Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hülye gyerek,pocsék anya - Elrontottad, vagy sem?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 13. 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Apa-gyerek kapcsolat: fontos, de mivel 9 hónapig rendkívül szoros az anya-gyermek kapcsolat, egész életére ez a meghatározóbb. Az apa szerepe közvetett: ahogy az anyával bánik, azt már a gyerek is érzékeli. (Saját megrendítő tapasztalatom: apja nem akarta elfogadni a gyereket, nem vállalta fel az apaságot. Évekkel később döbbentem rá, hogy az apa-fia kapcsolat meglehetősen zűrös volta a magzati korra vezethető vissza. Mikor már apja igényelte volna volna a gyerek szeretetét, a gyerek vált elutasítóvá. Gyakran jut eszembe, hányszor gondoltam elkeseredésemben: "Jól megleszünk mi kettesben, kicsim... éas így is lett.

Ez nálunk is így volt.Apám,a szerett nem akart engem,sőt megvádolta anyát,hogy nem is tőle vagyok.Aztán anya megszült 18 évesen,és apámat nem érdekelte,hogy mi van velünk,aztán elvette anyát és megszületett az öcsém.2 évre rá megcsalta anyát a mostani feleségével.A mai napig a legtöbb idő amit beszélgetéssel töltünk max 5 perc.Én nem keresem a társaságát megszoktam hogy nélküle kell élnem és és ő sem kereste pár évvel ezelőttig az enyémet(persze találkoztunk meg minden csak soha nem beszélgettünk)most meg amikor rádöbbent arra,hogy mi a helyzet és keresné velem a kapcsolatot én zárkózom el.Tudom,hogy nem esik jól neki,látom és nem élvezem.De ő SOHA nem fogja tudni átérezni azt amit nekem kellett miatta.A sok ígérgetés aztán a csalódások.Nem tudok megbízni benne és már 4 éve nem is akarok.Vannak dolgok amiket az ember nem felejt el,és vannak olyanok amiket soha nem fogok megbocsátani neki.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wink Kicsit visszaolvastam...
No azt hiszem, tudnék mesélni...
Csak most nem vagyok abban a lelki állapotban, hogy...
Már nem vagyok annyira "magam alatt" pontosan ettől a témától...

"gyümölcséről ismerni meg a fát!" biztosan erre vonatkozik ez az idézet?

Hol vannak a híres emberek gyerekei...
Mi lett a Nagy emerek gyerekeiből...
Olyan kevés dinasztia van ahol csupa híres és okos, jóravaló ember van...

A Szent embereknek nem tudok róla, hogy lennének gyerekeik... vagy csak nem emlegetik őket???
Pedig a történelem folyamán volt már egy pár nagyon jó ember... Wink
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ritka madár vagyok a játszótereken. Egyszerűen ezt a műfajt nem bírom, de a gyerek természetes csúszda iránti igénye miatt kikötök ott. Meglepődöm azon a sokféleségen, ahogy anyák gyermekeikkel kommunikálnka, vagy nem kommunikálnak. Fleg azon, hogy milyen durva szinten beleavatkoznak az életükbe, helyettük építenek, homokoznak. (Ez apukákra is nagyon jellemző!)

Egyenrangú kommunikációt, kérést, dorgálás és minősítés nélküli szeretetteljes beszélgetést szinte nem hallani. A frankó nevelési tanácsokat pedig csak úgy ontják, viszont másról, mint gyereknevelés, egyszerűen nem lehet beszélgetni, vagy csak ezerévente, kis szerencsével...

És ez a mi gyerekeink nemzedéke lesz, akiket ebben a szellemben nevelnek ...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Ritka madár vagyok a játszótereken. Egyszerűen ezt a műfajt nem bírom, de a gyerek természetes csúszda iránti igénye miatt kikötök ott. Meglepődöm azon a sokféleségen, ahogy anyák gyermekeikkel kommunikálnka, vagy nem kommunikálnak. Fleg azon, hogy milyen durva szinten beleavatkoznak az életükbe, helyettük építenek, homokoznak. (Ez apukákra is nagyon jellemző!)

Egyenrangú kommunikációt, kérést, dorgálás és minősítés nélküli szeretetteljes beszélgetést szinte nem hallani. A frankó nevelési tanácsokat pedig csak úgy ontják, viszont másról, mint gyereknevelés, egyszerűen nem lehet beszélgetni, vagy csak ezerévente, kis szerencsével...

20 éve is ez volt... Nincs is "játszótéri barátságom"...
Egyébként érdemes azt is tanulmányozni, mi történik, ha apró "baleset" éri a kicsit: fenékre ül, hasraesik... Akkor jön a babusgatás, a gyerek meg, ha addig nem bömbölt, ezután rákezdi... Na, ez az, amit igyekeztem elkerülni...
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Mállottviksz néne írta:

20 éve is ez volt... Nincs is "játszótéri barátságom"...
Egyébként érdemes azt is tanulmányozni, mi történik, ha apró "baleset" éri a kicsit: fenékre ül, hasraesik... Akkor jön a babusgatás, a gyerek meg, ha addig nem bömbölt, ezután rákezdi... Na, ez az, amit igyekeztem elkerülni...

Emlékszem, anno ezért szeretett pl az unokahugom velem lennei: nem irányítgatni való h@jegyerekként kezeltem, meg tehetetlen bábként.

Remélem saját Babócámmal is tudok majd így foglalkozni, meg persze Sloan is. Emlékszem mik voltak azok a dolgok gyerekkoromban, amik nagyon rosszul érintettek (sokszor a mai napig), és azokat nem szeretném elkövetni. Meg persze beszűkülni sem úgy, hogy felejtős legyen minden más téma, mint a gyereknevelés.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 17. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A játszótereken az anyukák szerintem képesek lehetnek másról is beszélgetni, ám valahogy abban a közegben ez nem szokás. Itt a "pelenka" a téma és kész. Szerintem az amúgy normális nőci amúgy normális anyákká válnak, Kage ne aggódj, nem fogsz meghülyülni a szülés után sem Smile
Engem egyszer "lemenedzseranyukáztak" a játszótéren, mert egy ügyfél hívott és a homokozóban ülve mondtam árat valamire ... (ami egyébként sokszorosa volt a havi gyed összegének, tehát bizonyára irigyek voltak rá..)

Azóta ehhez tartom magam. Ha lesz free wifi a környéken, akkor még laptopot is viszek magammal! Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 17. 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ezért nem szeretek én a játszótér közelébe se menni. Így mivel egy medezseranyukának nem akkor kell melózni, mikor azt a munkaidő előrajzolni méltóztatik, hanem amikor dolog az idő, akkor dolog oszt jónapot! Ezért vagyon itten ni a világvégén, vagyis falun, - amit én utálok, de a csemetéim imádnak- a 4000nm-es telek, rajta kiserdő, bunker, pince, bázis, meg ki tudja még mi minden csodálatosabbnál csodálatosabb helyszín, játéktér, amit mi más, mint a határtalan gyeremekfantázia varázsolt ide, és ahol bátran csöröghet a marokteló, legfeljebb T időt kérek, aztán már űzhetjük is tovább a füldönkívűli jött-ment gaz hon-bolygófoglalókat, vagy bármit, amik éppen aznap műsoron vannak.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 17. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
Na ezért nem szeretek én a játszótér közelébe se menni. Így mivel egy medezseranyukának nem akkor kell melózni, mikor azt a munkaidő előrajzolni méltóztatik, hanem amikor dolog az idő, akkor dolog oszt jónapot! Ezért vagyon itten ni a világvégén, vagyis falun, - amit én utálok, de a csemetéim imádnak- a 4000nm-es telek, rajta kiserdő, bunker, pince, bázis, meg ki tudja még mi minden csodálatosabbnál csodálatosabb helyszín, játéktér, amit mi más, mint a határtalan gyeremekfantázia varázsolt ide, és ahol bátran csöröghet a marokteló, legfeljebb T időt kérek, aztán már űzhetjük is tovább a füldönkívűli jött-ment gaz hon-bolygófoglalókat, vagy bármit, amik éppen aznap műsoron vannak.

Néha irigylem a falut .. de a férjuram urbánus lélek, neki már a rigófütty is hangzavar Laughing Laughing ráadásul egy deszkát sem tud megfogni, egy szöget sem tud beverni. Nem való ő vidéki életre ...
Egyébként a házunknál a kertben is van homokozó meg effélék, de -bár vannak más gyerekek is - a "többigyerek tényező" erősebb a játszótéren, így aztán néha mindenképpen be kell iktatni az életünkbe.
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 17. 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem meg a többi gyerek tényező állandóan itt tolong a kap előtt. Rolling Eyes Twisted Evil Alig bírom távoltartani őket.
Ja! És nálunk én lennék az urbánus lélek. De leszek is! Elegem volt a faluból! Twisted Evil Twisted Evil
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 17. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
Nekem meg a többi gyerek tényező állandóan itt tolong a kap előtt. Rolling Eyes Twisted Evil Alig bírom távoltartani őket.
Ja! És nálunk én lennék az urbánus lélek. De leszek is! Elegem volt a faluból! Twisted Evil Twisted Evil

Laughing Laughing Laughing Laughing
.. hát ez az.. ott tolong a kapuk előtt .. akkor már inkább a kedves önkormányzat vagyonát amortizáljuk le a sok sok befizetett adónkért cserében a poros összepisált-összekakált játszótéren Smile

Amúgy mit kell akkor csinálni, ha a játszótéren a háromhás család kis agresszora terror alá vonja a kisebbeket? Mit kell akkor tanítani a gyereknek? Hogy kell az ilyen helyzetet kezelni?
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 17. 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na látod ezért is van elegem a faluból. Rolling Eyes Twisted Evil
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
serena írta:

.. hát ez az.. ott tolong a kapuk előtt .. akkor már inkább a kedves önkormányzat vagyonát amortizáljuk le a sok sok befizetett adónkért cserében a poros összepisált-összekakált játszótéren Smile

Amúgy mit kell akkor csinálni, ha a játszótéren a háromhás család kis agresszora terror alá vonja a kisebbeket? Mit kell akkor tanítani a gyereknek? Hogy kell az ilyen helyzetet kezelni?

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Talán egy jó kiai megteszi! Bár, azt hiszem nem leszek játszórér párti...
Vissza az elejére
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Mállottviksz néne írta:
serena írta:

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Talán egy jó kiai megteszi! Bár, azt hiszem nem leszek játszórér párti...

Mindegy hogy leszel vagy nem a gyerek lesz az irányitó és ha ő vágyni fog te elviszed mert szereted és azt akarod hogy jól érezze magát.
Majd meglátod minden másként van a valóságban mint ahogy elméletben elképzeljük amig a szivünk alatt hordjuk őket.De ez nem baj.A lényeg a szeretet a többi meg majd kialakul!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újra felteszem a kérdést, mert nem jött rá felelet ...
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

Újra felteszem a kérdést, mert nem jött rá felelet ...

Én írtam rá, hogy nem látod?
A kiai megtanulását javasoltam, hátha elég sokkoló hatása van, és a kis agresszor jobbnak látja befogni...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
3 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.