Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hülye gyerek,pocsék anya - Elrontottad, vagy sem?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 26. 06:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú de szép hivatalos megfogalmazás volt! Ennyire részletesen még én sem tudtam. Viszont a szlengben a háromhás gyerek az, aki minden értelemben hátrányos helyzetű, rozoga szellemileg, testileg. Az a kiscsóka, akivel a "rendes szülő nem szívesen engedi össze a gyermekét, ergo akivel minden gyerek játszani akar" Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 26. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem be kell avatkozni. Én a következőt tenné:Legugolnék mellé és nyugodt, de határozott hangon megmondanám neki, hogy az efajta viselkedés nem megengedhető a többiekkel szemben, és fejezze be, vagy menjen máshová játszani. Ha a kedves édesanyja nem szól rá, akkor bizony neked kell. Hiszen ha nem mondják meg neki, talán nincs is tisztában azzal, hogyan viselkedjen. (Sajnos a 3H-s szüleik ezekről maguk sem tudnak, vagy úgy gondolják, nem kell ezzel foglalkozniuk, mert mintha mentesítené őket e feladat alól a 3Hs életkörülmény)
Nálunk volt rá példa, hogy ilyenkor az anyuka odajött és kikelt magából, hogy milyen jogon szólok én a fiához, mire segítségemre siettek a terror alatt tartott gyerekek szülei (akik nem mertek szólni a gézengúznak) és mondták ők is, hogy neki kellett volna szólni, ha egyáltalán látná, mit csinál a csemetéje.
Bár egyszer előfordult, hogy durvábban kellett beavatkozni :mikor a fiam kiscsoportos volt, egy naygcsoportos fiú kiszúrta magának és az udvaron rendszeresen bántotta. Először az óvónőn keresztül próbáltuk megoldani, de hetek alatt semmit nem javult a helyzet. A fiam már sírva ment oviba. Egy délután, mikor mentem érte és kinn voltak az udvaron, kértem a fiamat, mutassa meg, melyik az a srác, aki rendszeresen bántja. Aztán odamentem hozzá, megfogtam a kabátja vállát és úgy, hogy a körülötte álló barátai is hallják , és -erre nem vagyok büszke, de nem találtam más megoldást- fenyegető hangon annyit mondtam neki: "Látod itt ezt a kisfiút? Ha még egyszer azt hallom, hogy bántod, vagy csak a közelébe mersz menni, én bizony kitekerem a nyakadat! Megértettél?"
Persze, onnan semmi gondunk nem volt egymással.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 26. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Hú de szép hivatalos megfogalmazás volt! Ennyire részletesen még én sem tudtam. Viszont a szlengben a háromhás gyerek az, aki minden értelemben hátrányos helyzetű, rozoga szellemileg, testileg. Az a kiscsóka, akivel a "rendes szülő nem szívesen engedi össze a gyermekét, ergo akivel minden gyerek játszani akar" Smile

Nem vagyok büszke arra, amit mondani fogok....
Ha valaki "jó környék"re költözik, kikerülhető az ilyen család és a sarjuk is. Mert neki még a szülejével sem tudsz szót érteni, egyből arra fog összpontosítani, bántod a gyerekét, mert szegények.

A játszótéri terror nem ér véget a játszótéren, lesz ebből a gyerekből még nagyfiú, meg kamasz is. Most még homokot szór, később követ gyúr a hólabdába....
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 26. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mállottviksz néne írta:

Nem vagyok büszke arra, amit mondani fogok....
Ha valaki "jó környék"re költözik, kikerülhető az ilyen család és a sarjuk is. Mert neki még a szülejével sem tudsz szót érteni, egyből arra fog összpontosítani, bántod a gyerekét, mert szegények.

De sajnos "jó" környéken is előfordul, és ott meg arra összpontosít, hogy biztosan irígykedsz az ő kis elkényeztetett fiacskájára, mert nekik több jutott, mint neked!
Szerintem ez általános, hacsak nagy szerencsével nem olyan környéken laksz, ahol olyan emberek vannak, mint te. De mire ilyet találnál, vagy a gyerek nő fel, vagy rámegy a "gatyád". És nem fog belehallni a gyerek, ha végre valaki helyre teszi!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 26. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Angyalföldrőlköltöztünk a XI. kerületbe, Buda elegáns részére. Hát 1001x Angyalföld Smile

Ennyit a jó környékről ...
amúgy a fő kérdés az volt, amire rá kell döbbenjek ; nincs válasz, - illetve ha a kérdés megvan akkor a spirtuális tanulmányaim szerint a válasz is, csak még nem leltem rá - szóval a kérdés az volt, hogy készítheti fel az ember a gyermekét, ha nincs ott anyuka, és ilyesmi történi. Hogy ne nekem kelljen terrorkodni odamenni. Mondjuk tőlem - ha akarom - félnek a gyerekek Smile akiknek kell. Egyébként nagyon jól kijövünk, de tudok olyan energiát sugallni, amitől tisztes tekintélyem lesz. Szerencsére ...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 27. 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

- szóval a kérdés az volt, hogy készítheti fel az ember a gyermekét, ha nincs ott anyuka, és ilyesmi történi.

Gyerektől függ, hogyan tudod felkészíteni. Ha talpraesett, akkor megoldja magától ezt elhiheted. Ha visszahúzódó, és ilyen az alaptermészete, akkor felkészítheted bármire, mondhatsz neki bármit, az csak elmélet. A gyakorlat úgyis másképp működik.

Nálunk sajnos kellett a szülői/oktatói beavatkozás bizonyos helyzetekben, de ezt már írtam. Az én gyerekemnek biztonságosabb elintézési mód volt.
És ettől függetlenül nehogy azt hidd, hogy most pl. rohangál minden bajával hozzám vagy a tanárokhoz. Apránként, szépen lassan megtanulta, hogy hogyan oldja meg a problémáit egyedül. Mostmár csak nagyon kirívó esetekben kéri a segítségemet, akkor én is Fatimerikához hasonló módon cselekszem: "beszélek" a gyerek fejével.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 28. 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mállottviksz néne írta:
Azért egy ilyen picike még alakíthatő valahogy.. egyébként ő kapásból visszapofázik annak aki akadékoskodik, nem üt, csak beszól. Még .. és bízom abban, hogy nem is fog eljutni az ütlegelés szintjére ..
Hajlamos vagyok dorotthyval egyetérteni, mindenki korától függetlenül az egyéniségének megfelelően reagál. A saját technikáját, azt lehet fejleszteni. Ha a gyerek beszólós, abban lehet segíteni, hogy mi lehet olyan hatásos beszólás, ami abbahagyatja Mini Agresszorral a fizikai erőszakot. (Nem biztos, hogy jó példa, de arra, hogy nézd, a lábadnál kutyakaki van, talán lenéz és kizökken abból, amit csinál)

Na, kb. ilyen kizökkentésre (sokkolásra) mondtam a hatásos "energiahang" kibocsátását!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 28. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
hangya írta:
Mállottviksz néne írta:
Azért egy ilyen picike még alakíthatő valahogy.. egyébként ő kapásból visszapofázik annak aki akadékoskodik, nem üt, csak beszól. Még .. és bízom abban, hogy nem is fog eljutni az ütlegelés szintjére ..
Hajlamos vagyok dorotthyval egyetérteni, mindenki korától függetlenül az egyéniségének megfelelően reagál. A saját technikáját, azt lehet fejleszteni. Ha a gyerek beszólós, abban lehet segíteni, hogy mi lehet olyan hatásos beszólás, ami abbahagyatja Mini Agresszorral a fizikai erőszakot. (Nem biztos, hogy jó példa, de arra, hogy nézd, a lábadnál kutyakaki van, talán lenéz és kizökken abból, amit csinál)

Na, kb. ilyen kizökkentésre (sokkolásra) mondtam a hatásos "energiahang" kibocsátását!

Ez jó stratégiának tűnik ... Smile köszi. Aztán majd meglesz a maga módszere is .. de lehet alapja amiből kiindul!

Köszi!
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 07. 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Mállottviksz néne írta:

- szóval a kérdés az volt, hogy készítheti fel az ember a gyermekét, ha nincs ott anyuka, és ilyesmi történi.

Gyerektől függ, hogyan tudod felkészíteni. Ha talpraesett, akkor megoldja magától ezt elhiheted. Ha visszahúzódó, és ilyen az alaptermészete, akkor felkészítheted bármire, mondhatsz neki bármit, az csak elmélet. A gyakorlat úgyis másképp működik.

Nálunk sajnos kellett a szülői/oktatói beavatkozás bizonyos helyzetekben, de ezt már írtam. Az én gyerekemnek biztonságosabb elintézési mód volt.
És ettől függetlenül nehogy azt hidd, hogy most pl. rohangál minden bajával hozzám vagy a tanárokhoz. Apránként, szépen lassan megtanulta, hogy hogyan oldja meg a problémáit egyedül. Mostmár csak nagyon kirívó esetekben kéri a segítségemet, akkor én is Fatimerikához hasonló módon cselekszem: "beszélek" a gyerek fejével.

Pontosan így van!

Nálam a nagyobbik volt a problémamegoldó a kicsi visszahúzodóbb.
Ma fordítva van a nagy 20 évesen zárkozottabb a kicsi 14 évesen feszegeti a korlátait amit anno nem tett.
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
ha otthon szülsz azt kockáztatod hogy ha komplikáció van, késve ér az orvosi beavatkozás
ha kórházban, akkor pedig azt hogy lelki sérülés éri a babát, a rideg körülmények miatt, ugyanis messzemenően befolyásolja pl a későbbi kapcsolatteremtési készségét, az emberekhez való viszonyát a legelső érintés ami éri.. persze ez kevésbé látszódik, csak később derül ki, mikor már felnövekedett
ezen a fórumon talán nem jár megkövezés ha azt mondom hogy a lélek is fontos, nem csak a test

Talán nem ez a legmegfelelőbb topic, de jobbat nem találtam, különben szavam felejtem... Embarassed
Szóval, szerintem nem így van.
Nekem rögtön a születésem után kilyukasztották a fülem - pont azért, mert akkor még "nem érzem meg annyira" - akkor ennek is sokkolnia kellett valahol, ugye?
A lelki sérüléseim messzemenőleg otthon keletkeztek, egyiket sem tudnám a kórházi falakra visszavezetni...
A kapcsolatteremtési képességeimet az befolyásolta nagyban, hogy egyke vagyok és ha nem éppen a nénikém vigyázott rám, akkor a kutya sem vakkantott felém egész nap, sehova sem vittek később nem mehettem csak ültem egyedül egész álló napokat. Ettől aztán teljesen magamnakvaló lettem és igénylem a magányt és a csendet magam körül.
A társadalmi környezetekben - bölcsöde, óvoda, iskola több egész életemre kiható lelki sokk ért, amik még ma is kínoznak, de a kórházban, mint újszülött? Ki tudhatja azt? Regressziós hipnózis által??
Jó lenne ha kifejtenéd, mert kíváncsi vagyok Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Idézet:
ha otthon szülsz azt kockáztatod hogy ha komplikáció van, késve ér az orvosi beavatkozás
ha kórházban, akkor pedig azt hogy lelki sérülés éri a babát, a rideg körülmények miatt, ugyanis messzemenően befolyásolja pl a későbbi kapcsolatteremtési készségét, az emberekhez való viszonyát a legelső érintés ami éri.. persze ez kevésbé látszódik, csak később derül ki, mikor már felnövekedett
ezen a fórumon talán nem jár megkövezés ha azt mondom hogy a lélek is fontos, nem csak a test

Talán nem ez a legmegfelelőbb topic, de jobbat nem találtam, különben szavam felejtem... Embarassed
Szóval, szerintem nem így van.
Nekem rögtön a születésem után kilyukasztották a fülem - pont azért, mert akkor még "nem érzem meg annyira" - akkor ennek is sokkolnia kellett valahol, ugye?
A lelki sérüléseim messzemenőleg otthon keletkeztek, egyiket sem tudnám a kórházi falakra visszavezetni...
A kapcsolatteremtési képességeimet az befolyásolta nagyban, hogy egyke vagyok és ha nem éppen a nénikém vigyázott rám, akkor a kutya sem vakkantott felém egész nap, sehova sem vittek később nem mehettem csak ültem egyedül egész álló napokat. Ettől aztán teljesen magamnakvaló lettem és igénylem a magányt és a csendet magam körül.
A társadalmi környezetekben - bölcsöde, óvoda, iskola több egész életemre kiható lelki sokk ért, amik még ma is kínoznak, de a kórházban, mint újszülött? Ki tudhatja azt? Regressziós hipnózis által??
Jó lenne ha kifejtenéd, mert kíváncsi vagyok Smile

igen amiket írtál az is befolyásolja ezt a dolgot
nem állítottam hogy csak az az egy hatás mindent eldönt
sokmindent lehet később korrigálni, én csak azt mondom hogy jobb az életet nem egy olyan élménnyel kezdeni ami nagy hátrányt jelent, még akkor is ha ezt a hátrányt később munkával és odafigyeléssel le lehet dolgozni
szerinted nem fontos behatás az első érintés?

regressziós hipnózissal, transzlégzéssel... akár de nem feltétlenül... spontán visszaemlékezéssel, vagy csak hogy idővel összeáll a kép a múltad elfelejtett részeit illetően

de mehetünk még visszább az időben, a terhesség alatt ért hatások, az ez idő alatt az anyával történtek
a reinkarnációt is belevonva, a korábbi életek karmikus hatásai
szóval sok ilyen hatás lehetséges, talán nem is lehet mindet felderíteni egyetlen élet alatt, sőt nem is kell

szóval annyit mondtam hogy felettébb káros behatásai lehetnek ha az első érintés túl rideg-hideg-durva, nem a megfelelő légkörben történik, nem a megfelelő személytől stb...
nem véletlen hogy az asztrológiai képletet is a születés időpontjára rajzolják fel, mert talán ez a legmeghatározóbb időpont egy adott életen belül

de egyetértek azzal hogy számos fontos behatás ér később ill. korábban is
sőt még ha az első érintés úgymond sikeres, akkor is fognak érni később káros behatások nagy rakással
de jobb ebben előnnyel indulni mint hátránnyal

bár... ez megint további témára vezethet... a hátránynak is lehetnek előnyei
mert legtöbbször azokat az embereket kezdi igaznán érdekelni a spiritualitás témája, akik nagy fájdalmakat, szenvedéseket, betegségeket, kiközösítéseket... stb tehát durván negatív élményeket szenvednek el korábban
a legnagyobb hátrányból lehet a legnagyobb előny
mert az élet... elég rugalmas (ha nem is ez a legjobb szó rá)

be kell most fejeznem

ja és a füllyukasztásod is lehet hogy sokkolt... ezek nagy része a tudatalattiban gyűlik amire általában nincs közvetlen rálátásunk...
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 13. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a cikk mélyen elgondolkodtató....
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 14. 00:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Ez a cikk mélyen elgondolkodtató....

Ezt én is olvastam. Komoly nagyon de igaz is! Neutral
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Suzanne
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 14. 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én pedagógus vagyok, azaz ovonő és tanítónői végzettségem van és elmondhatom, hogy nem minden esetben a gyermektől függ, mert igen is mindkét szülő nagy szerepet tölt be a nevelés első időszakában. És nem is mindig a szülőktől a későbbiekben... Ha egy gyermek jól szervezett családi környezetben él, ha pozitív értékeken alapuló nevelőhatások érik, akkor minden esélye megvan arra, hogy autentikus, kiegyensúlyozott, értékes személyiséggé váljék. Ha viszont károsan ható, erkölcstelen környezetben él, akkor személyisége törékennyé formálódik, ingatag tulajdonságok, alkalmazkodási nehézségek, a bűnözésre való hajlam válhat jellegzetességévé... Például a 3-ik osztályban volt egy tanítványom, hát azt hiszem, hogy emberi testet öltött ördögfajzat lehetett... Mindent megpróbáltam vele, szépen és csúnyán, ezalatt azt értem, hogy megfenyegettem, hogy elviszem az igazgatóhoz, de mindez falra hányt borsó volt neki. Amikor kedve tartotta, felállt és elkezdett focizni az osztályban és hangosan káromolta az Istent... Ráadásul a down kóros kislányt, aki mellesleg a padtársa volt, azt is ütötte.. Már nem bírtam idegekkel, jött, hogy pofán vágjam, de végül én könyörögtem neki, hogy hamarabb hazaengedem, ha szépen leül és elvégzi a műveleteket... bandhead bandhead bandhead bandhead bandhead angry4 angry4 angry4 angry5 angry5 angry5
Suzanne
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 14. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aztán felhivattam az anyját és mindent megmondtam neki, hogy a gyerek nem hajlandó végezni semmi feladatot, visszafelesel és ráadásul bántalmazza szerencsétlen kiscsajt is többek között. Szerencsére véletlenül olzan szülőre akadtam a sok közül, aki nem az én torkomnak ugrott, hanem megértette és azonnal kezelésbe vette az ebatta kölyköt!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Aztán egy darabig nem volt gondom vele. Közben megtudtam, hogy az apja nem foglalkozik vele, mert dolgozik és nem tud kellő figyelmet fordítani rá, az anyja veszi csak kezelésbe de kemény szigorral ám!!! Na bassza meg! Itt volt hát a kutya elásva, megvilágosodott előttem, mint a Nap. Apai modell "muklesz", az anyja meg eltúlozza a dolgot. És még mindig csak rosszabb!!! Mert nem hogy megváltozott volna, agresszívabb lett!!! Aztán az anyuka elhúzott szűlési szabira, na hadd ne mondjam, hogy a gyerekkel megint oda lzukadtunk ki, ahonnan elindultunk... Mikor meglátta, hogy megyek be órára, a pofámba röhögott messziről és uzsgyé!!! elrohant, mint akinek a szemét vették... angry5 angry5 angry5
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
5 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.