Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Meg tudod fogni a pénzt?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 19:51    Hozzászólás témája: Meg tudod fogni a pénzt? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sipi 8 írta:
Smile

A spórolásról volt szó és a minap beszólt az egyik munkatársam: - te soha nem nézed meg az árakat. - Ezen a kijelentésen ma gondolkodtam el igazán, és arra jöttem rá h nem tudom megfogni a pénzt. Mindíg kicsúszik a kezeim közül, igaz a számomra egyáltalán nem hasztalan dolgokra.
Nemtom h TI hogy vagytok ezzel, nálatok is hasonló a helyzet??? Shocked

Azt hiszem, megér egy topikot. Tudunk pénzt beosztan? Tudunk valamire spórolni? Vagy ami jött, az megy?
csillagpor
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A muszáj nagy úr, de ennek ellenére nem. Pedig tudom, hogy tudnék spórolni, de ha mindenről lemondok, akkor mi marad öröm? Persze, nem veszek minden hónapban új ruhákat, cipőket. Viszont nehezen élem meg, ha adott esetben nem tudok beülni a barátnőimmel egy kávéra. Lehet, hogy ez luxus, de ettől nem akarom megfosztani magam. Spórolni az élelmiszeren tudok. Viszont ha arról van szó, hogy valamire gyűjteni kell...mindig attól függ, hogy mire, ha fontos, akkor tuti összespórolom. Szívesen utaznék, de arra gyűlne össze a legnehezebben, egyrészt nem létszükséglet, másrészt sokkal többe kerül, mint bármi más. (De lehet, hogy csak gyengeség...)
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden hónapban elkülönítek egy nagyobb összeget amihez nem nyúlok, csak vészhelyzetben, így már elég szép összeg gyűlt össze a bankszámlámon. Viszont azt a keretet amit meghagyok költőpénznek egész hónapra, tutto, hogy mindig az utolsó fillérig kimerítem.
Az élelmiszereken nem vagyok hajlandó spórolni, egyik áruház saját márkás termékeit se veszem meg. A higiéniai dolgokon szintén nem vagyok hajlandó, viszont a tisztítószerekkel most kísérletezgetem, hogy vajon az olcsóbb is tudja-e azt amit a drágább márkásabb?!
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet,hogy sokan hülyének néznek e miatt de nekem a gyüretlen friss
Huf-ok nagyon bejönnek. Olyan szépen félre tudom rakni őket,hogy csuda.Aztán azt sajnálom elkölteni tehát meg marad. Na nem nagy összegekre kell gondolni.De arra jó,hogy legyen vésztartalék. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ijesztő dolgot vettem észre.
Év elején elhatároztam, hogy egyik hónapról a másikra megduplázom a jövedelmemet.
Kegyetlen sokat dolgoztam érte, de megcsináltam.
S mit ad Isten: a különbözet ugyanannyi maradt Shocked
Mintha lenne 1 láthatatlan mérték, amit nem tudok átlépni.
Nekem ennyi jár és kész.
Nem tudtam komfortosabbá tenni a munkámat: nincs új szemüvegem, íróasztalom, lámpám / igazából nem újítottam fel a konyhai felszereléseimet sem / nem cseréltem le a függönyöket stb,.
Ilyesmi terveim voltak.
Igaz, az elveszített Sony Ericssonom helyett vettem 1 másikat és rengetegbe kerül a az egyetemi oktatás, a külön táncóra, az új tánciruha...
Azon gondolkodtam, hogy ennyire túlfeszített volt az eddigi költségvetésem? Ilyen sok rést kellett utólag betömnöm?
Vagy ilyen pocsékul gazdálkodnék? Twisted Evil
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem azért vagyok Halak, hogy igazi spórolós legyek. Crying or Very sad Régebben meg tudtam csinálni, hogy valamilyen célra félretettem pénzt, és amíg össze nem gyűlt, nem nyúltam hozzá. Ma már nem megy. És nem vagyok egészen biztos abban, hogy ez attól van, hogy az árakhoz viszonyított jövedelmem jóval kevesebb. Előfordulnak bizony ellazuló pillanataim,amikor nem igazán szükséges dolgokat veszek meg. Az anyagi lehetőségeim csökkenése az értékben nyilvánul meg (meg talán a gyakoriságban).
Azt hiszem, már soha nem fogom megtanulni, Anyám hogyan tudta úgy élére rakni a pénzt, hogy a legszegényebb időkben sem volt olyan érzésem, hogy nekünk valamire nem telik...
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a horoszkópomban az áll, hogy mindig jól él, pedig nem keres sokat, de nagyon jól ossza be a pénzt. Hát igen ... ez igy van szerintem is. Vannak dolgok, amikre soha nem adnék ki annyi pénzt, pl. szeretek öltözködni, de soha nem volt és nem is lesz huszezres nadrágom és cipőm... viszont van amire nem sajnálom a kicsit több pénzt, pl. ha csokirol van szó. Inkább csak akkor eszem, amikor meg tudom venni a finomat. Szóval szerintem én be tudom osztani a keresetem... Egy régi munkatársnőm mondta mindig, hogy szegények vagyunk, de jól élünk.
Nekem a szegénységről mindig a lelki szegénység jut eszembe... hu, na nem offolom szét a topikot.
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a férjek rémálma vagyok.minden pénz kifolyik a kezemből.persze ami kell számlára stb az szigorúan arra megy de egyébként...hogy kell spórolni?nem tudok a gyermekeimnek nemet mondani.ami kell az kell...és igazán nem követelőzőek. Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
a férjek rémálma vagyok.minden pénz kifolyik a kezemből.persze ami kell számlára stb az szigorúan arra megy de egyébként...hogy kell spórolni?nem tudok a gyermekeimnek nemet mondani.ami kell az kell...és igazán nem követelőzőek. Laughing

A téma kapcsán pörgettem vissza, hogy hogyan is volt az Anyukámnál?
Nem egyidőben kapták a fizetést Apukámmal, de a korábbi fizetéshez addig nem nyúltak, míg a későbbi meg nem érkezett. Leült a család engem, a gyereket is beleértve, és elkezdték osztani a pénzt. A rezsi volt az első, azt fizikailag elkülönítették. Utána jöttek a szükségletek, igények, fontossági sorrend felállítása, a nagyobb kiadásokra az előtakarékosság. A havi költőpénzre valamilyen tól-ig összegnek kellett maradnia, addig lehetett költekezni. Ha a fontossági sorrend alapján valami kimaradt, a következő hónapban újra előkerült. A költőpénz a helyére került, a szüleim szó nélkül "húzhattak" belőle, de könyvelésköteles volt a dolog. Anyukám tételesen könyvelt - tej, felvágott, kenyér szinten, Apukám csak beírta, hogy ő x összegett elvitt. Én vagy kaptam a pénzt, ha szükség volt rá, vagy engedéllyel "húzhattam" én is. Anyukám hó végén összesített, és nagyvonalakban azt is kimutatta, hogy élelemre, ruházkodásra... mennyi pénzt fordítottunk. Hát ezt én így már nem...
És az én zseniálisan gazdálkodó Anyukámnak hó végén mindíg volt "maradványa". Hogy csinálta?
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
julya írta:

A téma kapcsán pörgettem vissza, hogy hogyan is volt az Anyukámnál?
Nem egyidőben kapták a fizetést Apukámmal, de a korábbi fizetéshez addig nem nyúltak, míg a későbbi meg nem érkezett. Leült a család engem, a gyereket is beleértve, és elkezdték osztani a pénzt. A rezsi volt az első, azt fizikailag elkülönítették. Utána jöttek a szükségletek, igények, fontossági sorrend felállítása, a nagyobb kiadásokra az előtakarékosság. A havi költőpénzre valamilyen tól-ig összegnek kellett maradnia, addig lehetett költekezni. Ha a fontossági sorrend alapján valami kimaradt, a következő hónapban újra előkerült. A költőpénz a helyére került, a szüleim szó nélkül "húzhattak" belőle, de könyvelésköteles volt a dolog. Anyukám tételesen könyvelt - tej, felvágott, kenyér szinten, Apukám csak beírta, hogy ő x összegett elvitt. Én vagy kaptam a pénzt, ha szükség volt rá, vagy engedéllyel "húzhattam" én is. Anyukám hó végén összesített, és nagyvonalakban azt is kimutatta, hogy élelemre, ruházkodásra... mennyi pénzt fordítottunk.
Hát ezt én így már nem...

erre én is emlékszem mert az én szüleim is hasonló módon osztottak.igen mert nekik még volt mit.sajna nálunk nem igazán van mit amire jut lesz amire nem az meg majd lesz valahogy.sajna...
csillagpor
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyerekkoromban, még a rendszerváltás előtt, nálunk is így volt. Aztán ez időközben elmaradt. Ma már anyuék sem rakosgatják külön kis borítékokba a kosztpénzt, a rezsit, a benzinpénzt, stb. Én meg pláne...voltak próbálkozásaim, hogy felírogattam mikor, mire, mennyit költöttem, de nem tartott soká...egy a lényeg - kihúzzam hóvégéig. Ha meg marad, az kész főnyeremény!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
erre én is emlékszem mert az én szüleim is hasonló módon osztottak.igen mert nekik még volt mit.sajna nálunk nem igazán van mit amire jut lesz amire nem az meg majd lesz valahogy.sajna...
Az én gyerekkoromban , 1950-60 táján nem nagyon voltunk még módosak sem. Tehát nem mondhatom, hogy volt mit. Viszont lehetett tervezni a kiadásokat. Ezek még olyan idők voltak, amikor az edényekbe gyárilag beégették az árat. Pontosan lehetett tudni, hogy ha ennyit félreteszek, annyi idő múlva mosógépet tudok venni.
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 26. 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nna.. hát én nem vagyok egy spórolós tipus Embarassed sajnos Smile
igazság szerint az a fajta bolond némber vagyok, aki sosem nézi pl. az árakat és a boltban kapott visszajárót sem számolja sosem.. nem mondanám hogy jól élek, sosem voltam jómódú, de valahogy mindig volt mindenre amikor szükség volt rá.. mostanság viszont (korosodom?!) próbálok odafigyelni az árakra.. és döbbenten tapasztaltam, hogy icipici odafigyeléssel mennyivel több pénz van mindenre Embarassed szóval lehet most jön a változás kora?! Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 27. 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Képzeljétek, én mióta dolgozó nő vagyok, azóta irom a bevételeket és a kiadásokat. Lassan már 22 éve. Érdekes ám visszanézni a régi bejegyzéseimet. Mindig havonta lezárom. Anyukámtól tanultam, Ő pedig az Ő anyukájától. ... nekem jó néha visszatekinteni, hogy hú, hova is ment el ebben a hónapban egy kicsit több.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 27. 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyukám "könyvelését" néztem át az 1960-as évekből. Nem csak az árakon csemegéztem, hanem azt figyeltem, hogy mit vásárolt. Mélyhűtő nem lévén nyilvánvaló, hogy a bevásárlás az aktuális fogyasztást szolgálta. A heti egyszeri hús és felvágott vásárlásból azt a következtetést vontam le, hogy húst hétvégén ettünk, a maradék hét elejére áthúzódhatott és főleg főttételt vacsoráztunk. Bolti édesség, inkluzíve a csokoládét nagyon ritkán szerepelt, viszont volt házi sütemény. Persze a hűség kedvéért be kell vallani, hogy a nasiknak ez a kilométereken át húzódó választéka akkor még álmainkban sem szerepelt.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.