Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kezdő szülők
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy jó cikk a főoldalon:

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=26&alrovat=30&cikkid=13555
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 23:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én imádtam bölcsibe járni.Emlékszem,hogy otthon csak babám volt,én meg bolondultam az ottani autókért és a motorokért.Egyszer az egyik moci hangját túl közelről hallgattam és betekerte a hajamat.Volt visítás,meg hajcsonkítás,de nem vette el a kedvem.Az óvodát viszont gyűlöltem.Nem tudom miért,de sírva mentem minden reggel és alig vártam,hogy mehessek haza.

Mindkét fiam a bölcsiben kezdte a közösségi életét.A nagyobbik mindig sírt reggel,amíg beadtam.Ahogy elmentem,már szaladt is játszani a kis bestia.Az ovit nagyon szerette,mert ott tudott beszélgetni megállás nélkül.
A kisebbik fiam imádta a bölcsit,repült a dajkanéni kezébe.Az oviba menést pedig szinte észre se vette,mert pénteken még bölcsis volt,hétfőn meg már óvodás.Egy épületben van mindkét intézmény,ugyanarra a térre jártak ki játszani.
Szerintem ez is szerencse kérdése,mint minden közösség.Ugyanabba az osztályba az egyik gyerek szeret járni,a másik meg nem.Ennek is jó lenne tudni a receptjét.

A családunkban lévő bölcsibe nem járó unokatesók,akik 3 évig otthon voltak,sokáig sírtak az oviban és elég nehezen illeszkedtek be.Nagyon félénkek voltak,hiszen csak az anyjukkal voltak otthon egész nap.Tőlük mindenki elvette a játékot,amit kinéztek maguknak.

Hát nem tudom,mi a helyes.Azt hiszem,mindig az,ahogyan az anya akkor dönt.Akár bölcsibe viszi a kicsit,akár otthon marad.

sunny fx
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 06. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én jártam bölcsibe Sad
Azt mondom, aki teheti maradjon otthon a gyerkőccel 3 évet, de ezt már 26 éve sem tehették meg sokan, manapság még kevesebben...
Nekem egy maradandó emlékem van a bölcsis időszakomból:
Egy "aranyos" kisfiú betörte a fejemet egy féltéglával, amivel a homokozó volt körberakva...Elájultam, akkor tértem magamhoz, amikor a kórházban már varrták a fejem.
A nevelőnők persze be voltak tojva, hogy anyu feljelenti őket, mert nem figyeltek ránk. Utána még hónapokig nézegették a fejemet, hogy gyógyul a sebem.
Nem is beszélve az állandó nátháról - ovis koromban is - mert sokan hordták a szegény beteg gyerekeket is, akik összefertőzték a többit. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 06. 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A napokban olvastam egy nagyon jó cikket arról,hogy miért nem akarnak a kicsik a helyükön aludni.Rém egyszerű.Ha a gyerek születése utántól egyedül alszik el,azt szokja meg.Szépen,nyugodtan fog aludni csukott ajtó mögött sötétben,mert az lesz neki a természetes.Ha a szülő elkezdi altatni,akkor bizony az első felébredésekor keresni kezdi az elalvás előtti utolsó emlékképét.Az pedig az altató szülő lesz a másik szobában.Ez azért van így,mert minden ember legalább 7-szer felébred az alvásidejében.Ilyenkor sóhajtunk,megfordulunk,kinyitjuk a szemünket,megigazítjuk a paplanunkat és alszunk tovább.Nem fogunk rá emlékezni,mert ezt szoktuk meg.A kisgyereknél is így van,de mivel nem látja maga mellett a szülőt,ezért felébreszti magát teljesen és szólongatja,vagy elindul megkeresni.Aztán ez rendszeressé válhat,majd rossz szokássá,HA ENGEDI A SZÜLŐ.

Később meg tudják tetézni számomra teljesen érthetetlen extrém hülyeségekkel.
Most jutott eszembe,hogy van egy nagyon jó tanácsom arra,hogy ne akarjon a csemete a nappaliban aludni a szobájában lévő ágya helyett.Kanapét kell venni,amin nem fér el egy gyerek se. Laughing Laughing Laughing
Sajnos nem szeretik beismerni a szülők,pedig ez az igazság,hogy a helytelen szokásokért csak ők a felelősek. Crying or Very sad
Az óvodában ott alszik el a gyerek,ahol a teremben az óvónéni kijelöli,és egyiknek se jut eszébe,hogy inkább a folyosón aludna a fotelban.Otthon pedig jön az esti dili.Mert megengedik.
A gyerekeket úgyis lehet nagyon szeretni,hogy közben nem forgatják fel a normális életvitelünket,és nem veszítjük el a magánéletünket.

sunny fx
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 06. 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
A napokban olvastam egy nagyon jó cikket arról,hogy miért nem akarnak a kicsik a helyükön aludni.Rém egyszerű.Ha a gyerek születése utántól egyedül alszik el,azt szokja meg.Szépen,nyugodtan fog aludni csukott ajtó mögött sötétben,mert az lesz neki a természetes.Ha a szülő elkezdi altatni,akkor bizony az első felébredésekor keresni kezdi az elalvás előtti utolsó emlékképét.Az pedig az altató szülő lesz a másik szobában.Ez azért van így,mert minden ember legalább 7-szer felébred az alvásidejében.Ilyenkor sóhajtunk,megfordulunk,kinyitjuk a szemünket,megigazítjuk a paplanunkat és alszunk tovább.Nem fogunk rá emlékezni,mert ezt szoktuk meg.A kisgyereknél is így van,de mivel nem látja maga mellett a szülőt,ezért felébreszti magát teljesen és szólongatja,vagy elindul megkeresni.Aztán ez rendszeressé válhat,majd rossz szokássá,HA ENGEDI A SZÜLŐ.

Most jutott eszembe,hogy van egy nagyon jó tanácsom arra,hogy ne akarjon a csemete a nappaliban aludni a szobájában lévő ágya helyett.Kanapét kell venni,amin nem fér el egy gyerek se. Laughing Laughing Laughing
Sajnos nem szeretik beismerni a szülők,pedig ez az igazság,hogy a helytelen szokásokért csak ők a felelősek. Crying or Very sad
Az óvodában ott alszik el a gyerek,ahol a teremben az óvónéni kijelöli,és egyiknek se jut eszébe,hogy inkább a folyosón aludna a fotelban.Otthon pedig jön az esti dili.Mert megengedik.
A gyerekeket úgyis lehet nagyon szeretni,hogy közben nem forgatják fel a normális életvitelünket,és nem veszítjük el a magánéletünket.

sunny fx

Főnix, kedves, szinte minden tudományos magyarázatnak meg lehet találni az ellenkezőjét. Van szülő, akinek a "normális életvitele" és a "magánélete" a fontos. A másik nem bánja, ha mindez - átmenetileg sérül... Tettem olyat tudományos igényű gyereknevelés címszóval, amit mai eszemmel már nem követnék el annak ellenére, hogy nem okozott - számomra ismert - kárt a gyerekben...
Helytelen szokások... ami nekem az, másnak nem biztos...
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 07. 00:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze,egyetértek veled.Nem kell szentírásnak tekinteni a különböző szakirodalmakat.Én most ebben az esetben megerősírést kaptam arról,hogy annak idején ezt jól csináltam.Csak sok panaszt hallok a munkámból adódóan szülőktől,akik tanácstalanok,mert a gyerekeikkel sok baj van az óvodában,az iskolában és otthon.Egyik helyen sem akarják elfogadni a szabályokat.Ezt sajnos tapasztalom is nap mint nap.
A témaindító tanácsot kért.Én a saját tapasztalataimat írtam le,amik nekem nagyon jól beváltak.
Korábban már leírtam,hogy én hogyan alakítottam ki a gyerekeim alvási szokásait.Természetesen nem kell ezt másnak jónak látni és elfogadni.De nem lehet megcáfolni sem.
Egyébként pedig most azért hoztam fel a témát,mert neves szaktekintélytől olvastam cikket,ami az én ösztönös megérzésemet igazolta.Hátha segít valakinek,aki tanácstalan,és úgy gondolja,hogy érdemes legalább elgondolkodnia.

dr.Gál Éva - dr.Kemény János:Aludj velem! című munkájáról van szó.Ők a budapesti Madarász utcai Gyermekkórház Alváslaboratóriumának szakorvosai.Csecsemőkortól vizsgálják az alvászavarokat.
Csak egy rövid gondolatot idézek a könyvből:"Ha a gyerekek elalvásában aktívan közreműködtünk,akkor az éjszakai rövidke felébredés után a visszaalváshoz is nélkülözhetetlenek vagyunk.A gyerek nem érti,miért változott meg hirtelen minden körülötte az elalvás pillanatához képest.Az alvásproblémák zöme egy- és kétéves kor között jelentkezik,és fokozódik.HA A GYEREKEK NEM TANULNAK MEG EGYEDÜL ELALUDNI,AKKOR A RÖPKE FELÉBREDÉS UTÁN SEM TUDNAK EGYEDÜL VISSZAALUDNI."

Ajánlom mindenkinek elovasásra ezt a nagyszerű munkát.

sunny fx
Viki
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az én kisfiam ma kakilt elösször bilibe. Elsőre csak véletlenül, másodikra már ő mutatta a pelusát. Igazából már három napja pisil is bilibe, de a mai nap volt az áttörés.
Igazából egy hónappal ezelőtt még csak játéknak használta a bilit, de akkor környezetvédelmi okokból pelenkát váltottunk. Most egy mosható nadrágpelenka típust használunk, és ebben sokkal jobban össze tudja kötni az ürítési ingert és a "terméket".
Ja és csak 17 hónaposak múltunk. Ha valakit érdekel az a típusú pelenka, a www.okobaba.mlap.hu-n talál róla információkat.
Mindenkinek hasonló sikereket és örömöket kívánok! Viki
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki írta:
Sziasztok!

Az én kisfiam ma kakilt elösször bilibe. Elsőre csak véletlenül, másodikra már ő mutatta a pelusát. Igazából már három napja pisil is bilibe, de a mai nap volt az áttörés.
Igazából egy hónappal ezelőtt még csak játéknak használta a bilit, de akkor környezetvédelmi okokból pelenkát váltottunk. Most egy mosható nadrágpelenka típust használunk, és ebben sokkal jobban össze tudja kötni az ürítési ingert és a "terméket".
Ja és csak 17 hónaposak múltunk. Ha valakit érdekel az a típusú pelenka, a www.okobaba.mlap.hu-n talál róla információkat.
Mindenkinek hasonló sikereket és örömöket kívánok! Viki

Te Viki!

Ez most örömhír,vagy pelenkareklám? Mi a búbánatnak egy szobatiszta gyereknek pelenka? Hmm??
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Viki
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mállottviksz néne!

Köszi a bíztatást!
Ez egy első gyerekét nevelő, egészséges életmódra igyekvő maminak azt hiaszem igen pozitív megerősítés volt!
Gondolom még a szobatisztaságtól igen messze vagyunk a fiammal, hiszen egy-egy pisi és kaki nem az egész világ, de azt hiszem mégis jobb így, hogynem a kukába dobáloma pelusokat, amiket talán még a fiam fiai is megtalálhatnak majd a szeméttelepen, és ő maga igényli a bilit, nem nekem kell vért verítékeznem majd később.
Igazából az örömömet szerettem volna villággá kiáltani, de lehet, hogy ez nem jól sikerült. Csak tudod a baba-mama klubban ahova járok, nagyon sokan arról panaszkodnak, hogy még mindig nem bilizik a gyerekük, pedig nemsokára mennének oviba, és erre rágörcsölve végképp semmi hajlandóságot nem mutat ilyen irányba, nálunk meg magától alakult így a dolog.
Ha reklám lenne, leírnám a hordozó kendőket, a bio tisztító szereket és az úszós pelusokat is, amiket ők forgalmaznak.
Nem tudom neked hány gyereked van, de remélem neked nem lesznek ilyen gubancaid, mint más anyuknak.
Vissza az elejére
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 12. 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
főnixmadár írta:

sunny fx

Főnix, kedves, szinte minden tudományos magyarázatnak meg lehet találni az ellenkezőjét. Van szülő, akinek a "normális életvitele" és a "magánélete" a fontos. A másik nem bánja, ha mindez - átmenetileg sérül... Tettem olyat tudományos igényű gyereknevelés címszóval, amit mai eszemmel már nem követnék el annak ellenére, hogy nem okozott - számomra ismert - kárt a gyerekben...
Helytelen szokások... ami nekem az, másnak nem biztos...

Sokszor az a baj, hogy a szülők azt próbálják meg követni amit elvár tőlük a társadalom ami a baráti körben - alap -.

Nálunk sosem volt probléma ha mellettem aludt egyik másik Smile. Olykor a mai napig - előfordul, hogyha pld vihar van átjönnek hozzám. Érdekes szokott lenni a helyzet, mert úgy már elég kicsi az ágyam.

Az hogy a pici gyerek hol alszik, nagyban függ attól hogy milyen az adott élethelyzet. A mi családunkban úgy müködik, hogy mindenki a saját ágyában, de vannak kivételes helyzetek.
Betegség,
félelem /időjárás, vihar,rosszat álmodtam stb/

azt tartom fontosnak, hogy biztonságot érezzen ami előtt elalszik, mert az a lényeg, hogy kipihenje magát másnapra.
Vissza az elejére
Viki
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 13. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én minden gyerekneveléssel kapcsolatos kérdésben megpróbálok visszanyulni természet atta megoldásokhoz. Az emberi történelem túlnyomó részében nem voltak külön választva a gyereke, nem éltek külön gyerekszobában, nem kellett külön eljátszaniuk... Az ősembernél adva volt egy életközösség, és ebbe nőttek bele a gyerekek is. Egy barlang, vagy menedék volt az egész társaságnak.
Azt hiszem genetikailag, és ősi tudatunkban is úgy vagyunk kódolva, hogy a természetben élő lények vagyunk. ezért adja fel a szervezetünk, amikor sokáig irodai, ülő, vagy bezartsággal járó munkát kell végeznünk, ezért vannak testi és lelki betegségek ma már olyan nagy szában. Ezért vannak boldogtalan emberek. Ha megnézzük azt a kevés természeti népet, akik ma még élnek a földön, sokkal egészségesebbek fizikailag is és lelkileg is.
Szóval szerintem az egys szobában, sőt egy ágyban alvás teljesen természetes igénye a gyerekeknek.
Az én fiam nagyon sokáig egy ágyban aludt velünk, és zökkenés mentesen szokott át a sajátjába, amikor már kész volt rá (kb. 8 hónaposan), ami még sokáig a mi szobánkban volt. Sőt nyagyon sokáig kendőbe kötöttem, és magamon hordtam, így aludt el, és napközben is nagyon sokat aludt rajtam. Nekem is nagyon jó volt, mert mindent el tudtam intézni, ő tudott pihenni, és biztonságban érezte magát.
Aztán egyik napról a másikra jelezte, hogy már egyedül akar elaludni, a saját ágyában, ringatás nélkül. Azóta csak vásárláskor használom a kendőt, hogy ne rámoljon le mindent a boltban, meg ha kirándulunk hátihordozó helyett, és néha, ha séta közben nagyon elfárad.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki írta:
Én minden gyerekneveléssel kapcsolatos kérdésben megpróbálok visszanyulni természet atta megoldásokhoz. Az emberi történelem túlnyomó részében nem voltak külön választva a gyereke, nem éltek külön gyerekszobában, nem kellett külön eljátszaniuk... Az ősembernél adva volt egy életközösség, és ebbe nőttek bele a gyerekek is. Egy barlang, vagy menedék volt az egész társaságnak.
Azt hiszem genetikailag, és ősi tudatunkban is úgy vagyunk kódolva, hogy a természetben élő lények vagyunk. ezért adja fel a szervezetünk, amikor sokáig irodai, ülő, vagy bezartsággal járó munkát kell végeznünk, ezért vannak testi és lelki betegségek ma már olyan nagy szában. Ezért vannak boldogtalan emberek. Ha megnézzük azt a kevés természeti népet, akik ma még élnek a földön, sokkal egészségesebbek fizikailag is és lelkileg is.
Szóval szerintem az egys szobában, sőt egy ágyban alvás teljesen természetes igénye a gyerekeknek.
Az én fiam nagyon sokáig egy ágyban aludt velünk, és zökkenés mentesen szokott át a sajátjába, amikor már kész volt rá (kb. 8 hónaposan), ami még sokáig a mi szobánkban volt. Sőt nyagyon sokáig kendőbe kötöttem, és magamon hordtam, így aludt el, és napközben is nagyon sokat aludt rajtam. Nekem is nagyon jó volt, mert mindent el tudtam intézni, ő tudott pihenni, és biztonságban érezte magát.
Aztán egyik napról a másikra jelezte, hogy már egyedül akar elaludni, a saját ágyában, ringatás nélkül. Azóta csak vásárláskor használom a kendőt, hogy ne rámoljon le mindent a boltban, meg ha kirándulunk hátihordozó helyett, és néha, ha séta közben nagyon elfárad.

Nagyon egyetértek!
Vissza az elejére
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos a külön alvásról csak annyit, hogy láttam én már amikor a pár hónapos gyerekre lekapcsolják a villanyt, hasra fektetik és behúzzák rá az ajtót, hogy aludjon. MIközben ordít. Hát, nem tudom, nekem nem lenne szívem ehhez. Vajon az eszméletvesztésig történő bőgettetés mennyire haszonos annak a kis lénynek? Lehet, hogy nem fog emlékezni rá, de a lénye méllyén ott lesz. Aztán kialakulnak belőle a különféle elfojtások, kényszerek, neurózisok.
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziámi cica írta:
Nos a külön alvásról csak annyit, hogy láttam én már amikor a pár hónapos gyerekre lekapcsolják a villanyt, hasra fektetik és behúzzák rá az ajtót, hogy aludjon. MIközben ordít. Hát, nem tudom, nekem nem lenne szívem ehhez. Vajon az eszméletvesztésig történő bőgettetés mennyire haszonos annak a kis lénynek? Lehet, hogy nem fog emlékezni rá, de a lénye méllyén ott lesz. Aztán kialakulnak belőle a különféle elfojtások, kényszerek, neurózisok.

Két külön dologról írsz: külön alvás ÉS bőgettetés... a kettő bizony nem függ össze ennyire... Ezt egyébként mindenkinek saját magának kell kialakítania a gyerekével, nem lehet kőbevésett igazságként kezelni egyik véleményt sem...
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Sziámi cica írta:

Két külön dologról írsz: külön alvás ÉS bőgettetés... a kettő bizony nem függ össze ennyire... Ezt egyébként mindenkinek saját magának kell kialakítania a gyerekével, nem lehet kőbevésett igazságként kezelni egyik véleményt sem...

Mondjuk ez igaz. MIndenki úgy csinálja, ahogy neki jól esik. Én biztos, hogy nem fogom magam mellől elengedni, legalábbis a kezdeti időben biztos nem. Mi mind a négyen a szülői szobába laktunk - részben mert nem is volt túl sok választás. Az Öcsém olyan 2 éves körül volt, és egyik este azt mondta, hogy ő mától a lányokkal (velem és a húgommal) akar aludni. És semmi probléma nem volt.
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
6 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.