aludt 8-tól 8-ig./ ez megmaradt az iskolakezdésig./
2 és fél év múlva született a kisebbik fiam.2 nap alatt átállítottam a klinikai szoptatási rendről /akkor még nem volt baba-mama szoba/ a nagyobbik napirendjére.Mert hogy az újszülöttet fel lehet húzni.....
Nálunk kötelező volt az alvási idő betartása.Ehhez az is társult,hogy 12 évig soha,egyetlen egy alkalom sem volt,amikor elmaradt volna az esti mese.A mesélés időtartama is normális volt,max.10 perc. 7.osztályos volt a kisebbik,amikor még 9-kor ágyba kellett bújniuk és aludtak.Nem lettek se lelki sérültek,se dyslexiások attól,hogy szabályokhoz kellett igazodniuk.Látványos hisztériás rohammal is csak egyszer próbálkozott a kicsi.2 pohár hideg vízzel tisztáztuk az erőviszonyokat.

Senkit nem akarok megbántani,de számomra nagyon nevetséges,amikor egy pár hónapos gyerek irányítja az egész család életét.És ezek a csemeték ahogy nőnek,úgy válnak egyre inkább zsarnokká.Én azt gondolom,hogy a szülő gyengeségének ékes bizonyítéka a lámpát nem szabad eloltani,az ajtót nyitva kell hagyni és a sok-sok ma oly divatos nevelési dili.
Ha a gyereknek mindent szabad 1 éves koráig,később már nem fog erről a kényelemről lemondani.Bolond lenne.

Fogadj el tőlem egy tanácsot.Éld az életedet!

sunny fx

Na, igen. Érdekes lehet gyerekkel a testen port törölni, vasalni, vagy esetleg fejni a tejet. Én nem tudom, hogy ki mennyire van/volt megáldva anyatejjel, de én a "poklok poklát" éltem át mindkét szoptatási időszak alatt. Volt, hogy ínhüvelygyulladást kaptam a sok fejéstől, mert etetések után még bizony szinte minden alkalommal lefejtem a két mellemből 0,5-07 dl-t...a tejcsárda hozzám képest semmi volt. Ennek lefejése még mellszívó géppel is hosszadalmas volt, szóval az etetések között nem maradt túl sok időm. Ezt gyerekkel magamon elképzelhetetlennek tartom....és ez csak egy a sok közül.

Fel lehet húzni mint egy órát? Hát nem tudom. Biztos meg lehet tenni egy olyan környezetben, ahol olyan a lakókörnyezet, hogy ezt megengedi vagy elnézi...és nem veri a falat 10 perc sírás után, vagy nem küldi a nyakadba a rendőrséget, nem fenyeget gyámhatósággal és nem jelent fel csendháborításért, mert sír a gyerek. Itt ha este leesik valami az asztalról, akkor feljön az alattunk lakó...ha a gyerek egy hangosabbat nevet este, átjönnek. Itt nem lehet a klímának külső egysége, mert nem tudnak tőle aludni és nem lehet az az ablakoktól 5 méterre kialakított parkolóban megállni este, mert zavarod a nyugalmukat. Egy olyan lakókörnyezetben, ahol úgy kell élni mint a szellem, nem tudom mit tettél volna...
Nem tudom, hogy meg lehet-e és meg szabad-e erőszakolni valakinek a biológiai óráját. Nem vagyunk egyformák. Mi felnőttek sem és a gyerekek sem. Nekem pl. az első lányom nagyobb korában is megőrizte/megőrzi a kevés alvását. 10-11 előtt képtelen elaludn, de reggel 6-kor egy szóra ébred. Frissen, kipihenten, jókedvűen. Nem fáradt, nem álmos, az iskolában gyönyörűen teljesít. Ennyi az alvásigénye. Ebbe én hogyan és milyen jogon kotorhatnék bele???
Az őrült nagy "rendszernek" is megvannak a maga átkai - persze az előnyei mellett. A második lányom lassan 5 éves, de még mindig elalszik minden este 1/2 8-kor és reggelig fel sem ébred. Ez nagyon jó így. Addig, amíg semmilyen "zavaró" körülmény nincs. Pl. ennek hatalmas kárát látjuk nyaraláskor (mert szívesen ébren maradna, mert jól érzi magát, de képtelen rá, így nyűgös), nem beszélve arról, hogy hiába visszük az ágyneműjét és az "alvókáit", a helyét keresi. Közben szenved. Rossz ez családi összejövetelekkor és ünnepeknél is, hiszen mindenhonnan haza kell jönni időre - még akkor is ha nem akar, mert különben kínlódik.

A másik...a gyerek helyéről. Nekem pl. az első lányom soha nem bírt aludni a szobájukban...a kicsi is csak egy ideig. Aztán mindkettő a nappaliban fészkelt be a kihúzható ülőgarnitúrán. Miért erőszakoljam én őket a szobájukba, ha egyszer ott nem tudnak aludni, ezzel szemben kint igen??? Szerintem ennek is biztos oka van...de gondolom a lehetséges 100 lehetőséget pont itt a Harmoneten nem kell ecsetelni...nekik a nappaliban jó, hát ott alszanak. Szerintem az a lényeg, hogy kipihentek legyenek.

Szerintem az, hogy melyik baba mennyire irányít, nagyon összefügg a már fent említett lakóközösséggel. Meg azzal, hogy sírhat ugyan, de akkor a család többi tagja mennyire lesz másnap fáradt. Esetlegesen a nagyobb gyereknek óvodába/iskolába kell menni, apa lehet, hogy elalszik vezetés közben a 40 tonnával maga mögött.

Bár "irányította az életünket" a nagyobb gyerek (szerintem a kicsi is a rendszerével a mai napig is), bármilyen meglepő, nem lett zsarnok. Sőt, távol áll tőle. Kötelességtudó, szabályokhoz igazodó, alkalmazkodó, normális gyerek lett belőle.

A vízzel leöntésre meg inkább nem írok semmit...
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 05:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Igaz, fiam már elég régen volt csecsemő, azért valami még rémlik: tudatos szülőként én is Sárkányék ill. Főnixmadár elveivel indultam neki a gyereknevelésnek. Elolvastam sok mindent, végül a megérzéseim szerint cselekedtem (miután a könyv szerinti nevelés csődöt mondott Laughing ). Főnix-szel vitatkozom abban, hogy egy újszülöttet "fel lehet húzni". Ugyanis ehhez sok minden szükségeltetik, hogy így működjön...
Csecsemőnek nem ágynyugalom, hanem sok alvás kell - meg az anyja közelsége. Anya szívdobogásának hangja a magzat számára megszokott, nyugtató hatású. Biztonságérzetét erősíti, ha gyakran van kézben - én így gondolom. Fokozatosan kell hozzászoktatni ahhoz, hogy ez a szoros kötelék oldódjon...
Fiam "hasfájós" volt, szinte egy nyugodt éjszakám nem volt 2,5 éves koráig. Amíg csecsemő volt, éjszakánként legalább egyszer fel kellett kelnem hozzá. Volt, amikor egyszerű eset volt, és gyorsan visszaaludt, volt, amikor érezte bennem a feszültséget és annál jobban igényelte a testi közelséget. Később az éjszaka közepén megjelent a kispárnájával - na, ilyenkor visszakísértem, megnyugtattam és mindenki a saját ágyában folytatta az alvást. Szinte egyik napról a másikra szokott le róla... Egyébként meg kellett tanulnom, hogy mikor, milyen sírása van - az esetek 90 %-ában indokolt volt és beavatkozást/megnyugtatást igényelt - akkor is, ha először nem vettem komolyan Embarassed .

Születésétől sok simogatást, ölelgetést, intenzív testi kapcsolatot kapott, gügyögés nélkül. Csecsmőkorától mindent "megbeszéltem" vele. Volt, mikor türelmetlen voltam, akkor bizony nem ment minden simán.
Hiszti: nálunk a pohár hidegvíz nem működött. Türelmes magyarázattal többre mentem...

Igen...kíváncsi lennék, hogy a hasfájást és a fogzást hogy lehet programozni... Rolling Eyes
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 08:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm... a leírtakból úgy látom, nincs két egyforma eset - mily meglepő - és akiknek könnyebb helyzete van/volt, nem igazán tudnak beleérezni a rázósabb esetekbe. Lehet, hogy szerencse kérdése is, nem tudom, lehet, hogy más dolgokon is sok múlik, de minedn esetre érdekes lenne "cserélni", és megnézni, ki mire menne a másik helyzetében. Persze ez csak elméleti dolog, hiszen nem bújhatunk egymás bőrébe, de biztos, hogy sok olyan tapasztalatot adna, ami alapján jóval megértőbbek lennénk, beleérzőbbek, és a problémás eseteket nem úgy kezelnénk, hogy bezzeg nekem sikerült! (...te meg hülye vagy...) Nyilván a jószándék vezet mindenkit, amikor hasznos tapasztalatokat ír le, de nekem egy kicsit ez is átjött.

...mondd csak Sárki, akinek nics gyereke, meg sem szólalhat? Érdekes, a szülős témában is ugyanez volt... Pedig születni mindannyian születtünk, gyerekek is voltunk, és ez sem elhanyagolható tapasztalat! Nekem kicsit fura ez " neked ehhez semmi közöd, fogd be a szád, mit tudhatsz te erről?" hozzállás. (lehet, hogy sarkítva, de nekem nagyon ez jött át)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Hm... a leírtakból úgy látom, nincs két egyforma eset - mily meglepő - és akiknek könnyebb helyzete van/volt, nem igazán tudnak beleérezni a rázósabb esetekbe. Lehet, hogy szerencse kérdése is, nem tudom, lehet, hogy más dolgokon is sok múlik, de minedn esetre érdekes lenne "cserélni", és megnézni, ki mire menne a másik helyzetében. Persze ez csak elméleti dolog, hiszen nem bújhatunk egymás bőrébe, de biztos, hogy sok olyan tapasztalatot adna, ami alapján jóval megértőbbek lennénk, beleérzőbbek, és a problémás eseteket nem úgy kezelnénk, hogy bezzeg nekem sikerült! (...te meg hülye vagy...) Nyilván a jószándék vezet mindenkit, amikor hasznos tapasztalatokat ír le, de nekem egy kicsit ez is átjött.

Igen...a probléma komplex, de a megoldások, az élethelyzetek egyediek. Ami valakinek bejön, az másnak nem...
Swindler
a Dagisarkany

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
...mondd csak Sárki, akinek nics gyereke, meg sem szólalhat? Érdekes, a szülős témában is ugyanez volt... Pedig születni mindannyian születtünk, gyerekek is voltunk, és ez sem elhanyagolható tapasztalat! Nekem kicsit fura ez " neked ehhez semmi közöd, fogd be a szád, mit tudhatsz te erről?" hozzállás. (lehet, hogy sarkítva, de nekem nagyon ez jött át)

Kedves Kage, en nem mondtam azt, hogy ne szolalj meg, csak annak a szubjektiv erzesemnek adtam hangot, hogy jobban szeretem ebben a temaban ha tanacsot csak az ad akinek valos tapasztalata van. Megmondom oszinten, hogy hideg raz hallani ebben a temaban csak konyvekbol vett tanacsot, mert divatos szolamokat hallok. Mindig van egy iranyzat ami eppen hodit. Ettol persze meg nincs megtiltva Very Happy

Az en szemelyes tanacsom a fentiekhez, hogy a gyerekneveleskor ne legy "elvarazsolt" Ne legy bolcsesz, ne legy ezoterikus, ne legy programozo, ne legy modern, ne legy regies stb. Ne kovess eszmeket, iranyzatokat masoktol. Tapasztald meg a csodat, de mindig ESSZEL, jozan esszel donts, probald meg hideg fejjel atgondolni a dolgokat, es a legfontosabb: TE legy kovetkezetes, TE legy fegyelmezett,, TE legy bolcs a gyermeked helyett is. Erre halistennek a nagytobbseg a masodik gyermeknel rajon.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kispiszok
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És akkor mi van ha elkényezteted??? Ki kényeztesse ha nem a szülei, majd ha nő és Te épelméjűen neveled nem lesz semmi baj. Aki nem babusgatja majd visszasírja azt az időt amikor megtehette volna. Túlságosan hamar is el kell Őket engedeni. Egy idő után úgyis "ciki" nekik anyut megpuszilni, ha anyu megsimogat nyilvánosan. Használd ki az időt amikor még senki másé csak a Tiéd!!!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddig bírtam, de megszólalok:

A zsírúj gyerek, amikor még csillog rajta a lakk, baromira bír kínlódni az élettől. Az a születés transza, ami után a teljes belső "beindulás" megtörténik. Az összes bél, mirigy, mifene elkezd működni és üzemeleni, és folyamatosan kell ezt tennie. Ez a gyerek számára fájdalmas. Ezt hívja az átlag szülő "kólikának" "hasfájósságnak". valójában ez a test beindulása. Ez igazán fájdalmas dolog a születettnek, és a szülő ezen ha beledöglik sem tud segíteni. Ez az első három hónap. Ekkor még bármit csinálsz a kis bigyóka csak visít, szopik, és ha jól végezted dolgod, néha alszik is egy kicsit. Ilyenkor gőzöd nem lesz mi a baja. Mert ezt leginkább ő sem tudja, és ez nem is baj. Ez az első három hónap története. Ilyenkor még semmiféle visszaigazolást nem ad, sőt csak elvesz. ez elég idegesítő, de mivel a baba kicsi és édes, szereted.

A legtöbb baba nem igazán szereti ha döncérelik, ha valami baja van akkor lehet magadra kötni és vinni ide-oda, de jobb, ha valahol veled egy szobában, de inkább ágyikóban vagy hordozóban alszik. Főleg mert a napod egy részét te is igyekszel alva -fekve -ülve tölteni, mert dögségesen fáradt leszel, ülve elalszol. A hátad közepére sem kívánod a rád kötözött bébit lakásszerte. Ez az igazság. A legjobb találmány egyébként a hordikendő, de a sétákra, meg a vásárlásokra való, nem arra hogy az alvó csecsemővel a hasadon vaslaj, vagy mosogass, porszívózz, stb... (Egyébként a régiségben is kikötötték az újszülör pulya gyereket a fára, hogy ne mássza meg a bogár, s az anya a felfordított hokedliba állította bele járóka helyett, ha már állani tudott ... szóval ez a folytonhordás mítosz csak a tényleg természeti népeknél van, s mi életformánk alapján nem vagyunk azok.)

Amit a gyerekkel tehetsz, a legjobb, ha a ritmust - a természetes ritmust - megtanítod neki. Az igény szerinti szoptatást úgy irányítod, hogy az első három hónap végére beálljon úgy, hogy éjjel max egyszer egyen. Jó, ha éjjelre kap egy sólámpát, mivel annak a fénye nagyon segíti az alvást (azonos a színe a magzati korban látott fényekkel, és nyugató hatású) és az is jó, ha nem a szülőkkel alszik már a harmadik hónap végére. Az első három hónapban úgy sem fogsz tudni semmi ésszerűt csinálni Very Happy és ezt most úgysem hiszed el .. sőt magában az első három hónapban sem fogod ... csak utána Very Happy

Én egyébként annak a híve vagyok, hogy a gyereket kell figyelni, és ami rá hat, azt kell csinálni. Nincsenek szabályok, vannak dolgok amik általában beválnak. A folyvást hordikázás még senkinek nem vált be ismerőseim között, aki kipróbálta, a másodiknál már nem csinálta Wink
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kispiszok írta:
És akkor mi van ha elkényezteted??? Ki kényeztesse ha nem a szülei, majd ha nő és Te épelméjűen neveled nem lesz semmi baj. Aki nem babusgatja majd visszasírja azt az időt amikor megtehette volna. Túlságosan hamar is el kell Őket engedeni. Egy idő után úgyis "ciki" nekik anyut megpuszilni, ha anyu megsimogat nyilvánosan. Használd ki az időt amikor még senki másé csak a Tiéd!!!

A kényeztetés és az ELkényeztetés köszött bár látszólag két bető, de valójában egy szakadék a különbség ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kispiszok
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszembe jutott A könyv: Dr Spock könyve a gyereknevelésről. Mi a férjemmel állandóan ezt bújtuk amikor a lányom született (16 éve). Ebből aztán mindig azt hámoztuk ki, hogy csinálj amit akarsz (ezért tetszett) és főleg azt ami a Te gyerekednek és Neked a legjobb.
A fiamnál (9 éve) is ezt vettük elő és még akkor is nagyon tetszett és igazából mindenkinek akinek ajánlottuk.
Én azt mondom: ha odafigyel valaki a gyerekére tudni fogja, hogy mi a legjobb. A fiam és a lányom tűz és víz. Minden téren, születésük első pillanatától kezdve. Egészen mást vártak tőlünk mindketten.
A lányom az első volt: soha, egy éjszaka sem aludt az ágyunkban. Képtelen volt köztünk elaludni. A fiam (ha hagynánk) mai napig köztünk aludna. De rengeteg mást is tudnék még felsorolni.
Mégis úgy érzem, hogy mindkettőjük jó ember. Lehet, hogy elkényeztettek, de azért pontosan tisztában vannak a lehetőségeikkel és azok határaival.
Szerintem az a fontos, hogy tudják: mindenben számíthatnak ránk.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 22. 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kispiszok írta:
Eszembe jutott A könyv: Dr Spock könyve a gyereknevelésről. Mi a férjemmel állandóan ezt bújtuk amikor a lányom született (16 éve). Ebből aztán mindig azt hámoztuk ki, hogy csinálj amit akarsz (ezért tetszett) és főleg azt ami a Te gyerekednek és Neked a legjobb.
A fiamnál (9 éve) is ezt vettük elő és még akkor is nagyon tetszett és igazából mindenkinek akinek ajánlottuk.
Én azt mondom: ha odafigyel valaki a gyerekére tudni fogja, hogy mi a legjobb. A fiam és a lányom tűz és víz. Minden téren, születésük első pillanatától kezdve. Egészen mást vártak tőlünk mindketten.
A lányom az első volt: soha, egy éjszaka sem aludt az ágyunkban. Képtelen volt köztünk elaludni. A fiam (ha hagynánk) mai napig köztünk aludna. De rengeteg mást is tudnék még felsorolni.
Mégis úgy érzem, hogy mindkettőjük jó ember. Lehet, hogy elkényeztettek, de azért pontosan tisztában vannak a lehetőségeikkel és azok határaival.
Szerintem az a fontos, hogy tudják: mindenben számíthatnak ránk.

ebben - különösen az utolsó mondatban -nagyon egyetértünk.
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 23. 01:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az újszülöttet igenis fel lehet húzni,mint egy órát.Mondta nekem GERÉB ÁGI.És mint sok más egyebet,ezt is elhittem neki.És csodálatosan működött.
Senkit nem akarok megbántani,csak leírtam a lakkozás nélküli tapasztalatomat.A gyerekem azért aludt este 8-tól reggel 8-ig,mert nyilván neki is jó volt.Nekünk pedig így lehetett magánéletünk!
Valóban nem társasházba,hanem családiházba születtek a gyerekeim.De mint már említettem,nem vertek fel bennünket éjjel,mert 3 hónapos koruktól végigaludták az éjszakát.
A pohár hideg víz módszer miatt pedig el lehet engem ítélni.Nem sértődöm meg,mert nekem volt igazam,és nem Lady Zednek.A történet röviden:felébredt az éjszaka közepén,nem tudtuk semmivel megnyugtatni,de annyira keservesen sírt,majd visított,hogy éjnek idején beállítottunk GERÉB DOKTORNÉNIHEZ.Megvizsgálta minden porcikáját,nem talált semmi okot.És ekkor elkezdte magát a földhöz verni.A doktornő széttárta a kezét és azt mondta ,ez bizony hiszti a javából.Ha gondolom,ad rá gyógyszert.És behozott egy pohár vizet.Nem volt elég.A másodiknál vett a kisfiam egy nagy levegőt,és mosolyogva távoztunk hajnali 3-kor.Soha többet nem csinált ilyet.A doktornő másfél évtizedig nevetve emlegette az éjszakai kalandunkat.
Hozzánk bármikor jöhettek vendégek,mentek a gyerekek örömmel a helyükre aludni,pihenni.És elmehettünk velük bárhová,mert elaludtak másnál is,bár igyekeztünk mindig otthon aludni.

És még egy.4 éves a keresztfiam,a bátyja 8.Imádom őket,gyakran vigyázok rájuk.Az a legújabb dilijük,hogy bár szép szobájuk van,saját ágyuk,ők egy idő óta csak a nappaliban vagy a szülők hálószobájában szeretnek aludni.3 héttel ezelőtt a szülők bálba mentek.Használati utasítással elláttak,éghet a kisvillany,ajtót hagyjam nyitva.A fürdés után szépen felmentünk az emeletre a szobájukba,olvastam 2 mesét,jóéjtpuszi osztás után becsuktam az ajtót és visszamentem a nappaliba.A kicsi utánam kiáltott,hogy oltsam fel a villanyt.Megkérdeztem miért?Azt mondta,azért,mert anya megengedi.Elmagyaráztam,hogy úgy nem lehet nyugodtan aludni,én is sötétben szoktam aludni,és ott leszek a nappaliban és én is sötétben fogok aludni.5 perc múlva aludt mindkettő a sötét szobában becsukott ajtónál.
Igen elcsodálkoztak a szülők hajnali 3-kor,hogy milyen békésen alszanak a gyerekeik az én elveim szerint.

sunny fx
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
2 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.