Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hülye gyerek,pocsék anya - Elrontottad, vagy sem?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Amúgy mit kell akkor csinálni, ha a játszótéren a háromhás család kis agresszora terror alá vonja a kisebbeket? Mit kell akkor tanítani a gyereknek? Hogy kell az ilyen helyzetet kezelni?

Újra felteszem a kérdést, mert nem jött rá felelet ...

Áááá, konfliktuskezelés gyermekkorban!! Smile)) Gyerkő életkorától is függ, hogy mit teszel: az agresszorétól és a sajátodtól (gondolom innen a kérdés irányultsága) is.

Írsz arról, hogy mit is jelent ez a "terror"?
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Mállottviksz néne írta:
Amúgy mit kell akkor csinálni, ha a játszótéren a háromhás család kis agresszora terror alá vonja a kisebbeket? Mit kell akkor tanítani a gyereknek? Hogy kell az ilyen helyzetet kezelni?

Áááá, konfliktuskezelés gyermekkorban!! Smile)) Gyerkő életkorától is függ, hogy mit teszel: az agresszorétól és a sajátodtól (gondolom innen a kérdés irányultsága) is.

Játszótéri alapszitu: kicsi kúszik fel a csúszdán, (mondjuk kétéves, vagy három..) a nagyobb (kisóvodás) akadályt képez a csúszda tetején és szívózik a kicsikkel, akik nem tudnak csúszni tőle. Esetleg még be is szólogat, hogy ő a nagyobb ... ilyesmik.

De korrektül a fellökés, a direkt agresszió kezelése nagyon nehéz a kicsik számára. Én tudom kezelni az agresszív gyereket, de nem vagyok mindig ott. Valamilyen módszert a gyereknek is meg kéne tanítani ...ami nem lenne jó, ha a "vágd hanyatt, vagy rúgd sípcsonton, kiskomám" lenne.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Mona írta:
Mállottviksz néne írta:

Játszótéri alapszitu: kicsi kúszik fel a csúszdán, (mondjuk kétéves, vagy három..) a nagyobb (kisóvodás) akadályt képez a csúszda tetején és szívózik a kicsikkel, akik nem tudnak csúszni tőle. Esetleg még be is szólogat, hogy ő a nagyobb ... ilyesmik.

De korrektül a fellökés, a direkt agresszió kezelése nagyon nehéz a kicsik számára. Én tudom kezelni az agresszív gyereket, de nem vagyok mindig ott. Valamilyen módszert a gyereknek is meg kéne tanítani ...ami nem lenne jó, ha a "vágd hanyatt, vagy rúgd sípcsonton, kiskomám" lenne.

Sajnos, én is látom a játszótereken, hogy mennyi figyelemhiányos, elhanyagolt gyerek van... Sad az ilyen kis agresszorok így próbálnak a figyelem központjába kerülni.

És hol a szülő ilyenkor? Mert nem óvodáról van szó, hanem játszótérről, ahol elvileg szülővel kellene lennie egy ilyen idős gyereknek.

Ezzel a kérdéssel minden szülő küzd, hol a határ: meg kell védenie a saját érdekeit, de túlzottan erőszakos se legyen.... Neutral

Nálunk a családban ezek történtek:
- óvónéni panaszkodik, hogy kfiam megverte a másikat. Kiderült, hogy a megvert gyerek terrorizálta sokáig - erre ahogy tanulta, szólt neki egyszer szépen, szólt neki kétszer szépen, harmadjára nem szólt, hanem ütött.
- nálunk finomlelkű kislány révén amikor már nem tudta kezelni a helyzetet a lánykám, akkor felnőtt segítségét kérte.

Hidd el, ha nagyobb lesz, megtalálja a módját, hogy ne hagyja magát terrorizálni, addig is ott vagy neki Te, és ez biztonságot ad neki...Smile
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

....valamiért csak elhanyagolt, kis agresszor gyerekekről beszéltek.
De mi a helyzet a végtelenül elkényeztetett kis hisztimasinákkal és a rajtuk majomszeretettel függő anyukájukról?
Nekem ugyan nincs gyermekem, de sok korombelinek már igen és megfigyeltem, hogy van, akinek a gyerekére még kissé erélyesebben is tilos rászólni, mert a " kedves" mama kikaparja a szemedet, csak a " édes kis manócsája mamucinak, nem szabad..." és a gyerek majd' megfullad az anya fojtó szeretetétől és azt hiszi, hogy mindenki más is puszik sokaságával fogja elhalmozni, ha már a fél üdítőspohárkészletet földhözvagdosta, talán még meg is dicsérhettem volna...Nah, a csaj azóta sem érti, miért nem vagyok sosem itthon.... Twisted Evil
Az anyai majomszeretet áldozata sajnos az egyik ismerősöm is, aki 26 évesen még mindig az anyja irányítása alatt áll és esélye sincs az önállóságra, mert az anyja még a munkahelyre is bejárt, ahol dolgoztunk és mindent ellenőrzött, megvívott a lánya helyett minden csatát...
A következetesség a lényeg, ezt mondják mindig, mindenütt - ha gyereknevelésről, ha házi kedvenc tartásról van szó...
A volt műszakvezetőm kisfia óvodás korában ha nem volt valami a kedve szerint, akkor megrugdosta és leku.vázta az anyját, tanúja voltam nem is egyszer...Az anya válasza: " Jaj, nyuszikám, ezt ne csináld..."
Szörnyű....
Nem tudom, hogy én milyen anya leszek, de ilyen kis szörnyeteget nem nevelek a gyerekemből, az tuti....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azt tapasztaltam,hogy a játszótéri agresszió azoknál a gyerekeknél fordul elő akiket az óvodában terrorizál egy nála erősebb gyerek. Na már most ezt a felgyülemlett feszültséget otthon a játszin a szintén gyengébb gyerekeken tölti ki. Ha a kedves mama normális akkor rá szól bugyuta csemetéjére ha nem akkor veszekedés a vége. A szimplán csak agyon kényeztetett gyerek más lapra tartozik. Találkoztam nagyon sok hasonló
esettel. Az ilyen szülő hiszi azt,hogy az ő gyereke aranyat sz....ik. Neki mindent szabad az óvónő meg úgy vesszen meg a hülye gyerekétől egésznap ahogy akar. De ha valami büntit kap a mások életét megkeserítő csemete jön a felbőszült anya és fenyegetődzik a feljelentéssel,hogy miért is bánnak így az ő tündi-bündi gyerekével.
Szegény óvónéni meg nyugodtan kaphat gyomorfekélyt,agyvérzést stb,stb. És itt jön a topik nyitó cím. Ezt bizony az anya cseszi el de nagyon csúnyán és sajnos a gyerekét is megútáltatja másokkal. Spec ne ítéljetek el de az ilyen anyát megtudnám nyúvasztani a gyerekének meg olyan frászt kevernék le,hogy na. Egyszerűen nincs türelmem a hisztériához.
A jó Isten két szuper csajjal ajándékozott meg akikkel nem volt ilyen problémám. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én öcsém egy hisztigép volt és úgy vágta magát földhöz mindenhol ahogy sikerült.Persze anya kedvence volt és azt csinált amit akart.Na én megutáltam rendesen a hisztis gyerekeket akkor.De mit áld az ég született egy lányom aki olyan hisztis lett 2 éves korára hogy ugyan úgy vágta magát földhöz mint az öcsém annak idején.Csak nem számolt azzal hogy én nem tudom ezt tolerálni...az ÁBC kellős-közepén vágta magát földhöz mikor közöltem vele hogy nem vehet meg akármit...orditott visitott ahogy a torkán kifért engem meg néztek az emberek hogy úrIsten mit fog ez a nő most csinálni a "hülye" gyerekével.Én meg mint aki nem vett észre semmit átléptem a földön vergődő gyerekemen és mentem tovább vásárolni.Mikor a gyerek észrevette hogy nem vagyok sehol felugrott utánnam szaladt és megkérdezte:téjjed nem vesel netem semmit?...mondtam csak egy rudi vagy egy joghurt jár egy nap egyszerre...jó mondta ő.Még egyszer ugyan igy bepróbálkozott és aztán soha többé.Mondanom sem kell onnantól az apjával szeretett vásárolni mert neki hisztizni sem kellett mindent megvett. Laughing
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 22. 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fura, hogy ez a "hiszti" dolog mennyire be van akadva mindenkinél. Minden gyerek valahogy kipróbálja, és minden anya megpróbálja valahogy megoldani. A műbalhékat is, meg a valódiakat is.

Nekem van egy olyan elképzelésem, hogy a gyerekközösségek "segítik egymást" bizonyos dolokban, például a gyászoló gyermek rajzát "átveszik", és maguk is egy ideig olyat rajzolnak, (pl síró napocskát) vagy egy "nem szociálpozitív" viselkedést is átvesznek, mert a másik gyermek úgy vezet le valamilyen feszültésget, és ezzel próbálják őt tudattalanul is segíteni. Ilyen lehet a kiabálás például. Ezek a tanulási sémák néha lehet, hogy nagyon rosszul állnak a mi gyerekünknek, de akár magasabb szinten jók is lehetnek (nem a hisztire gondolok!!).

A gyermek utánzásai mögött néha ilyen dolgok is állhatnak, azt hiszem ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jomami
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 22. 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Mállottviksz néne írta:

Kedves Mona,

Mit jelent, hogy háromhás?
Vanahiliel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 22. 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
Az én öcsém egy hisztigép volt és úgy vágta magát földhöz mindenhol ahogy sikerült.Persze anya kedvence volt és azt csinált amit akart.Na én megutáltam rendesen a hisztis gyerekeket akkor.De mit áld az ég született egy lányom aki olyan hisztis lett 2 éves korára hogy ugyan úgy vágta magát földhöz mint az öcsém annak idején.Csak nem számolt azzal hogy én nem tudom ezt tolerálni...az ÁBC kellős-közepén vágta magát földhöz mikor közöltem vele hogy nem vehet meg akármit...orditott visitott ahogy a torkán kifért engem meg néztek az emberek hogy úrIsten mit fog ez a nő most csinálni a "hülye" gyerekével.Én meg mint aki nem vett észre semmit átléptem a földön vergődő gyerekemen és mentem tovább vásárolni.Mikor a gyerek észrevette hogy nem vagyok sehol felugrott utánnam szaladt és megkérdezte:téjjed nem vesel netem semmit?...mondtam csak egy rudi vagy egy joghurt jár egy nap egyszerre...jó mondta ő.Még egyszer ugyan igy bepróbálkozott és aztán soha többé.Mondanom sem kell onnantól az apjával szeretett vásárolni mert neki hisztizni sem kellett mindent megvett. Laughing

A barátnőm huga szakasztott ugyanez.. (csak ő már tizenéves)
Amikor kicsi volt, a szülei nála is megpróbálták ezt az "otthagyós" módszert. Nem jött be.. Vártak vagy tíz percet rá, hogy abbahagyja és megy utánuk, de a(z akkor még) kiscsaj csak hisztizett amíg vissza nem mentek érte, és meg nem tették amit akart..
Onnantól fogva többször nem is próbálkoztak semmilyen hisztielhárítással, és mondanom sem kell ez ma is meglátszik a csajszin.. Elvárja hogy mindenki az ő s...ét nyalja, és senki nem meri neki megmondani, hogy kicsit elgondolkodhatna. Ha valami nem úgy van, ahogy azt ő elképzelte megsértődik, és addig nem szól az "elkövetőhöz", amíg az meg nem teszi amit akar. Ilyen úton mindent megkap.
Nem tudom, hogyha idáig fajul egy ilyen nevelési probléma, azon lehet-e javítani (véleményem szerint már nem), de abban biztos vagyok, hogy ezt a szülők cseszték el!
Szóval szerintem okos húzás volt a boltos dolog, ha egyszer ilyen helyzetbe kerülök majdan én is így fogok tenni Wink
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 22. 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jomami írta:
Mona írta:
Mállottviksz néne írta:

Kedves Mona,

Halmozottan hátrányos helyzetű...
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 24. 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom, magamnak kell okosnak lennem Smile itt sem jön a megváltó ötlet arra,mi a fenét is kezdhet az ember, ha a gyerekét fel akarja vértezni ilyen helyzetekre ... Wink

sebaj ... majd kipattan a fejemből a mevágltó szikra, és akkor - igérem - megosztom veletek.
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 25. 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Úgy látom, magamnak kell okosnak lennem Smile itt sem jön a megváltó ötlet arra,mi a fenét is kezdhet az ember, ha a gyerekét fel akarja vértezni ilyen helyzetekre ... Wink

sebaj ... majd kipattan a fejemből a mevágltó szikra, és akkor - igérem - megosztom veletek.

Hát, Néne, sztem vannak gyerekek, akik maguktól is vissza tudnak aggresszorkodni, mások tűrnek, megint mások rohannak anyuhoz. Sztem személyiség kérdése. Sajna, nem tudod helyette megtanulni, kapnia kell pár pofont, amíg eldönti, mit is kezd vele. Akár képletesen, akár nem képletesen szólva... A hugom sztem élből visszatépte bárkinek a haját, a kis oroszlánkölyök... Persze kamaszként sem különb, mit mondhatnék... Wink ("Anya, ma elmegyek Béciékhez a házibuliba, jó?" "Hát, annyira nem jó, kislányom." "Nem baj, akkor is megyek!" ---- na, ezt neveld, ha tudod... Wink Szted kellett neki felkészítés anno..?)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 25. 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért egy ilyen picike még alakíthatő valahogy.. egyébként ő kapásból visszapofázik annak aki akadékoskodik, nem üt, csak beszól. Még .. és bízom abban, hogy nem is fog eljutni az ütlegelés szintjére ..
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 25. 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Azért egy ilyen picike még alakíthatő valahogy.. egyébként ő kapásból visszapofázik annak aki akadékoskodik, nem üt, csak beszól. Még .. és bízom abban, hogy nem is fog eljutni az ütlegelés szintjére ..
Hajlamos vagyok dorotthyval egyetérteni, mindenki korától függetlenül az egyéniségének megfelelően reagál. A saját technikáját, azt lehet fejleszteni. Ha a gyerek beszólós, abban lehet segíteni, hogy mi lehet olyan hatásos beszólás, ami abbahagyatja Mini Agresszorral a fizikai erőszakot. (Nem biztos, hogy jó példa, de arra, hogy nézd, a lábadnál kutyakaki van, talán lenéz és kizökken abból, amit csinál)
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 26. 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
jomami írta:
Mona írta:
Mállottviksz néne írta:

Kedves Mona,

Halmozottan hátrányos helyzetű...

A HHH-s tényleg azt jelenti, hogy halmozottan hátrányos helyzetű, de ez nem pszichológiai értelemben vett kategória, hanem egy jogi besorolás.
Halmozottan hátrányos helyzetűnek tekintik azt a gyereket, akinek legalább az egyik szülőnek a legmagasabb iskolai végzettsége a 8 általános és rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesül. Ezen gyerekek az iskolában képesség-kibontakoztató /KK/ programban vesznek részt. A tanító néni felméri a tanuláshoz szükséges képességeiket
/ figyelem, memória, beszéd, tájékozódási képessség....... / és egyéni fejlesztési tervet készít számukra, melyek elősegítik ezen képességek fejlődését.
A fejlődésről negyedévente tájékoztatja a szülőt és a tanulót, írásban is rögzíti az eredményeket, a fejlődés ütemét ill. módosítja a fejlesztési tervet.
Erre az állam nem biztosít külön óraszámot, hanem mindezt tanórai keretben kell megoldani.

queen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
4 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.