Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Megoldás a vallásos nevelés?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 03. 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

Ami a poén - ennyi erővel iszonyú káosz is lehetne a fejében. De NEM! Tökéletesen jól elvan ennyiféle istennel.

...mert Ők - mármint a gyerekek- tudják, amit mi - felnőttek már sajnos nem-, hogy Isten Egy. Tehát bármelyik alakban is látják, tudják, hogy ugyanarról az Egyről van szó, ilyen egyszerű, és ez szerintem csodálatos! Smile
TheHolyMan
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 29. 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól felépített, manipulatív szöveg ez szerintem.

Először is azt sugallja, mintha lett volna egy szép világ korábban, és csak mostanában romlott el. Közben arról van szó, hogy a média és a technika vívmányai által sokkal intenzívebben szembesülünk a világban történt negatív dolgokról az utóbbi évtizedekben.

A keresztény egyházak által hirdetett elvek szorultak ki a mindennapokból, nem pedig Isten, a szöveg viszont ezt a kettőt összemossa, úgy tünteti fel, mintha a kettő egy lenne, pedig szerintem nem az. Persze Isten csak egy szó, fogalom, mindenki azt ér alatta, amit akar, de elvekre degradálni szegény mindenhatót azért nem szép dolog! Exclamation Wink

A Biblia eleve egy érdekes dolog, mert pl az ószövetség azt írja, hogy szemet szemért, fogat fogért, az újszövetség meg azt, hogy ha megdobnak kővel, dobt vissza kenyérrel. Szóval nincs egyszerű helyzetben az, aki valóban a Biblia szerint szeretne élni. Laughing

Mondjuk én nem emlékszem arra, hogy Jézus elfenekelte volna a gyerekeket, aztán lehet, hogy csak én olvastam felületesen a Bibliát! Wink
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 30. 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TheHolyMan írta:
Jól felépített, manipulatív szöveg ez szerintem.

Először is azt sugallja, mintha lett volna egy szép világ korábban, és csak mostanában romlott el. Közben arról van szó, hogy a média és a technika vívmányai által sokkal intenzívebben szembesülünk a világban történt negatív dolgokról az utóbbi évtizedekben.

A keresztény egyházak által hirdetett elvek szorultak ki a mindennapokból, nem pedig Isten, a szöveg viszont ezt a kettőt összemossa, úgy tünteti fel, mintha a kettő egy lenne, pedig szerintem nem az. Persze Isten csak egy szó, fogalom, mindenki azt ér alatta, amit akar, de elvekre degradálni szegény mindenhatót azért nem szép dolog! Exclamation Wink

A Biblia eleve egy érdekes dolog, mert pl az ószövetség azt írja, hogy szemet szemért, fogat fogért, az újszövetség meg azt, hogy ha megdobnak kővel, dobt vissza kenyérrel. Szóval nincs egyszerű helyzetben az, aki valóban a Biblia szerint szeretne élni. Laughing

Mondjuk én nem emlékszem arra, hogy Jézus elfenekelte volna a gyerekeket, aztán lehet, hogy csak én olvastam felületesen a Bibliát! Wink

Szia Holy! Végre itt!
Vissza az elejére
Norna
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 28. 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

véletlenül az van, hogy teológus leszek
és amúgy meg gyermekgondozóként végeztem
egykor
szóval ebből a nézőpontból nem tudom mennyire lehet reális és objektív véleményt alkotni de azt gondolom marha érdekes a gyermek istenképe - és a jövőben ezzel szeretnék majd többet szöszölni, értsd kutatások, stb.

azt hiszem a nevelés, a kommunikáció minősége, a mondatszerkezetek, mind-mind belejátsszik milyen valláshoz húzunk. ma ha egyik vallásban sem találjuk meg azt az Istent akit mi elképzeltünk, akkor megyünk a kisegyházakhoz, egyéb ezós és más tanokhoz, és ha ott sincs, csinálunk magunknak, vagy ha úgy tetszik elvetjük Isten létezését. A közös az, hogy mindenki a kultúrájánsak, nyelvének, hagyományainak megfelelően szeret bele istenbe - akkor is ha nem emlékszik mit mondott errőla pa anya, végül a nekünk korán szimpatikushoz visszajutunk -és annak megfelelően miyeyn tapasztalataink emlékeink vannak. Ma szerintem inkább az a különös, hogy mi választjuk Istent pedig eredetileg Ő az, aki megtalál minket, hogy haver, húzzunk haza, legalább szellemileg.

Szóval mivel az élet része a hit és a hit mindig a vallások felé mutat - vagy tagadja azt - ezért a gyerek mindenképp kapcsolatba kerül vele, és az ha tudatosan lesz@rjuk a vallást, az is egyfajta vallásos nevelés szerintem. Ami meg a tudatos nagyon vallásos életet jelenti, szerintem egy a fontos olyat mutassunk neki kizárólagosan, amit mi is követni tudunk és amiben hiszünk, ha még keresünk vagy kíváncsiak vagyunk inkább mindenre nyitottan mutassuk be neki a dolgokat. A gyerek fejébe csak akkor van káosz ha azt mondjuk Isten egy, belőle egy lehet, de ez már nevelt minta. Magától nem lesz káosz a fejében, egy egész telefonkönyv beleférSmile
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 14. 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemsoká elsőkézből leszünk példa. A gyereket átirattam az evangélikus óvodába. Az államiban az óvnónéni finoman szólva is oly szerencsétlen és problémás volt, hogy elegem lett belőle. Így aztán váltunk. Itt kevés a gyerek, nincs "szenteskedés" és a gyereket nagyon érdeklik a spirtuális tanok, Isten, a vallások, stb..

Szerintem jó dolga lesz ott!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Norna
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 19. 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

asszem nem aza lényeg, hogy gyereknek megmondjuk miben hihet, hanem az, hogy megmutatjuk gy is lehet élni, van valami több, a többit már kitapossa magánbak, de el kell indítani.
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 19. 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vallásos nevelés - szeretetre nevelés... végül is a vallások alapértékei ugyanoda nyúlnak vissza ahol az emberi alapértékek vannak. A külsőségek, ceremóniák pedig vallás, hit emberbaráti érzések nélkül mit sem érnek. Hogy a valláshoz tartozik-e bármiféle "külsőség" az már szerintem elhanyagolható kérdés. A hit a lényeg. A belső szeretete, a másik ember szeretete - és nem azért, mert így szokás, mert így írja a Biblia vagy ha bűnözöl akkor halálnak halálával halsz stb. A bigott fanatikus vallásosoktól kimondottan óvom a gyerekeim. Egy felnőtt már jobban átlátja a manipulációkat, majd akkor eldönti, hogy hogyan tovább.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 19. 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Vallásos nevelés - szeretetre nevelés... végül is a vallások alapértékei ugyanoda nyúlnak vissza ahol az emberi alapértékek vannak. A külsőségek, ceremóniák pedig vallás, hit emberbaráti érzések nélkül mit sem érnek. Hogy a valláshoz tartozik-e bármiféle "külsőség" az már szerintem elhanyagolható kérdés. A hit a lényeg. A belső szeretete, a másik ember szeretete - és nem azért, mert így szokás, mert így írja a Biblia vagy ha bűnözöl akkor halálnak halálával halsz stb. A bigott fanatikus vallásosoktól kimondottan óvom a gyerekeim. Egy felnőtt már jobban átlátja a manipulációkat, majd akkor eldönti, hogy hogyan tovább.

Ma, döcögve, de megpróbáltam megmagyarázni a gyereknek, mi az a mennyország és mi a köze a levegőhöz-éghez. Nem ment könnyen, mit mondjak... Sajnos a vallások még mindig a felhőben ülő istenéről és az égi mennyországról beszélnek... Én meg egyensúlyt próbálok teremteni a spirtuális tanítások egységes vonala meg az óvodai hittan közt. Néha magam is meglepődöm, hogy némi gondolkodás után egyész jól megy.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Nemsoká elsőkézből leszünk példa. A gyereket átirattam az evangélikus óvodába. Az államiban az óvnónéni finoman szólva is oly szerencsétlen és problémás volt, hogy elegem lett belőle. Így aztán váltunk. Itt kevés a gyerek, nincs "szenteskedés" és a gyereket nagyon érdeklik a spirtuális tanok, Isten, a vallások, stb..

Szerintem jó dolga lesz ott!

Ezek az evangélikusok tudnak valamit. Egy ismerősöm az evangélikus gimiben volt szétnézni (ő tanárnak ment volna Smile) s el volt bűvölve,pedig nem az a lelekes fajta,milyenjó ott a légkör,ügyelnek rá, hogy a gyerekek értsék is ,miért nem szabad, amit a házirend szerint nemszabad ,meg hogy a tanárokkal és szülőkkel ugyanúgy aláíratják, hogy elfogadják. Meg még mindenfélét, szóval jól hangzott.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Namazu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én életembe nagyon sok jót az, hogy vallásosan neveltek.
Szerintem mindenkinek szüksége van arra, hogy tudjon hinni valamiben.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerencsés vagy, Namazu. Ha jól nevelnek valakit vallásosan, az kafa, de ha úgy, hogy megutaltatják vele a vallást vagy képmutatásra nevelik, az sokszor jóvátehetetlen károkat okoz. Egy koleszos ismerős mondta, hogy a református gimiben a hitét épp nem veszítette el, de az egyházat megutálta, és kereszténynek neveli majd a gyerekét, de egyházi iskolába akkor sem adja, ha nem lesz más.
Én vonalas kommancs iskolába jártam, aztán később hetedikben egy emberibb helyre, de akkor meg apám tépte össze a jelentkezési lapomat, amikor hittanra akartam járni. Kár. Megint másik iskolában, nyolcadikban, nem tudom, mi az ördög volta transzcendentális meditációnevű fos bemutatója volt, a matekdoga elmaradt a kedvéért. Mentem volna én arra is, mindegy, érted, csak valami legyen már, az ott bukott el, hogy azt mondták, vigyünk pár szem almát vagy narancsot, valami édes gyümölcsöt áldozatképpen, tisztelegni az alapító előtt, épp tél volt anyám pedig sajnálta rá a pénzt,saját pénzem meg nem volt. Jó, azóta tudom, mi fán terem a TM, tényleg nem ért volna annyit sem,főleg nem a rááldozott időt, de akkor is, ez a hozzáállás...

Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről Anyósomék jutnak eszembe, akik nagyon hasonlóan gondolkodnak. A most tizenöt éves lányukat nem engedték hittanra menni, de azzal nem törődnek, hogy most a sátánistákkal kokettál. Érdekes hozzáállás...
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nemcsak a büntethetőség alsó korhatárát vinném le 12 évre, de a szabad vallásgyakorlást is megkönnyítené a kölyköknek. Nem mellesleg az általános műveltség része hogy megismerjék a szülőhazájuk többségi vallását, a tanuláshoz való jog pedig alkotmányos alapjog.
Mielőtt még holmi libs nagyon visongani kezdene, szólok, hogy mindezt buddhistaként mondom.

Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Én nemcsak a büntethetőség alsó korhatárát vinném le 12 évre, de a szabad vallásgyakorlást is megkönnyítené a kölyköknek. Nem mellesleg az általános műveltség része hogy megismerjék a szülőhazájuk többségi vallását, a tanuláshoz való jog pedig alkotmányos alapjog.
Mielőtt még holmi libs nagyon visongani kezdene, szólok, hogy mindezt buddhistaként mondom.

buddhista? nnno! ezt is megtudtuk. Very Happy
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 06. 20. 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jé, a'szittem, te tudod. Very Happy Meg aztán ezzel a tibeti névvel...=)
Mondjuk csak világossá akarta tenni, hogy nem egy hazabeszélő keresztény vagyok.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Következő
4 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.