Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Megoldás a vallásos nevelés?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 25. 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
gonsomegint írta:
Sloan írta:
Végre van egy jó téma!

A vallásos neveléssel egyébként csak egy baj van, a vallás. A nevelésnek úgy önmagában kellene szépre, jóra, harmóniára, zöld lótuszokra meg miegymásra tanítania a gyerkőcöket, semmi szükség hozzá a maszlagra, amit a templomokban, zsinagógákban, mecsetekben, és még ki tudja hányféle helyen hallgathat az ember. Alapvetően a vallásokkal nem is lenne nagy baj, de ha végignézünk a történelmen, egyértelműen látszik, hogy mindegyik valakinek vagy valakiknek a jó kis érdekeik mentén alakultak meg az egyházak, nem pedig próféták, guruk, vagy atyámfiai útmutatásai alapján. Ettől fogva Istenhez meglehetősen kevés közük van, jóval több földi dolgokhoz. Nem állítom, hogy bármely vallás követője ne lehetne jó ember, azt sem, hogy az egyházak képviselői közt sincsenek jóravaló emberek, csupán azon lenne érdemes elgondolkodni, hogy valóban szüksége van-e a gyermekeinknek akár milyen kultúrkörből származó dogmákra, vagy talán kellene hagynunk, hogy maga találja meg Istent.

Most olvasom az egyik hírportálon:
Egy szaudi újságírónőt 60 korbácsütésre ítéltek mert közreműködött egy libanoni tv műsorának készítésében ahol egy muzulmán férfi nyiltan beszélt a szexuális életéről Exclamation
A műsor hatalmas felháborodást váltott ki Szaud-Arábiában, nézők ezrei követelték, hogy büntessék meg a férfit mert kiteregette a "bűnös szokásait" Rolling Eyes A szerencsétlent 5 év börtönre és ezer korbácsütésre ítélték Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Édes istenkém, a kefélés bűnös szokás Question Miféle eltorzult emberi elme szüleménye ez Question ....és miféle eltorzult, beteges pszihopaták lesznek azok a gyerekek aki ilyen rendszerben nőnek fel Evil or Very Mad

Szerinted a mi társadalmunk kevésbé álszent? A médiából ugyan ömlik a szexualitásnak nevezett dolog, de az valójában csak egy felvett pózolás. A valódi szexualitásnak nem kell kirakat, és családon belül teljesen természetes.
Manapság "szégyen", ha a gyerek egy szobában alszik a szüleivel, mert az aztán borzasztó, ha véletlen meghall valamit... Pedig igazából még az én Anyukámék is egy szobában aludtak, amikor gyerek volt. Az egész család egy szobában. Ez így volt normális egészen az elmúlt száz évig. Nem csináltak a testiségből nagy ügyet, csak a maga helyén az életük része volt. Ma pedig a kisfiúk nőképét az határozza meg, hogy az anyukának ki van pakolva a melle egész a bimbóig, a nadrágjából pedig csak azért nem lóg ki a szőre, mert le van borotválva... De a menzeszről beszélni egy kicsivel? Isten ments!
Szóval, van itt is álszentség rendesen! Korbácsütés ugyan nem jár érte, de bizony furán néznek rám, mert a mi gyerekeink tudnak ilyen dolgokat, persze csak a maguk korának megfelelő szinten.

Gincsi, Te most itt arról beszélsz, hogy hogyan játszik a Fradi...én viszont az Ujpesti Dózsáról beszéltem(bocsesz már nem Dózsa. Egy ex-parasztvezér ma már ciki Rolling Eyes ) Exclamation

Mi köze van a muszlim vallásnak, a szexuális elfolytásnak ahhoz ami itt folyik Question Hmm... Question
Mondtam én egy szóval is, hogy ez az anarchiába végződött áldemokrácia jobb Question Nem mondtam ilyet pedig JOBB Exclamation Ugyanis nálunk VÁLASZTHACC, hogy bekapcsolod a tv-t és nézed azt a szemetet vagy nem. Választhacc vallást, munkát...de lehetsz ateista is. Nem kötelező beszélned a szexről, de megteheted ha akarod. Zavarnak a kipakolt mellű tyúkok Question Hát akkor ne nézd. Egyébként sem hiszem, hogy nálatok tolonganak az ilyenek és egész nap kerülgeted őket Neutral Sztem sem túl izléses némelyik, de hát istenem..az ő dolguk.
Persze, hogy álszent ez a társadalom hiszen a nááágy, demokrátikus ámerika az ideál Rolling Eyes
Igen, abban talán jobb a mi világunk, hogy VAN választási lehetőséged Exclamation
Ami pedig a Te ideájidat illeti: megértem, hogy "természetesen" akarsz élni és a "hagyományok" szerint, de a helyzet sztem az, hogy az egy másik világ volt. Egy szobában aludtak mert nem volt több( Exclamation ). Összedolgoztak a családok a mezőn és az asszonyok vitték a háztartást, nem volt ovoda...stb. Igen Gincsi, igen...de ennek a világnak VÉGE Exclamation
Ne csinálj dogmát valamiből ami már történelem mert a gyerekeid fogják a fejedre olvasni ha már felnőttek Exclamation
Ne haragudj, nem akartalak megbántani Neutral
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 25. 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonsomegint írta:
Gincsi, Te most itt arról beszélsz, hogy hogyan játszik a Fradi...én viszont az Ujpesti Dózsáról beszéltem(bocsesz már nem Dózsa. Egy ex-parasztvezér ma már ciki Rolling Eyes ) Exclamation

Mi köze van a muszlim vallásnak, a szexuális elfolytásnak ahhoz ami itt folyik Question Hmm... Question
Mondtam én egy szóval is, hogy ez az anarchiába végződött áldemokrácia jobb Question Nem mondtam ilyet pedig JOBB Exclamation Ugyanis nálunk VÁLASZTHACC, hogy bekapcsolod a tv-t és nézed azt a szemetet vagy nem. Választhacc vallást, munkát...de lehetsz ateista is. Nem kötelező beszélned a szexről, de megteheted ha akarod. Zavarnak a kipakolt mellű tyúkok Question Hát akkor ne nézd. Egyébként sem hiszem, hogy nálatok tolonganak az ilyenek és egész nap kerülgeted őket Neutral Sztem sem túl izléses némelyik, de hát istenem..az ő dolguk.
Persze, hogy álszent ez a társadalom hiszen a nááágy, demokrátikus ámerika az ideál Rolling Eyes
Igen, abban talán jobb a mi világunk, hogy VAN választási lehetőséged Exclamation
Ami pedig a Te ideájidat illeti: megértem, hogy "természetesen" akarsz élni és a "hagyományok" szerint, de a helyzet sztem az, hogy az egy másik világ volt. Egy szobában aludtak mert nem volt több( Exclamation ). Összedolgoztak a családok a mezőn és az asszonyok vitték a háztartást, nem volt ovoda...stb. Igen Gincsi, igen...de ennek a világnak VÉGE Exclamation
Ne csinálj dogmát valamiből ami már történelem mert a gyerekeid fogják a fejedre olvasni ha már felnőttek Exclamation
Ne haragudj, nem akartalak megbántani Neutral

Nem bántottál meg. Smile

És nem próbálok olyan világban élni, ami már nincs. Én ebben a világban próbálok élni úgy, hogy megragadom mindazt, ami értékes szerintem, és azt próbálom továbbadni. Ez persze bizonyos szinten szűrést jelent. De ez nem jelenti azt, hogy nem arra nevelem a "Bélákat", hogy ebben a világban éljenek! Csak próbálok értékes alapokat adni nekik, hogy aztán tudjanak dönteni saját maguk. A régi dolgok pedig szerintem bizonyos szinten igenis példának számítanak, mert akkor még nem ferdült el minden annyira, mint most. De hidd el, én tudom, mennyire nem volt egyszerű élet az akkoriban. Nem akarom visszahozni, csak értékmegőrzésről, átadásról szól ez.

A dogmagyártás pedig igazán nem az én műfajom. Ezt szerintem te is pontosan tudod, hiszen ismersz egy kicsit... Cool

És szerintem az itteni választási szabadságod igencsak illúzió... Biztosan neked is van olyasmi az életedben, amit szívesen tennél másként, de nem lehet, mert ennek a rendszernek a keretei nem engedik.

A műnők nem zavarnak, lelkük rajta. Azért hoztam fel példának, mert szerintem a gyerekek szexuális, és nő képét bizony igencsak befolyásolja, és szerintem nem túl pozitívan. Erről beszéltél az eredeti témafelvetésedben. Arra reflektáltam...
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 25. 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Basszus, Gonso, inkább megyek aluszikálni. Very Happy

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 26. 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy nem vetted fel a dolgot Gina Smile

Egyszerűen megdöbbentett az ilyen fokú egyházi arrogancia Confused
Talán rossz a topic címe, lehet, hogy jobb lenne a: Lehet-e Istenhitben nevelni ...jobb lenne. A vallás az egyházé, az egyház pedig megszégyeníti a vallást. Ismerem a nézeteidet erre vonatkozólag és asszem ebben egyetértünk Wink

Most inkább beszéljünk rólatok Smile
Emléxem úgy 6 éve elmondtad mi az álmod..és úgylátom, hogy sikerrel meg is valósítottad..vagy legalábbis azon dolgozol. Nagyon nehéz célt választottál Exclamation A mai világban a "természetes" élet annyit jelent, hogy: a bioboltban vásárolok, vega vagyok, csak természetes alapanyagú kozmetikumot használok, wellness, jóga, anyámkínnyaaa Rolling Eyes
Ezt a képet adja el a média mert ezek megszerzéséhez CSAK pénz kell.
Te nehezebb utat választottál és ezért lesz nehezebb dolga a gyerekeidnek is amikor kilépnek a nagyvilágba és azt fogják tapasztalni, hogy (és most nehogy megsértődj) ők PARASZTOK Exclamation
Igen, ezt a szót használtam, de ennek a szónak csak itt van/lehet negatív jelentése. Egy dél-olasz ismerősöm teljesen megdöbbent ezen, náluk ez egy nagyon megbecsült fogalom Exclamation
Persze ha jól raktátok le a gyerekek alapjait, értékrendjét akkor nem fogják magukat és a szüleiket szégyelni. Istenem, de szörnyű, hogy ilyeneket írok, de én is átéltem ezt annó amikor feljöttünk vidékről pestre Confused Én voltam az osztályban a vidéki suttyó Rolling Eyes
Remélem tudod, hogy ezeket most nem bántásból írom.
Nagyon jó, hogy megpróbálod átadni a gyerekeknek azokat a hagyományos értékeket amit a "rendszerváltás" óta sikeresen leromboltak ezek a multiseggnyaló kormányok. Nekem szent meggyőződésem, hogy vissza fog jönni még az idő amikor újra a termőföld és a víz lesz a legnagyobb kincs Exclamation Exclamation Exclamation
Sajnos erre már "mások" is rájöttek és zajlik is a természeti kincsek elrablása...bocs. a privatizálása Rolling Eyes
A földnélküli, identitásnélküli, gyökértelen és mobil multirabszolga most a divat. Ne hagyd, hogy a gyerekeid is beálljanak a sorba Exclamation
Hajrá Smile
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 26. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hehe! Hát, érdekes képed lehet arról, hogy hogyan élünk mi... Laughing Laughing

De biztosíthatlak, attól, hogy a gyerekeim nem a pókemberen nőnek fel, és nem gyűjtenek pénzt háromévesen, és nincs tele az egész lakás játéknak nevezett vackokkal, még nem vagyunk parasztok. Sem jó, sem rossz értelemben. Az őseim azok voltak, igen. A férjem pedig bányász-családból származik.
De mi egy meglehetősen egyszerű polgári (nem politikai értelemben!) család vagyunk.

Ezen mindenesetre jól szórakoztam! Razz Twisted Evil
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 28. 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:

De biztosíthatlak, attól, hogy a gyerekeim nem a pókemberen nőnek fel, és nem gyűjtenek pénzt háromévesen, és nincs tele az egész lakás játéknak nevezett vackokkal, még nem vagyunk parasztok. Sem jó, sem rossz értelemben. Az őseim azok voltak, igen. A férjem pedig bányász-családból származik.
De mi egy meglehetősen egyszerű polgári (nem politikai értelemben!) család vagyunk.

Jaaaaaaaa....az más Confused

Meg voltam róla győződve, hogy Te egy szál fűszoknyában, liánokba csimpaszkodva közlekedsz. A gyerkőcMauglik elefántháton tanulják a KRESZ-t, az urad Tarzan pedig szabadidejében krokodilokat lovagol, gonosz gyarmatosítókat rúgdos fenékbe...stb. Rolling Eyes Twisted Evil
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 28. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonsomegint írta:
gincsi írta:

Meg voltam róla győződve, hogy Te egy szál fűszoknyában, liánokba csimpaszkodva közlekedsz. A gyerkőcMauglik elefántháton tanulják a KRESZ-t, az urad Tarzan pedig szabadidejében krokodilokat lovagol, gonosz gyarmatosítókat rúgdos fenékbe...stb. Rolling Eyes Twisted Evil

Dinnyedék! Laughing Laughing
Vissza az elejére
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 28. 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
gonsomegint írta:
gincsi írta:

Dinnyedék! Laughing Laughing

Ugyanmááá....csak elképzeltem a jelenetet:

GincsiJane odaül a "számítógéphez"(Tarzanpapa által aplikált szerekezet), belerug egyet mire a tápegységként funkcionáló és egyébként sziesztázó kismókus ezerrel elkezde pörgetni a mókuskereket, hogy legyen...feszültség. Aztán ad két pofont a másnapos postagalambnak....és máris jön az email gonsónak:
-Ne ítékezzééé má megint Exclamation

Csak vicceltem Laughing Laughing Laughing

Megyek is inkább főzni. Lencsét pulykasonkával Smile
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 30. 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valaki vallásosan él...nevelje a gyerekét vallásosan.
Ha valaki csak divatból vallásos...az hiába küldi hittanra ... megtanulja, de nem ér neki semmit (szinte), csak a lehetőséget kapja meg esetleg, hogy ha szüksége van "mankóra" rátámaszkodhat. Wink
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 30. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
.
.
Mire?

Hát senki nem válaszol? Twisted Evil
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 30. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
tsssh¨w írta:
.
.
Mire?

Mert túl egyszerűen tetted fel a kérdést.
Lapozz a második oldalra, ott már feltettem 2,5 éve. Razz
Vissza az elejére
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 30. 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
tsssh¨w írta:
tsssh¨w írta:
.
.
Mire?

Télnyeg, kösz!
Minek bonyolítottam volna? Wink

Megoldás-e a korábbi elfojtások következményeinek elfojtására a további elfojtás? Razz
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 30. 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
zzoli írta:
tsssh¨w írta:
tsssh¨w írta:
.
.
Mire?

Télnyeg, kösz!
Igazad van, de látod, senki se válaszolt neked. Twisted Evil

tsssh¨w írta:
Megoldás-e a korábbi elfojtások következményeinek elfojtására a további elfojtás? Razz
Rolling Eyes Ehhez túl késő van most, de ha valaki nagyon akarja, biztos meg tudja oldani, csak kitartás kérdése.
Vissza az elejére
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 02. 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
tsssh¨w írta:

Télnyeg, kösz!
Igazad van, de látod, senki se válaszolt neked. Twisted Evil

Meg tudom szokni a visszhangtalan létet.

Idézet:

|
Ez pedig a topik témaja magam számára lefordítva.
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 03. 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát most jót derültem Smile

Kriszti kinyírta a hordozható sz.gépét. Leégett a videokártya meg ilyenek.. Rolling Eyes Most próbálom rendberakni és az Acrobatot töltöm/tölteném le...de az istennek sem megy pedig több letöltő portálon is próbálkoztam.
Na, melyik nem volt problémás Question
Hát a Magyar Evangélikusok oldala Exclamation
"Könnyű letöltés az igehirdetés érdekében" Twisted Evil

Hallelúja testvérek. Szeretlek titeket Laughing

Halihó. A krisnásoknak nincs valami zamatos kis free pornó oldaluk Question Wink Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
9 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.