Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kezdő szülők
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziámi cica írta:

Mondjuk ez igaz. MIndenki úgy csinálja, ahogy neki jól esik. Én biztos, hogy nem fogom magam mellől elengedni, legalábbis a kezdeti időben biztos nem. Mi mind a négyen a szülői szobába laktunk - részben mert nem is volt túl sok választás. Az Öcsém olyan 2 éves körül volt, és egyik este azt mondta, hogy ő mától a lányokkal (velem és a húgommal) akar aludni. És semmi probléma nem volt.

Nekem viszont 10 éves koromig nem volt saját ágyam... olyan lakáskörülményeink voltak. Piszokul útáltam...
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Sziámi cica írta:

Mondjuk ez igaz. MIndenki úgy csinálja, ahogy neki jól esik. Én biztos, hogy nem fogom magam mellől elengedni, legalábbis a kezdeti időben biztos nem. Mi mind a négyen a szülői szobába laktunk - részben mert nem is volt túl sok választás. Az Öcsém olyan 2 éves körül volt, és egyik este azt mondta, hogy ő mától a lányokkal (velem és a húgommal) akar aludni. És semmi probléma nem volt.

Nekem viszont 10 éves koromig nem volt saját ágyam... olyan lakáskörülményeink voltak. Piszokul útáltam...

Édes mindegy.. már kialakult szokássá válhat a "szülők nyakán" alvás, mire a gyerek maga is el tudná dönteni, mit akar. (jobbik esteben rájön, hogy az nem lehet végleges megoldás anyu és apu között aludni..) Rolling Eyes Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Viki
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem pedig egy egészen pici baba is el tudja dönteni, hogy mit akar, sőt meg is tudja értetni magát, ha a szülő figyeli a jelzéseit. Nekem nagyon kkönnyű volt észrevenni, hogy mikortól fogadta el a különalvást, azaz nagyon tudott tiltakozni, amikor nem alhatott velünk. És mindenkinek nyugodt időszak volt ez is az is, mert legalább aludtunk. Ő is, mi is.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 06:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki írta:
Szerintem pedig egy egészen pici baba is el tudja dönteni, hogy mit akar, sőt meg is tudja értetni magát, ha a szülő figyeli a jelzéseit...

Teljes mértékben egyet értek veled. Ebben...
A szülő meg képes az egészen pici babával megérttetni, mit lehet... És a visszajelzés alapján létrejöhet egy kompromisszum, ami mindőjüknek jó.
Nálatok a baba akarata jó volt mindenkinek... Mi a fiammal kompromisszumot kötöttünk... és nekünk ez volt a jó...
Mondd, miért ez a heves "nekemvanigazam" hozzáállás? Tudod jól, hogy nem vagyunk egyformák (hála Istennek!), mindenkinek saját magának kell megtalálnia a követendő utat. Ebben ugyan segíthet mások véleménye, de félre is vihet....
Viki
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 08:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NEm hiszem, hogy túl heves vagyok, csak kicsit fáradtan írtam. Bocs.
Csak azt akartam mondani, hogy az egészen pici baba sem egy csomag, akit ide-oda tesz az ember, hanem igenis önnáló lény, akinek vágyai, igényei vannak.
Az előttem szóló nem ezt fejezte ki.
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez lehet most kicsit OFF, de nálunk arra volt példa, hogy anyósom direkt a válásukig magukközt altatta a párom kisebbik hugát, aki akkor már 9 éves volt, mert nem akart szexelni apósommal és ezt a fajta trükközést mástól is hallottam már...

Kiskoromban én például kb. úgy 7 éves koromig nagyon féltem a sötétben és anyuék amikor már unták hogy nem alszom el a meseolvasás után, volt, hogy feltettek egy lemezt és amíg szólt a zene én szépen elaludtam - ez főleg ovis szünetben vagy hétvégén volt, hétköznap kiköveteletem, hogy üljenek a konyhában addig, amíg el nem alszom és az nyugtatott, hogy beszűrődik a fény a szobámba...
De így is volt, hogy éjjel addig ordítottam, mert rosszat álmodtam, amíg át nem jött valamelyik szülőm...
....ebből annyi maradt vissza, hogy továbbra sem vagyok az a "füle mellett ágyút sütögethetnek" típusú jó alvó... Rolling Eyes
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 28. 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Apám másokik házasságából lévő gyerek még mindig a két szülő között-mellett alszik--azért írom így mert van saját ágya és össze van tolva a franciaággyal amin a szülők alszanak,nem mintha nem lenne elég szoba-- és ő már 10 év körül van(OFF:ebből is látszik mennyire tartom velük a kapcsolatot,még azt sem tudom hány éves a mostohatesó ON)

Én nem tudom milyen alvó voltam,arra emlékszem,hogy csak kivételes esetekben aludtunk együtt anyukámmal. pl.:festés,vagy hasonlók miatt.Viszont a tesómmal közös szobánk volt most novemberig-ez viszont helyhiány miatt volt.
Az öcsém arra sem ébredne fel ha max.on hallgatom a hifi-t.Bezzeg én meg olyan vagyok ha felébredek valami miatt akkor nem alszom vissza egyhamar.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.