Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kezdő szülők
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=26&alrovat=30&cikkid=13523
Cikk a bilire szoktatás témájáról Very Happy lehet róla vitakozni is akár ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pontosan igy érzem én is.épitkeztünk 3gyrekkel 1 fizetésből semmi segitséggel és nem volt erőm beadni az akkor 2éves kisfiamat bölcsibe.pedig minden fillérre szükségünk volt.de megoldódott felépitkeztünk és jó hogy itthon lehettem a kicsivel.akik szeptemberben a bölcsiből jöttek oviba riadtak voltak és sokan még be is pisiltek a lelkitraumától.akik otthonról jöttk könnyedén vették az akadályt és boldogan kiegyensúlyozottan kezdték az ovit.persze itt is vannak kivételek mindkét oldalt nézve.azért boldog kiegyensúlyozott gyermeket mégis csak egy anya tud nevelni nem a bölcsi.
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na a másik téma a bili amire felkapom a fejem.úgy szeretném elmondani az anyukáknak hogy a pelenkázást ne nyűgnek vagy ne egy kényelmi szempontnak tekintsék.imádtam a pelenkás korszakot jókat nevettünk a pelenkázáskor.soha nem erőltettem semmit nem volt kötelező reggeli bilizés teljesen zökkenőmentesen szinte maguktól szoktak át a pelusról a bilire.türelem rengeteg pisis bugyi-gatya szőnyegmosás de jókedvűen nem bűntudatot ébresztve a gyerekben szinte észrevétlenül szoknak rá a bilire. Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ja... nekem rémálom volt a bölcsi... pedig nem sokat jártam oda... és az ovi sem volt sokkal jobb.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
na a másik téma a bili amire felkapom a fejem.úgy szeretném elmondani az anyukáknak hogy a pelenkázást ne nyűgnek vagy ne egy kényelmi szempontnak tekintsék.imádtam a pelenkás korszakot jókat nevettünk a pelenkázáskor.soha nem erőltettem semmit nem volt kötelező reggeli bilizés teljesen zökkenőmentesen szinte maguktól szoktak át a pelusról a bilire.türelem rengeteg pisis bugyi-gatya szőnyegmosás de jókedvűen nem bűntudatot ébresztve a gyerekben szinte észrevétlenül szoknak rá a bilire. Smile

Ott a hangsúly szerintem, hogy nem erőltettél semmit. Én sem, nálunk a bilire szokás valahogy olyan természetes volt. És ami segített, aza cikkben említett utánzás volt.
Ugyanis a környéken sok vele egykorú gyerek született akkor, csak a bibi ott volt, hogy a 95% fiú volt. Így nekünk azt kellett megtanulni, hogy neki nem állva, hanem ülve jobb csuriznia... Laughing
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Sziámi cica írta:
Kage írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
Lady_Zed írta:
Kage írta:
Nagyon félreolvastál valamit, ugyanis nem adtam tanácsot sehol. Veletek ellentétben nem mondtam, hogy így vagy úgy csináld. Másrészről azt meg valahogy figyelmenb kívül hagytad, hogy az is valós tapasztalat, hogy az ember hogyan nőtt föl - már aki emlékszik rá -, az is, hogy a környezetében hogyan neveltek gyerekeket, és minek milyen eredménye volt. Könyvekből vett tanácsot sem láttam sehol, ha a hideg ráz, csukd be a barlangot, ja azon nincs ajtó...

Tudod, kicsit fura, hogy egyszer azon nyafogsz, hogy nem pörög eléggé a fórum, utána meg azon, hogy ejnye, ki milyen jogon szól hozzá valamihez. Enyhén visszatetsző... persze lehet, hogy csak nekem...

Ebben nagyon igazad van! Bizony írj csak ha úgy látod jónak, még akár mi is tanulhatunk belőle...és olvasgass, hiszen abból te is meríthetsz ötleteket a jövőre nézve. Ezeket raktározd el magadban, még jól jöhetnek "krízishelyzetben", ötletből soha nem elég. Viszont abban 100%-ig biztos vagyok, hogy te is az ösztöneidre fogsz hallgatni és úgy fogsz cselekedni, ahogy azt a saját és a gyermeked érdekében jónak látod. Tartalak annyira józannak, hogy nem leszel egyetlen elv vagy nézet rabja sem, hanem úgy teszel majd, ahogy az a legbelső zsigereidből fakad...

Igen, ebben én is biztos vagyok.

...és pont azért örülök, hogy sokfélét írtok, mert ebből is lehet tanulni! Ez is tapasztalat - ha valaki bele tud érezni - és ez szerencsére megy. (amúgy a nővérem lányával kapcsolatban igen jó "mamának" bizonyultam anno... öszötönösen jó volt a kapcsolatunk - egy két mindkétrészről történő kivételektől eltekintve - és érdekes, hogy amikor időnként mindenki csődött mondott a "neveléssel" kapcsolatban, akkor jöttem én, mndván, hogy " segíts már, rád hallgat" pedig sosem csináltam vele semmi különöset... unokatesóm babájával a helyzet detto)

Más gyerekét megnyugtatni azért nem ugyanaz, mint a sajátot... tapasztalat... a gyereked 24 órás szolgálatot igényel, különösen az első évében... másként nem tudja kifejezni magát, hát sír, ha éhes, ha melege van, ha fázik, ha fáj valami és ha tele a pelus... ezek mellett unatkoznia - és az anyának pláne! - nem lehet... Meg kell tanulniuk egymást az anyának és a gyereknek.
A külső segítség a frissességével, szokatlanságával szokott hatni...

Igen, lehet. Igazi mamának lenni mindig más, ez természetes. Az is biztos, hogy kívülről sokszor jobban látszakan a hibák is - aztán majd elválik, hogy hogyan működik belülről. Az is természetes, hogy minél szorosabb egy kapcsolat - bármilyen - annál több az esély a konfliktusra is.

Persze biztosan másabb a saját gyermeke az embernek, de azért sokat jelent a tapasztalatok terén az, ha volt az ember környezetében kisgyerek huzamosabb ideig és mondjuk közelibb kapcsolatban. Nem a heti egyszeri látogatásokra gondolok. Pl. én 16 éves voltam, amikor a legkisebb húgom született, én voltam az első számú anyapótoló. Még ha nem is a sajátom, azért elég sok mindent leszűrtem egy gyerek neveléséről-gondozásáról. Az tuti, hogy nem lesz teljesen ismeretlen a dolog és egy percig nem parázok egy csecsemőtől (inkább a szüléstől). Végül is az a lényeg, hogy láttunk már csecsemőt élőben is, úgyhogy szerintem, az már megadja a jogot arra, hogy itt szóljunk.

Igen, teljesen egyetértek. Ja, és ne parázz a szüléstől sem! Tudod, pozitív programozás! (mellesleg nyivános fórum lévévén eleve megvan a jogod, hogy megszólalj, kivéve ha nem tartod be a netikettet, de ebbe ne menjünk bele...)

akárhogy is, biztosan hasznos lesznek a nagynéniként, testvérként megélt tapasztalataitok, ha majd anyák lesztek! Smile szerintem sem kell lebecsülni ezeket az élményeket és tapasztalatokat, mégha nem is egyenértékűek azzal, amikor ti/mi magatok/magunk válunk anyává. hisz a felelősség teljes egészében a szülőkön (nem a pótmamákon) van. testvérként, nagynéniként, barátként a felelősség súlyát részben és átmenetileg kell csak felvállalni, amíg a gyerek rátok/ránk van bízva.
a "pótmamaként" megélt tapasztalatok kincset fognak érni majd nektek, amikor anyák lesztek. sokkal magabiztosabban és könnyebben fogtok boldogulni az anyai teendőkkel, mint egy teljesen kezdő (bocs, most nem jutott eszembe jobb szó).
...ha majd eljön az ideje Smile Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Hát ja... nekem rémálom volt a bölcsi... pedig nem sokat jártam oda... és az ovi sem volt sokkal jobb.

én nem voltam bölcsis, viszont alig van emlékem az ovi előtti életemről. ha anyuék mesélnek valamit akkoriból, olyan, mintha valaki mással történt volna, mert belőlem szinte minden kitörlődött. nagyon kevés emlékem maradt meg. (bár lehet, hogyha jobban erőltetném az agyamat...) így ha bölcsis lettem volna, lehet, hogy az ottani emlékeim is teljesen kitörlődtek volna.

oviba én sem nagyon szerettem járni, egészen 5 éves koromig, a nagycsopiig. addigra már két másik ovit is "elfogyasztottam" a költözések miatt. az első két ovit nem szerettem, arra emléxem. nem igazán tudtam beilleszkedni, és nagyon egyedül éreztem magam. a harmadik oviban, ahol nagycsopiba jártam, voltak pozitív és negatív élményeim is, de összességében szerettem oda járni, szereztem barátokat is. sőt az első szerelmem is abból az időkből való. Razz kaptam tőle puszit is Wink Laughing

ha a saját gyerekemről lenne szó, azt hiszem nem járatnám én se bölcsibe, inkább megpróbálnék otthon maradni vele. de ezt csak ott és akkor lehet igazából eldönteni, a gyerek személyiségétől is függ.

aztán biztos van olyan is, aki kénytelen bölcsibe adni a gyerekét, pedig lehet, hogy szívesen maradna otthon vele.

Rolling Eyes

alias Ms M.

Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
Kage írta:

én nem voltam bölcsis, viszont alig van emlékem az ovi előtti életemről. ha anyuék mesélnek valamit akkoriból, olyan, mintha valaki mással történt volna, mert belőlem szinte minden kitörlődött. nagyon kevés emlékem maradt meg. (bár lehet, hogyha jobban erőltetném az agyamat...) így ha bölcsis lettem volna, lehet, hogy az ottani emlékeim is teljesen kitörlődtek volna.

oviba én sem nagyon szerettem járni, egészen 5 éves koromig, a nagycsopiig. addigra már két másik ovit is "elfogyasztottam" a költözések miatt. az első két ovit nem szerettem, arra emléxem. nem igazán tudtam beilleszkedni, és nagyon egyedül éreztem magam. a harmadik oviban, ahol nagycsopiba jártam, voltak pozitív és negatív élményeim is, de összességében szerettem oda járni, szereztem barátokat is. sőt az első szerelmem is abból az időkből való. Razz kaptam tőle puszit is Wink Laughing

ha a saját gyerekemről lenne szó, azt hiszem nem járatnám én se bölcsibe, inkább megpróbálnék otthon maradni vele. de ezt csak ott és akkor lehet igazából eldönteni, a gyerek személyiségétől is függ.

aztán biztos van olyan is, aki kénytelen bölcsibe adni a gyerekét, pedig lehet, hogy szívesen maradna otthon vele.

Rolling Eyes

Én emlékszem szinte mindenre és nem sok jó van köztük. Akkoriban nem túl gyerekcentrikus volt az intézményesített nevelés... ahogy látom mostanában sem az...
Vissza az elejére
agyeni
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 27. 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem is el lehet kenyeztetni mar egesz pici kortol egy babat. A kis fiam juniusba tolti a ket evvet sosem altatam es mindig probaltam a kozep utat meg talani. Ma este bekerezik az agyaba rovid mese vagy mondoka es egyedul alszik el kulon szobaba
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 27. 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agyeni írta:
szerintem is el lehet kenyeztetni mar egesz pici kortol egy babat. A kis fiam juniusba tolti a ket evvet sosem altatam es mindig probaltam a kozep utat meg talani. Ma este bekerezik az agyaba rovid mese vagy mondoka es egyedul alszik el kulon szobaba
Szia agyeni! Szó nélkül veszi tudomásul a kisfiad? Sikerül mindíg elaludnia?
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 27. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziámi cica írta:
Pedig manapság egyre gyakoribb, hogy két éves korában beadják bölcsibe a piciket. Sőt, az egyik ismerősöm, megjegyezte, hogy vétek kihagyni a gyerek életéből a bölcsit, mert hogy milyen rendesek a gyerekkel, jobban bánnak vele, mint az óvodában.

az én lányom az első évet töltötte, mikor bölcsibe kezdett járni.. nem mintha élveztem volna, de szükség volt rá.. viszont azon szerencsések közé tartozunk akiknek ez nem okozott semmiféle törést.. az én gyerekem volt a legkisebb, ennek következtében hátránnyal indult a többi gyerekkel szemben, de mégis előrébb tartott a fejlődésben.. a bölcsi ugyan gáz volt, de a jót otthon kapta utána, amire pedig ott volt szüksége azt ott is kiharcolta magának.. másfél évesen szobatiszta lett és imádta az óvodát is.. szóval nem mindig olyan rossz az a rossz..
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 28. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agyeni írta:

Hátugye mi a kényeztetés.... Rolling Eyes én a csajszimat másfél éves koráig ölbe altattam, ringatva, énekelve neki. Minden egyes alkalommal. Utána ha elaludt leraktam az ágyikójába.
Másfél éves kora után már nem sétáltam vele, mert nehéz volt, hanem ülve ringattam......és annyira nem ismertem gyerekeénekeket, hogy az esetek 90%-ban a hull a pelyhest énekeltem neki, mert másra nem emlékeztem... Laughing
dörmi...
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
pontosan igy érzem én is.épitkeztünk 3gyrekkel 1 fizetésből semmi segitséggel és nem volt erőm beadni az akkor 2éves kisfiamat bölcsibe.pedig minden fillérre szükségünk volt.de megoldódott felépitkeztünk és jó hogy itthon lehettem a kicsivel.akik szeptemberben a bölcsiből jöttek oviba riadtak voltak és sokan még be is pisiltek a lelkitraumától.akik otthonról jöttk könnyedén vették az akadályt és boldogan kiegyensúlyozottan kezdték az ovit.persze itt is vannak kivételek mindkét oldalt nézve.azért boldog kiegyensúlyozott gyermeket mégis csak egy anya tud nevelni nem a bölcsi.

Ne haragudj, hogy a te hozzászólásodra válaszolok, de nem tudom szó nélkül megállni, hogy ne reagáljak. Azt az érzést keltetted bennem, hogy érezzem magam rossz anyának, amiért 2 évesen be fogom adni bölcsődébe a kisfiamat. Szerintem nem minden fekete és fehér. Szerencsések vagytok, hogy sikerült otthon maradnod 3 éves korukig a gyermekeiddel. A helyedben én nem ítélném el azokat, akik ezt valamilyen oknál fogva ezt nem tehetik meg. Wink A lelki traumának egy gyereknél nem feltétlenül a bölcsődében keresném az okát, de nem vagyok szakember. Azt sem állítom, hogy a bölcsőde az ideális megoldás, és ha tehetném, én is maradnék vele itthon, az azonban élet másról szól, nem arról, hogy mit szeretnék.
cheries
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 30. 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lady_Zed írta:
Swindler írta:
Igen, nagyon hasznos tanacs volt, de a lenyeg, ugyanugy egy tanacs, mint az osszes tobbi. Semmikepp sem lehet globalis ervenyu valasz, mert akkor azt mondanank, hogy ne kerdezz, talald ki magadtol. Inkabb azt mondanam, kerdezz, hallgass, donts, es talald ki magadtol is Very Happy

Egyik válasz se lehet globális érvényű, miért pont ez lenne az? Wink
Itt apró mozaikokat adhatunk...azzá válik, amit kirak magának belőle a kérdésben érdekelt Wink Smile

köszönöm, hogy ilyen jól fejezted ki magad kedves Lady Zed, ha akartam se tudtam volna most jobban megfogalmazni én sem hogy mi a benyomásom a sok-sok válasz olvasása után, főleg meg ilyen késői órán Laughing
az biztos, hogy mindenki másképpen neveli a gyermekét, nincsenek szabályok, majd az élet - na és persze mi szülők - alakítjuk a dolgokat. Smile
A legfontosabb, hogy érezze a gyerek, hogy szeretet veszi körül. Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 02. 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dörmi... írta:
julya írta:

Ne haragudj, hogy a te hozzászólásodra válaszolok, de nem tudom szó nélkül megállni, hogy ne reagáljak. Azt az érzést keltetted bennem, hogy érezzem magam rossz anyának, amiért 2 évesen be fogom adni bölcsődébe a kisfiamat. Szerintem nem minden fekete és fehér. Szerencsések vagytok, hogy sikerült otthon maradnod 3 éves korukig a gyermekeiddel. A helyedben én nem ítélném el azokat, akik ezt valamilyen oknál fogva ezt nem tehetik meg. Wink A lelki traumának egy gyereknél nem feltétlenül a bölcsődében keresném az okát, de nem vagyok szakember. Azt sem állítom, hogy a bölcsőde az ideális megoldás, és ha tehetném, én is maradnék vele itthon, az azonban élet másról szól, nem arról, hogy mit szeretnék.

Nyilván vannak kényszerhelyzetek... Dörmike, ne érezd magad rossz anyának. Kívánom, hogy nagyon jó bölcsit találj a kisfiadnak.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
5 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.