Ló nyerte az emberek és lovak közös maratoni versenyét
Címlap / Őrület / Ló nyerte az emberek és lovak közös maratoni versenyét

HarmoNet Ezotéria-Horoszkóp-2022-05-24

Az idén is megrendezték a Walesben a hagyományos maratoni futó versenyt, amelyen emberek és lovak is indulnak. Talán nem túl meglepő, a győztes egy ló lett.

A Llanwrtyd Wells városa körül rendezett versenyen 300 ember és 44 ló indult, az utóbbiak persze lovassal együtt.

Sly Dai, hátán a tulajdonossal, Llinos Jonesszal két óra és hét perc alatt teljesítette a klasszikus távot. A leggyorsabb ember 10 perccel maradt el tőle.

Miss Jones azt mondta a brit sajtónak, hogy nagy élmény volt számára a győzelem, hiszen ő egy helyi lány, aki egészen kis kora óta kijárt minden évben megnézni a versenyt. Most először indult a lovával.

A versenyt 1980 óta rendezik meg minden évben. Először azért rendezték meg, hogy eldöntsenek egy pubban kötött fogadást: hosszú távon ki a gyorsabb, a ló, vagy az ember.

Idővel a lovak előnye fokozatosan elolvadt. Kezdetben még 30 percet vertek az emberekre, ma azonban ez néha már csak másodpercekben mérhető. Eddig azért többnyire a lovak győztek. Ember csak kétszer ért elsőként a célba, először 2004-ben, amikor a brit válogatott maratoni futója, Huw Lobb diadalmaskodott.